За стволовите клетки- замразявали ли сте ,планирате ли го....

  • 2 533
  • 55
От много време се обсъжда този въпрос днес имаше по БТВ и предаване на тази тема,какво мислите ?Правили ли сте го,ако да къде,колко ви стуваше?Разбрах че процедурата е доста скъпа няколко хиляди лева...
Виж целия пост
# 1
Много ми се иска, но е доста скъпо. Говори се за цена 3000 лв. С търсачката ще намериш повече по темата. Иначе ето няколко линка:
http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=64
http://www.st.lazar-hospital.com/site/10.htm
http://invitro-bg.com/display.php?page=m11%E2%8A%82=9
http://www.vita.bg/statii.php?sn=9
http://www.cryo-save.com/
Виж целия пост
# 2
Аз имам инфо за "Шейново" и "Майчин дом", а от БТВ разбрах и за клиника "Малинов", където можело и на разсрочетно плащане за 18 месеца.
Струва 3 000 лв за извличане и замразяване, но доколкото знам и се заплаща месечна такса за съхранение (не ми се рови да търся)
Аз често съм си мислела за това, но не мога да се преборя с едно пусто суеверие, което постоянно ме навестява. "Не обричам ли така детето, семейството си и т.н.". Знам, че е много глупаво от моя страна и това са само предразсъдъци, но........така някак го чувствам. По друго време си казвам, че това е един наистина страхотен начин за превенция и си заслужава и се прави за добро. И така всеки ден с различно мнение........
Ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 3
аз вече платих първата вноска при тези в Шейново.

за мен лично това си е като застраховка живот.
дано никога не ми се наложи да я използвам  Praynig

а след 20 год. когато изтича договора, живот и здраве, ще си ги сложа на мен, да стана отново млада и красива  Laughing
това сега е последен хит сред холивудските звезди. подмладяват се така.  Grinning
 

Виж целия пост
# 4
Аз съм против да се вземат стволови клетки от пъпна връв! Това си е необходимата кръв за новороденото, а то е много малко за да става донор на когото и да било. Природата си го е измислила- това му е необходимо на него в този момент. Ще потърся сайтове с подробности и ще оставя като имам време
Виж целия пост
# 5
Не съм се ровила достатъчно, но за момента не мисля за подобна крачка....
Виж целия пост
# 6
до колкото съм чела и говорила с лекари, кравта не се взима от бебето, нито от майката, а от плацентата и пъпната връв която иначе отива в боклука. така че за бебо няма никаква опасност. Имам приятелка която е АГ и я накарах да разпита своите колеги за процедурата, и от нея знам, че първо се вади бебето, реже се пъпната връв, завързва се, бебо заминава да се мие и преглежда а доктора които се занимава с взимането на пробата се захваща с теб и взима от кравта която е в пъпната връв, а както някой знаят плацентата и другите работи биват изхвърляни. така че и за майката няма никаква опасност.

живот и здараве ще видя как е в действителност.

 harry - ще следя с интерес какво ще намериш по въпроса. тъй като съм чела само български саитове и това което разбрах от приятелката ми.
Виж целия пост
# 7
Ще следя темата с интерес....явно това е бъдещето на медицината.
Сериозно се замислям по въпроса newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз съм против да се вземат стволови клетки от пъпна връв! Това си е необходимата кръв за новороденото, а то е много малко за да става донор на когото и да било. Природата си го е измислила- това му е необходимо на него в този момент.
до колкото съм чела и говорила с лекари, кравта не се взима от бебето, нито от майката, а от плацентата и пъпната връв която иначе отива в боклука. така че за бебо няма никаква опасност. Имам приятелка която е АГ и я накарах да разпита своите колеги за процедурата, и от нея знам, че първо се вади бебето, реже се пъпната връв, завързва се, бебо заминава да се мие и преглежда а доктора които се занимава с взимането на пробата се захваща с теб и взима от кравта която е в пъпната връв, а както някой знаят плацентата и другите работи биват изхвърляни. така че и за майката няма никаква опасност.
Абсолютно си права, Una!
Виж целия пост
# 9
По принцип съм твърдо ЗА, но.....
От познати, които се занимават с това знам, че единственият ни проблем е, че не се транспортира и съхранява при необходимите условия и това опорочава цялата процедура!Иначе наистина има смисъл  - главно за някои левкози, а и определено медицината се развива в тази насока!
Виж целия пост
# 10
По принцип съм твърдо ЗА, но.....
От познати, които се занимават с това знам, че единственият ни проблем е, че не се транспортира и съхранява при необходимите условия и това опорочава цялата процедура!Иначе наистина има смисъл  - главно за някои левкози, а и определено медицината се развива в тази насока!
Имаш предвид ако се съхраняват в България ли? Защото ако имам възможност бих се спряла на тази фирма: www.cryo-save.com
- именно поради тази причина.
Виж целия пост
# 11
Аз съм против да се вземат стволови клетки от пъпна връв! Това си е необходимата кръв за новороденото, а то е много малко за да става донор на когото и да било. Природата си го е измислила- това му е необходимо на него в този момент.
до колкото съм чела и говорила с лекари, кравта не се взима от бебето, нито от майката, а от плацентата и пъпната връв която иначе отива в боклука. така че за бебо няма никаква опасност. Имам приятелка която е АГ и я накарах да разпита своите колеги за процедурата, и от нея знам, че първо се вади бебето, реже се пъпната връв, завързва се, бебо заминава да се мие и преглежда а доктора които се занимава с взимането на пробата се захваща с теб и взима от кравта която е в пъпната връв, а както някой знаят плацентата и другите работи биват изхвърляни. така че и за майката няма никаква опасност.
Абсолютно си права, Una!
Много точно обяснено.
Виж целия пост
# 12
Смятам да го направя,да.При първото нямах достатъчно инфо.и не се заинтересувах.Сега съжалявам.Но не знам как става,ако там където раждаш няма банка.Могат ли да се транспортират.
Виж целия пост
# 13
Живот и здраве да имаме второ дете и ние искаме да го направим. Но засега си е и голям лукс. Не са никак малко парите. Но както казаха и по горе- това си е един вид застраховкаживот. А дали само в София вземат стволови клетки?
Виж целия пост
# 14
http://cleansing.atspace.com/alternative_mothering.htm#myth6
Това е превода
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия