мами дайте ми съвети

  • 879
  • 9
мили мами кажете ми дали ви се е случвало подобно нещо. Искам първо да уточня че живея в чужбина и съм безкрайно недоволна от докторите тук. На моето дете което на 2 години му направиха снимка  понеже 3 дни беше с много висока температура около 40 градуса и казаха че има пневмония у ми дадоха антибиотик. Вече трети ден му давам антибиотика и продължава да вдига температура което мен много ме притеснява. Дали това е нормално, как мислите вие?
Виж целия пост
# 1
Имам приятелка ,която живее в Холандия и тя е адски недоволна като цяло от лекарите там ,когато има проблем търси поне 3 различни мнения на  специалисти ,за да може да прецени реално.А особено когато се онася до детенце неоставяй нещата така , потърси помощ и от друг ,за да си напълно спокоина .
Кураж
Виж целия пост
# 2
Аз вдигах темепература до 6 дена след като почнах антибиотика. Но за дете ми се струва, че трябва да забележиш видимо подобрение. Най-вероятно не са улучили правилния антибиотик.  Confused
Виж целия пост
# 3
Моя син също имаше пневмония и вдигаше висока температура.Изписаха му "Аугментин" и чак след 4-тия ден спря да вдига температура.Педито ми каза,че е нормално,защото болестта е такава.(води хо и при друга лекарка-тя ми каза същото)
Виж целия пост
# 4
За да разбереш,че му минава на детето трябва температурата му да намалява или казано по-друг начин да вдига по-ниска температура и вече на четвъртия ден от заболяването според мен вече не трябва да вдига щом пие антибиотик
Виж целия пост
# 5
благодаря ви за отговорите. Днес му е 4-ти ден и пак вдига температура, надявам се от утре да спре. Не вдига много висока около 38 обаче все пак си е температура.
Виж целия пост
# 6
Нека и аз ти отговоря. След като се установи (със снимка) че Йоана има бронхопневмония и започна да пие Клацид тя продължи да си вдига температура по време на целият му прием (10 дена) - в началото 39,8, последните дни - 38,2. След това още 5 дена пи "Зинат" - мисля че тогава вече свалихме температурата до по-приемливите нива от около 37,2. Наистина пневмонията е ужасна болест Sad.
Виж целия пост
# 7
Антибиотикът по принцип се бори с инфекцията, а не с температурата. Температурата е защитен механизъм на организма, чрез който той се стреми да се пребори с инфекцията сам. Ако обаче се вдигне прекалено висока, има опасност вредата от нея да надвиши ползата и тогава се взимат антипиретици. Аз лично бих се притеснила при температура над 38,5. До тази стойност считам, че ефектът от нея е по-скоро лечебен.
Другият въпрос е, че при позитивиране на бактериална инфекция е редно да се назначи веднага някакъв антибиотик, обикновено широкоспектърен, и много често той върши работа, но е редно също така при продължаващи или тежки симптоми да се вземе секрет за микробиология (резултатите стават за седмица до две) и при необходимост да се смени антибиотикът според антибиограмата.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми също беше с много висока температура и на антибиотик, макар и не с пневмония, а с грип. Продължи 3-4 дена без никакво подобрение или сваляне поне малко на температурата и после изведнъж падна на нормална, тъкмо вече педиатърката искаше да ни пращта в болница.
Виж целия пост
# 9
1. Не казваш дали детето има вирусна или бактериална пневмония. Ако е вирусна, то докторът е дал антибиотик само за да го предпази от евентуална бактериална зараза, което принципно се прави след 3 дни висока температура. Така че лечебното действие на антибиотика е нулево и няма нужда да го свързваш с температурата, която ще мине в момента, в който организмът сам се пребори с вируса. Ако е бактериална, то
2. антибиотикът действа едва след 2-ия ден, така че е доста нормално детето да вдига още температура.

Ти попита ли лекуващия доктор дали това нещо е нормално? Ако да, то какво ти отговори той? Ако не, не знам защо си мислиш, че тук ще получиш по - компетентен отговор отколкото от хора, на които това им е професията, макар и ти, по непонятни причини, тъй като не си медицинско лице, предполагам, да не си доволна от тях.

Бързо оздравяване ви пожелавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия