ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ ЗА ШАРКА 5(или нещо подобно)

  • 18 744
  • 40
Здравейте Мамчета.
Сина миЖорко е на 10 м. Онзи ден започна да вдига Т, отначало 38 - 38,5. Но изведнаж прз нощта вдигна 40, без кашлица и хрема, но го хвана разстройство. След лекуване с Панадол, нашата педиатърка ни изписа Зинат.
На третия ден вече нямаше Т и след третия прием на Зинат му се появи обрив по телцето и зад ушите, по крайниците нямаше нищо. Педиатъркат каза ,че е може би шарка 5.
НЯКОЯ ОТ ВАС ДА И СЕ Е СЛУЧВАЛО НЕЩО ПОДОБНО ИЛИ ДА Е ЧУВАЛА за такава шарка?
Виж целия пост
# 1
Такъв ли беше обривът?
Виж целия пост
# 2
Да и двете ми деца изкараха такова нещо и в същото време деца наоколо и тогава четохме за
шарка пет. Педиатрите трудно го диагностират защото обривите минават много бързо. Също така забелязахме, че деца които бяха имонизирани с тримовакс го изкарах без температура. До колкото си спомням обривите някакси се появяваха и след час изчезваха и се появяваха на друго място. Също така е около бебешка възраст.
Виж целия пост
# 3
Да, но няма по краката и ръцете и не толкова много по главата.
Опасно ли е?
Моля кажете каде да прочета за това?
Виж целия пост
# 4
Това е шарка No. 6, или още известна като розеола. Безобидна е, с доживотен имунитет. Пусни сърч за roseola  в google и ще намериш много страници за нея.
Виж целия пост
# 5
Да, но няма по краката и ръцете и не толкова много по главата.
Опасно ли е?
Моля кажете каде да прочета за това?

Същото изкара и дъщеря ми, Розеола е, както пише Andrea$- безобидна  Peace
Виж целия пост
# 6
Гого също я изкара, и то след варицелата на брат си. Аз си мислех, че и той кара варицела, но не - докторката каза, че това е тридневна бебешка шарка или т.нар. розеола. Гадни са първите 2-3 дни с висока Т.
В линка, който е пуснала Никол има инфо за розеолата Simple Smile
А ето и още малко:
http://www.health-nexus.com/roseola.htm

Виж целия пост
# 7
Радвам се, че вече има и бг лекари, които я разпознават, защото аз не попаднах на такива  Rolling Eyes даже миналата седмица мъжа ми имаше един работа с някакъв кожен лекар и го попитал защо в България не я признават, а той му отговорил, че такава шарка няма  Naughty Laughing
Виж целия пост
# 8
...даже миналата седмица мъжа ми имаше един работа с някакъв кожен лекар и го попитал защо в България не я признават, а той му отговорил, че такава шарка няма  Naughty Laughing

 Laughing hahaha

Да се чуди човек да се смее ли или да плаче...
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми изкара тази шарка - Розеола.
Три дни висока температура, на 4 и 5 ти ден - ситен обрив по тялото. Не пи преди това никакви лекарства, дори Панадол. Педиатърката я диагностицира по обрива и клиничната картина на 4тия ден.
Характерно се разболяват деца на 6-36 месеца. Кара се леко, обикновено децата са в настроение и не губят апетит. 
Виж целия пост
# 10
Радвам се, че вече има и бг лекари, които я разпознават, защото аз не попаднах на такива  Rolling Eyes даже миналата седмица мъжа ми имаше един работа с някакъв кожен лекар и го попитал защо в България не я признават, а той му отговорил, че такава шарка няма  Naughty Laughing

И аз като Никол не попаднах на лекар, който познава тази шарка #Cussing out. Миналата година, точно два дни преди рожденния си ден я изкара и дъщеря ми. Личната лекарка каза, че е обрив от някаква храна, кожната каза - някаква алергия ooooh!. Пълно объркване Crazy.
Добре, че във форумите има мами, които са преживяли какво ли не, та поставиха правилната диагноза на детето Peace, та се поуспокоихме.
Виж целия пост
# 11
Ние това го изкарахме миналата година точно по това време.
Симптомите бяха същите като вашите и като изби обрива педиатърката веднага каза, че става дума за въпросната шарка. И ни обясни, че докато не избие обрива не може да се каже, че е това, била безобидна.
Виж целия пост
# 12
5-тата шарка и розеолата са две различни  заболявания Peace
Виж целия пост
# 13
5-тата шарка и розеолата са две различни  заболявания Peace

Кажи де, коя е 5-тата шарка  Confused
Виж целия пост
# 14
5-тата шарка и розеолата са две различни  заболявания Peace

Кажи де, коя е 5-тата шарка  Confused

аз не знам кой номер шарка е - 5 или друго, но както всички по-горе са казали - дааа, Розеола - нищо страшно. И ние я имахме на година и 3-4 месеца по Гергьовден - 3 дни висока Т и после обрив и това е !!!
Не се притеснявай хич Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия