Кога и с какво захранихте?

  • 1 293
  • 22
Дъщеря ми е на 3 месеца и е само на кърма, но педиатъркта ни каза, вече трябва да започнем да даваме сок. Аз обаче четох за вредта от ранното въвеждане на сока и ви моля да споделите опита си на каква възраст сте започнали захранването и с какво и може ли да се пристъпи направо към каши или пюрета.
Виж целия пост
# 1
Здравей.
Правилно си прочела.  Wink
Тук много често се обсъжда темата за захранването и повечето майки в този форум захранват след 5ти навършен месец.
Ако пуснеш търсене с ключове дума "захранване" ще ти излязат много теми, а също така погледни и в Библиотека - най-отгоре е бодната.

Лично аз захраних почти на 6 месеца с оризова каша - като най-щадяща за стомахчето. Сокове изобщо не препоръчвам, дъщеря ми още не пие такива.
Виж целия пост
# 2
Ето виж тук ,   и тук , и тук и въобще можеш доста материали да намериш в библиотеката!
Приятно четене!
А иначе - да, твърде е рано за сокчета!
  bouquet

П.С. Free Soul ме е изпреварила с няколко секунди, а и тя е с повече опит!  bouquet
Виж целия пост
# 3
С една секунда водя!  Mr. Green

Сори за офф-а!  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
    Не само,че може,ами и е най-добре да избегнеш момента със сокчетата и да захраниш направо с пюре или каша като поизчакаш до навършването на 6 (или минимум 4,ако по някакви причини много бързаш) месечна възраст Laughing Погледни библиотеката и сайта karmene.greatnow.com - има интересна информация за захранването.
    Аз захраних точно на 6,5 месеца с домашна каша от кафяв ориз Grinning До момента съм въвела освен кафяв ориз и круша, ябълка, сини сливи.
Виж целия пост
# 5
И аз не съм захранила още но имам намерение да го направя с плодово пюре.
Виж целия пост
# 6
Аз захраних на 4.5мес с оризова каша. И моята щерка още не пие сок, като наборничето ни- Мариелка, на мама Free Soul.
Виж целия пост
# 7
На 5 месеца и 20 дни с пюре от тиква.И за секунда не съм съжалявала, че захраних късно, нито че не съм давала сокове.Детето ми яде с охота всякакви плодове.Когато сам реши, че иска, ще пропие и сок Sunglasses
Виж целия пост
# 8
На 4 навършени - със сок от ябълка. До 6-ия месец му давах от него и от морков, по малко, а след това започнах с картоф, пасиран с кърма.
Виж целия пост
# 9
с пюре от морков
Виж целия пост
# 10
След 6 навършени месеца с оризова каша, до тогава само на кърма! Peace
Виж целия пост
# 11
След 6 навършени месеца с оризова каша, до тогава само на кърма! Peace
И аз така.
Виж целия пост
# 12
на 5 месеца и 15 дни с  чиста елда
Виж целия пост
# 13
5 1/2 мес. с оризова безмлечна каша
Виж целия пост
# 14
На 5 месеца и половина - с домашн приготвено картофено пюре.
След картофа добавих ориз, морков, ябълка, тиква, круша, елда - всичко това приготвено на пюрета и кашички Grinning До към 7 мес. товани беше менюто.
Не бързай със сока. В белите страни сок дават само разреден 1:1 с вода, НОКОГА чист и то на по-големи дечица.
Рано ви е за захранване, а като дойде момента започни с каши и пюрета, а за соковете имате много време.
Обясни на твоята педиатърка, че ще захранваш късно, за да те остави на мира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия