Двата-ляв, двата-десен -3, или хобито ни е народни танци

  • 91 443
  • 281
# 15
Ние учихме това за Малешевско:https://www.youtube.com/watch?v=Rm5x929Uu-A,  а това, към което давате линк може би е нещо македонско?
Виж целия пост
# 16
Ние учихме това за Малешевско:https://www.youtube.com/watch?v=Rm5x929Uu-A,  а това може би е нещо македонско?
И ние учихме това за Малешевско. Радвам се, че попаднах на тази тема, ще ви следя с интерес. Аз се занимавам с танци от 6-7 години и след тежък работен ден ме разтоварват така, както нищо друго не успява.
Виж целия пост
# 17
Момичета, можете ли да ми препоръчате дискове с музика, подходяща за различен вид хора? Имам предвид танцова музика с по-голямо разнообразие, от различни фолклорни области...
Виж целия пост
# 18
Хайде приемете една новачка  Hug
Ама съвсем без никакъв опит! Дори право хоро не съм учена да танцувам. Да кажем, че е пропуск на майка ми. Решила съм да наваксам, но в танцовия тукашен клуб няма група за начинаещи. За момента се разочаровам пред компютъра само. Дайте малко кураж и практически съвети. Вярвам, че няма постоянно да съм толкова спъната Simple Smile
Виж целия пост
# 19
Не знам, къде е това тук и ми е странно, че няма група начинаещи.
Ами малко трудничко, но ще успееш! Аз със самоучител не мога. Пускам си клипове, разтягам клипа и подскачам.
Отначало трябва по бавните хора да се научи, после по скокливите.
Идвай при нас ще те научим.
Виж целия пост
# 20
Да ви следя и аз Simple Smile
Виж целия пост
# 21
Хайде приемете една новачка  Hug
Ама съвсем без никакъв опит! Дори право хоро не съм учена да танцувам. Да кажем, че е пропуск на майка ми. Решила съм да наваксам, но в танцовия тукашен клуб няма група за начинаещи. За момента се разочаровам пред компютъра само. Дайте малко кураж и практически съвети. Вярвам, че няма постоянно да съм толкова спъната Simple Smile
За кой град става дума? Ако е за Сф, кой квартал?
Виж целия пост
# 22
Кога се върнахте към танците след раждане? На мен вече ми се иска постепенно да се върна към танцуването. Раждах оперативно и за момента се чувствам добре. Дали не трябва да изчакам още малко или може да обувам вече скарпините?
Виж целия пост
# 23
Моя приятелка се върна месец и половина след секциото  Hug
Виж целия пост
# 24
Моя приятелка се върна месец и половина след секциото  Hug
Супер! bouquet

Аз искам, живот и здраве, след 1-2 седмици да започна леко да припомням хората с танцовия. Да се включвам на репетиции и т.н. Предполагам, че няма да има проблем. Ще се опитам да не друсам шопско още от първия ден.

Скрит текст:
Забравих да попитам АГ-то, а съм на преглед чак м. март, но ми каза, че всичко е ОК.
Виж целия пост
# 25
Да се запиша и аз при вас Simple Smile
Започнах да ходя на народни танци от началото на ноември миналата година - 2 пъти седмично по 1 час, и вече не ми стига  Joy

Научили сме вече към 16 хора, но имам много любими и съм захванала да си ги уча със самоучител от Ю-туба. Има доста хора разработени и представени перфектно. Само търпение да имаш да учиш.

Малешевско и на мен ми е любимо. Научих го скоро, но в групата още не сме го разиграли и засега стои на изчакване Simple Smile. Амбицирах се да науча Граовско и сега се мъча с него. Имам да доизглаждам някои неща. В Ютуб видях, че има поне 2 варианта на Граовско (може и да са повече). Засега разучавам този, но нямам представа кой вариант е по-популярен и се играе по-често. Другият вариант е този - също доста красив Simple Smile.
Виж целия пост
# 26
https://www.youtube.com/watch?v=o57bX_9xcME
На мен този вариант най ми харесва/от бавно към бързо/и ние го учихме почти така с изключение на един такт.
Варианти има много. Сигурно забеляза като напишеш името на хорото колко много излизат.
Личното ми мнение не бързай! Виж как ще ви го покажеш. Имахме една, която учила сама и после все бъркаше, но както си решиш пък.
Виж целия пост
# 27
https://www.youtube.com/watch?v=o57bX_9xcME
Скрит текст:
На мен този вариант най ми харесва/от бавно към бързо/и ние го учихме почти така с изключение на един такт.
Варианти има много. Сигурно забеляза като напишеш името на хорото колко много излизат.
Личното ми мнение не бързай! Виж как ще ви го покажеш. Имахме една, която учила сама и после все бъркаше, но както си решиш пък.

И ние най-често танцуваме на този вариант.
Виж целия пост
# 28
vasq_5, объркването, за което говориш е по-скоро по причина на недобро усъвършенстване на техниката, а не на това, че човек е учил няколко варианта на едно хоро. Даже е добре да се знаят отделните варианти, за избягване на ситуации от рода "знам го това хоро, но по друг начин".

А иначе бързането е съвсем разбираемо. Това да знаеш само 20-тина хора си е нищо работа Simple Smile.
Виж целия пост
# 29
 simpatikonia, да, добре е да се знаят отделните варианти, но аз мисля, че със самоучител не става, ако си начинаещ.Може пък при теб да се получат нещата.
При някои се получават по бързо, при други не/според личните ми наблюдения в нашата група/, а едва ли биха успели сами.
Ще станат много, имай търпение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия