Дупчиците на ушите ми забират-идеи как да се справя с това?

  • 16 868
  • 21
Та значи проблемът ми е следният-преди две-три години пробвах някакви тъпи обици от сергия и явно са били замърсени, защото след това дупките на ушите ми се възпалиха и течеше гной. Известно време не носих обици и възпалението премина. Обаче-при всеки нов опит да поставя каквито и да било обици отново се получава възпаление. Пробвах да почиствам обиците и дупките всеки ден със спирт, но не се получава. Процесът се забавя, но по някое време като стисна и пак започва да излиза гной. Имате ли някакви идеи какво да направя?
Виж целия пост
# 1
Пробии си дупки на друго място на ухото. Сестра ми беше така (че даже и от златни и се възпаляваха), с новите дупки няма проблем, е тя си направи повечко, ама...въпрос на вкус bowuu
Виж целия пост
# 2
Аз имах такъв проблем с третата дупка на едното ми ухо и го разреших като сложих обицата (златна) и не я свалях.Забираше,подуваше се,болеше ме много,но я свалях,а сутрин и вечер клепах по много спирт там и така за около 2 месеца заздравя.Не знам какво да те посъветвам,при мен така се оправиВажното е обицата да не се сваля.

Как можа да пробваш обици на сергия  #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Може да ти се стори смешно и гадно, но ако не ти помагат златните обеци, промивай дупките с урина.Не се майтапя.От бабите го знам Wink
Виж целия пост
# 4
Вземи си от аптеката дермален разтвор на лавандулово масло. Едни златни обеци и всеки ден потопявай накрайника на обечките в маслото и при слагането на обецата размазвай добре в самата дупчица. Peace Ще премине.
Няма друго такова чудо като Лавандулката  Wink
Успех!
Виж целия пост
# 5
Как можа да пробваш обици на сергия  #Cussing out
#Cussing out Аз и в реномиран магазин не бих пробвала! Винаги като съм си купувала обици първо минават щателно почистване и дезинфекция и после на ушите.

По въпроса: почистваш с кислородна вода -> реванол -> слагаш Топоцин (антибиотик на прах) в този ред.
Виж целия пост
# 6
Благодаря, момичета!

Как можа да пробваш обици на сергия  #Cussing out
Ми....а де....блеснаха хубаво на слънчева светлина и аз кат' гаргичките  Embarassed
Виж целия пост
# 7
Може да си алергична. Аз лично не мога да нося нищо друго освен висок карат злато и сребро. И алергията ми се появи спонтанно. Вероятно и аз я бях провокирала от некачествени обеци. Почиствай със спирт и докато ти се успокоят носи медицинско злато или злато.
Виж целия пост
# 8
 ooooh! Как не се сетих за ТОПОЦИН-а пък аз ... ццц
не стига, че ние го произвеждаме  Blush
Добра идея е дало момичето  Peace - препоръчвам.
Виж целия пост
# 9
Как можа да пробваш обици на сергия  #Cussing out
#Cussing out Аз и в реномиран магазин не бих пробвала! Винаги като съм си купувала обици първо минават щателно почистване и дезинфекция и после на ушите.

По въпроса: почистваш с кислородна вода -> реванол -> слагаш Топоцин (антибиотик на прах) в този ред.

   Peace И при мен е имало резултат!Пробвай!
Виж целия пост
# 10
Най- вероятно си алергична към метали. Аз имам същия проблем, ако сложа обица- менте веднага ми се подуват ушите и забират. Мога да нося само сребро и злато, имитации- не, дори само винтчето да не е сребърно пак се подуват. Други накити- имитации също не мога да нося, защото ми се появяват обриви по тялото.
Остави ги да починат ушите няколко дена, почиствай ги и ще се оправят. И вече купувай само истинско сребро и злато.
Виж целия пост
# 11
На мен също ми забират от метали, различни от злато и сребро. Затова нося само златни. Mr. Green

Преди време имах сериозен проблем с дупките на ушите, освен гной до рани с кръв бях стигнала. Смейте ми се, но единственото което ми помогна беше урината. Със спирт и топоцин, поне при мен нямаше ефект. С урината ми се оправиха и то много бързо. Ако искаш пробвай. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
аз пък знам с "гладна плюнка " , суртин като се събудиш още догато не си яла , лекичко си намазваш дупчицата  .
При мен и още няколко познати които имаха същия проблем помогна .
И при мен спирта не е помагал !
Виж целия пост
# 13
аз пък знам с "гладна плюнка " , суртин като се събудиш още догато не си яла , лекичко си намазваш дупчицата  .
При мен и още няколко познати които имаха същия проблем помогна .
И при мен спирта не е помагал !

точно така се оправих и аz...преди да си иzмия събките сутрин Grinning слагам на палеца и покаzалеца и хубаво раzтърквам, докато навлеzе в дупката...ефект имаше, zа 4 дни всичко отшумя и ссега нямам проблеми
Виж целия пост
# 14
Пробва ли със златни обици?Мойте уши освен златни обици други не търпят,възпаляват се и от сребро,а за други и дума не става.Незная какво да те посъветвам освен да пробваш златни! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия