Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 729
  • 960
# 570
И аз да се включа- при дъщеря ми сцинтиграфията е направена на 3г. без упойка. Нямаше никакъв проблем да стои и да не мърда.  Стоях до нея и и говорех.  Казали са ти вече- нито е болезнена,нито има нещо страшно.  И също бих те посъветвала- събери повече мнения.
sini_o4i4ki много се радвам , че детето е добре.  Успех и със следващата операция.
Виж целия пост
# 571
Здравейте и от мен...Преди около седмица,д-р Цанова(нефролог в МЦ Детско здраве-София),откри на сина ми(10 месеца)2 камъчета в десен бъбрек.Както можете да предположите,изпаднах в поредния ужас и отчаяние.Когато беше на 3 месеца,разбрах,че се е родил с перде на двете очи и от тогава не сме спряли да ходим по доктори и изследвания.Заболяванията "изникват" едно след друго,а последното са тези камъни в бъбрека.След два дни имаме час при генетик в София-д-р Цанова ни препоръча да отидем на преглед,защото се съмнява,че при това струпване на здравословни проблеми,детето ми има някакъв синдром.Молбата ми е,ако тук,в темата има мама с детенце,с камъни в бъбреците,да се свържем и да поговорим.Нямам време все още да изчета цялата тема.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 572
Здравейте! Нова съм тук.Изчетох доста неща назад в темите, надявам се всички дечица, за които сте писали назад във времето да са вече здравички. Моята дъщеря е на 2г. Има 3та степен ВУР на левия бъбрек с увеличен уретер. Бяхме в Пирогов за МЦГ и цветна снимка. Докторката иска да инжектира Вурдекс в уретера и се надява така да се разреши проблема. Има ли дечица, на които им е правена тази процедура? С тази диагноза? Нещо не съм сигурна в докторката и съм меко казана объркана. Всякаква информация би ми била полезна. Хубав ден на всички.
Виж целия пост
# 573
Здравейте искам да попитам някой от вас дали се е сблъсквал с ентеробактер аерогенес,имали сме други но за първи път чувам тази,от осем месеца нямяме бактерии,преди два дни детенцето вдигна температура и веднага пуснахме урина,в обикновената всичко беше наред,в пкк леко завишени левкоцити,личния ми изписа зинат (до като стане стерилната урина)защотото температурата не спадаше от нищо,вчера излезе урината и хоп бактерии и то резистентни на зинат но в същото време още след първия прием температурата спадна и детето видимо се подобри,тази сутрин се обадих на нефролога и му кавам всичко това,според него това не бил верен резултат още повече че има ефект от антибиотика,посъветваме да не го спирам веднага да го пие още два дена като утре да пуснем нова урина и след това продължим с триметоприма който пием всяка вечер,в интернет не намерих много за тези ентеробактерии за това питам тук.благодаря предварително
Виж целия пост
# 574
Здравейте! Нова съм тук.Изчетох доста неща назад в темите, надявам се всички дечица, за които сте писали назад във времето да са вече здравички. Моята дъщеря е на 2г. Има 3та степен ВУР на левия бъбрек с увеличен уретер. Бяхме в Пирогов за МЦГ и цветна снимка. Докторката иска да инжектира Вурдекс в уретера и се надява така да се разреши проблема. Има ли дечица, на които им е правена тази процедура? С тази диагноза? Нещо не съм сигурна в докторката и съм меко казана объркана. Всякаква информация би ми била полезна. Хубав ден на всички.
здравейте и ние бяхме с вур 3-та степен на година и осем месеца сме,казвам бяхме защото мин.година направихме контролна мцг и се указа че е израстнал до тогава бяхме всеки месец с бактерии,даже отидохме за операция когато се указа че е изчезнал и аз бях питала нашият доктор за този вурдекс и ми каза че няма смисъл,това е при нас не искам да ви казвам че при вас няма да помогне всеки случай е индивидуален за себе си,в това се убедих във времето,ако нямате често бактерии и инфекции с една добра профилактика може да се оправят нещата,пак казвам не ви разубеждавам просто така стоеше нашият сличай,късмет и най-вече вяра че всичко ще се оправи
Виж целия пост
# 575
Здравейте,искам да попитам понеже сина ми е с хидронефроза 2ра степен на десен бъбрек, и сме на профилактика може би от година и нещо ,та нашата нефроложка каза че задължително трябва да махнем памперса и мак тогава можем да спрем профилактиката с антибиотици ! При вас как е ,махнахте ли памперса ? Благодаря ви !
Виж целия пост
# 576
Здравейте.Нова съм в темата.Искам да попитам някой водил ли е детето си при Др. Маринова от детската нефрология и с какви впечатления сте от нея.Извинявам се ако вече е коментирано,уж четох в темите но не  намерих почти нищо.Детето ми е с епилепсия и неврологът ни съветва да отидем на преглед при Др.Маринова във връзка с наскоро открит сериозен бъбречен проблем.Попитах го заДоц.Буева каза категорично не.Чудя се как да постъпя.Моля ако може малко инфо за Маринова.Благодаря Ви.
Виж целия пост
# 577
Аз лично нямам впечатления от д-р Маринова. Препоръчаха ми я, но така и не стигнах до нея. Според мен, ако става въпрос за сериозен проблем, консултирай се и с нефролог и с уролог.
Успех.
Виж целия пост
# 578
Благодаря.Във вторник 26.04.имаме час при др.Маринова.Ще видим как ще протекат нещата и ако трябва ще търсим и друго мнение.Проблемът е,че сме от Русе и нямаме възможност да ходим често до София.Ако някой се интересува ще пиша как е минало.
Виж целия пост
# 579
Естествено,че ни интересува. Пиши как е детенцето, какво казаха,впечатления от лекар. Това е важно за всички четящи и нуждаещи се.
Виж целия пост
# 580
Здравейте! Нова съм тук.Изчетох доста неща назад в темите, надявам се всички дечица, за които сте писали назад във времето да са вече здравички. Моята дъщеря е на 2г. Има 3та степен ВУР на левия бъбрек с увеличен уретер. Бяхме в Пирогов за МЦГ и цветна снимка. Докторката иска да инжектира Вурдекс в уретера и се надява така да се разреши проблема. Има ли дечица, на които им е правена тази процедура? С тази диагноза? Нещо не съм сигурна в докторката и съм меко казана объркана. Всякаква информация би ми била полезна. Хубав ден на всички.
здравейте и ние бяхме с вур 3-та степен на година и осем месеца сме,казвам бяхме защото мин.година направихме контролна мцг и се указа че е израстнал до тогава бяхме всеки месец с бактерии,даже отидохме за операция когато се указа че е изчезнал и аз бях питала нашият доктор за този вурдекс и ми каза че няма смисъл,това е при нас не искам да ви казвам че при вас няма да помогне всеки случай е индивидуален за себе си,в това се убедих във времето,ако нямате често бактерии и инфекции с една добра профилактика може да се оправят нещата,пак казвам не ви разубеждавам просто така стоеше нашият сличай,късмет и най-вече вяра че всичко ще се оправи
Благодаря ти! Ами свързах се с д-р Джинович и според него трябва да се инжектира Дефлукс( това инжектира той,не Вурдекс). Правила е 2 инфекции досега. От 7м. е на профилактика, не е правила инфекции, но няма никакво обратно развитие. На 23.05 заминаваме за Белград за ендоскопията. Дано всичко мине добре. Надявам се и при вас да се оправят нещата!
Виж целия пост
# 581
Yumsi ,успех! Peace Praynig Hug
Виж целия пост
# 582
Благодаря! Писах ти, обаче май не си активна в месинджъра. Надявам се всичко да мине добре!
Виж целия пост
# 583
Не съм го получила,може би трябва да се добавим като приятели.
Ще мине по най-добрия начин,защото сте в кадърни и сигурни урологични ръце!
Да се похваля -за 1-ви път в живота ми съм със стерилна урина и липса на всякакви задръжни процеси в бъбреците.Мехура предстои да бъде проверен.
Всичко това дължа на д-р Джинович ,но и на определен начин на хранене.
Виж целия пост
# 584
Благодаря.Във вторник 26.04.имаме час при др.Маринова.Ще видим как ще протекат нещата и ако трябва ще търсим и друго мнение.Проблемът е,че сме от Русе и нямаме възможност да ходим често до София.Ако някой се интересува ще пиша как е минало.
Здравей,
Чак сега видях въпроса ти.
Можеш да и се довериш. Тя е опитна лекарка. Знам, че вече се е пенсионирала и трудно се стига до час.
Аз съм се консултирала два пъти с нея - първият път беше, когато се видя проблемът на детенце, преди още да е родено. Още тогава тя видя какво е даде добър съвет.
После - когато открихме, че и другият бъбрек има проблем. Пак беше видяла добре.
Тя е спокойна, внимателно преглежда.
Моето мнение също е, че е по-добра от Буева ( и при нея сме ходили).
Успех. Пиши после.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия