Рецепта за кифлички с мак

  • 1 361
  • 4
Момичета, дайте ми моля рецепта за кифлички с мак, които да не са сладки, а просто леко сладки newsm78не знам дали ме разбрахте EmbarassedСакаш неутрално тесто, но с една идея сладост Simple Smile
Виж целия пост
# 1
0,5л.-прясно мляко
3 яйца
2ч.ч.-олио аз разтопявам краве масло
10с.л.-захар
мая колкото кибритена кутия
брашно

Разтопява се маслото, маята се разбива с малко мляко, в брашното се слагат 3 белтъка, захарта, маслото, млякото и маята. Меси се меко тесто, дели се на 5 топки който се разточват, реже се на триъгълник в всеки тиъгълник се слага сирене ( кашкавал, шоколад, мармалад)
Мажат се с жълтъка и се пече в умерена фурна.
Виж целия пост
# 2
можеш да сложиш мак вместо другите плънки, аз не го харесвам много мака и затова не слагам
Виж целия пост
# 3
Кифлички с мая
30гр. или 1 кубче мая
1 с.л. захар и 1 щипка сол
200 мл.пр. мляко
Всичко се разбърква с 2-3 с.л. брашно и се оставя да втаса/появяват се шуплички/.
После се прибавят 1 яйце,5 с.л. захар,1 ч.ч. масло/мас и около 500 гр.брашно.Замесва се меко тесто.Оставя се да втаса. Разточват се кори с дебелина около 1-1,5 см и се реже на 16 триъгълника . В основата на всеки триъгълник се слага плънка по желание/сирене+подправки + белтък или мармалад + орехи или белтък+галета+канела+орехи+захар или течен шоколад/,завиват се към върха на триъгълника .Оставят се малко "да починат"около 20 минутки и преди печене се намазват с разбит жълтък и се поръсват със захар или сусамово семе, или маково семе. Пекат се в незагрята фурна на 160*С до зачервяване.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите. Още утре ще пробвам да ги приготвя  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия