Запис на тоновете

  • 2 268
  • 33
Здравейте, днес като се обадих на лекаря, който ми следи бременността в частния си кабинет, той ме попита ходя ли да ми правят записи на тоновете. Аз отговорих, че не ходя, а той каза че в деветия месец трябвало два пъти седмично да се ходи на записи, а пък аз досега си мислех, че това се налага само ако има преносване.
Както и да е, лекарят ми каза, че в неговия кабинет услугата струва  10 лв, а в Майчин дом София (където работи той) - 5 лв. На мен обаче и двете места са ми малко далече - живея в Младост 3.  newsm78
Та исках да ви попитам вие ходите ли (ходили ли сте) на такива записи през бременността, колко често, къде могат да се правят и естествено ще съм благодарна, ако кажете колко струва това.
Мерси предварително и поздрави и усмивки на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Bubble79 , на мен само веднъж са ми правили записване на тоновете и то защото имах много силни болки в гръдната област. Т.е. нещо ненормално. Може би има смисъл да ти правят, ако преносваш или има някакви съмнения за проблеми. 
Виж целия пост
# 2
И на мен само веднъж сами правили запис. Бях в средата на 9 месец и не съм плащала.
Виж целия пост
# 3
Bubble79 на мен също само веднъж ми правиха запис на тоновете и то защото дълго време не бях усещала бебето да се движи в мен. Всъщност два пъти... втория път ми правиха запис докато раждах...
не се притеснявай, дерзай, успех, кураж и стискам палци всичко да е наред. Пък скоро ще те чакаме в Младостката отчетна тема, за да ходим по градинки и разходки...
Виж целия пост
# 4
Не е вредно и така ще си сигурна че всичко с бебчо е наред, но не съм чувала в Б-я да се практикува, иначе защо не на мен ми звучи цивилизовано, жалкото е че не ти е удобно  newsm78. Мен по принцип в поликлиниката ме викаха по често към края, но там тоновете се слушат с тръба, а не както в б-ците.
Виж целия пост
# 5
На мен от ЗК не са ми правили.
На частно 3-4 пъти,по 20лв.
Виж целия пост
# 6
Не е вредно и така ще си сигурна че всичко с бебчо е наред, но не съм чувала в Б-я да се практикува
Е, то и в някои 'чужбини' не се. Wink
Виж целия пост
# 7
На мен ми правиха запис от 24 седмица, през седмица. След това в 9 месец всяка седмица, а в последната седмица през ден. Така между другото ми хванаха проблем на време слава богу. влоши се записа и се оказа, че са намалели околоплодните води, та ми правиха вливания и всичко продължи добре, както виждаш. Така, че няма нищо лошо в записа.
П.С. Записи трябва да правят във всеки по-добре обурудван гинекологичен кабинет.
Виж целия пост
# 8
На мен ми правеха записи на тоновете,по 2 пъти на ден,от началото на 9ия мес.Налагаше се,заради много високо кръвно.Не съм пащала нищо,но това беше преди 2 год.,сега може и да се плаща,незнам.
Виж целия пост
# 9
 при втората ми бременност в  отделението в шейново ми правеха записи нон стоп заради контракции,безплатно,тъй като лежах за задържане и после бях на нещо като наблюдение в отделението,иначе се плаща 10 лв
в тяхната консултация при първата бременност в 9 месец само ги слушаха тоновете,а запис чак като почнах да преносвам-безплатно
смисъла на записа е да се проследи сърдечния ритъм на бебето за продължителен период от време-около 20-30 мин.,както и да се видят евентуални контракциии как бебето ги понася
доколкото знам ако нямаш проблемна бременност не правят записи,само като преносваш или при проблем,но мисля че не е лошо да си направиш
Виж целия пост
# 10
Всяка седмица слушаме тоновете, но записи не правим.
И аз се озадачих, но ми казаха, че запис се правел обикновено, ако има някакви усложнения или притеснения...
Виж целия пост
# 11
През 9м ходих веднъж на запис.Когато вече преносвах(6дни)  записите се правеха  всеки ден.
Виж целия пост
# 12
На мен ми правиха запис от 24 седмица, през седмица. След това в 9 месец всяка седмица, а в последната седмица през ден.

Точно така беше при мен,а понеже преносих,накрая бяха всеки ден,и то именно в Майчин дом.Доколкото знам,така и трябва.Отиди непременно,така ще ти е по-спокойно Peace
Виж целия пост
# 13
При мен правиха запис като тръгнах да раждам, в предродилна зала. Дияна се роди 20 дена по-рано.
Във 2рия месец лежах за задържане в 5та градска. Тогава подготвяха ново отделение... та, така, че в една стая бяхме проблемните, раждащите, и т.н.
На едното момиче й правеха записи, защото имаше котракции в 7мия месец. На другата и правеха записи (9месец), защото беше хипертоничка. Правеха записи и на майчетата, който си чакаха реда за магарето.
Виж целия пост
# 14
Аз преносвам в момента и ходя всеки ден да ми слушат тоновете в поликлиниката безплатно. И аз живея в Младост 3, на гърба на поликлиниката има частен кабинет Грийнберг, там записът на тоновете струва 10 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия