Боли ме ръката

  • 3 736
  • 9
От известно време моето юначе толкова натежа, че китката на дясната ръка започна да ме боли. Sad  И сега не знам това нормално ли е или не. Мислех си, че с врамато ще мине, но за съжаление започва да ме боли още по-силно. А не мога да си позволя да не го вдигам, защото е още мъничък  - в началото на 4 месец сме. Опитвам се да поемам по-голямата тежест с лявата ръка, но този пуст навик! Чудя се, ако си сложа някакъв ортопедичен ластик дали няма да ми мине.
Виж целия пост
# 1
Стегни я с нещо- може и с обикновен бинт. Важното е да е стегната. Дано да помогне.
Виж целия пост
# 2
Први гимнастика на китката и когато носиш бебо я стегни.
Имала ли си проблеми и преди?
ДА си падала на ръката, чупила, или усуквала?
Ако е така консултирай се с ортопед. Grinning
Виж целия пост
# 3
Да стегния с нещо, то и мен понякога ме наболява Cry
Виж целия пост
# 4
Момичета,
прегледайте се при ортопед.
Може да бъде тендовагинит или нещо подобно - боли Ви към рамото, нали?
Това се получава от пренатоварване на ръката, която стои все в едно и също положение - например неправилна постановка на ръката при работа с мишка или носене на бебе  Laughing  Laughing
Това може да бъде неприятно, защото ставата се калцира и трудно се раздвижва.
Добро упражнение е това с точилката, която подпъхвате под ръцете си, когата сте ги опънали назад и след това правите движения наляво - надясно, напред - назад.
Не се слага топло.
Може и да се изсилвам, но Ви препоръчвам преглед при ортопед!
Виж целия пост
# 5
Сега си спомних че и аз имах този проблем когато дъщеря ми беше на 3-4 месеца...
Но само си стягах китката с бинт известно време и ми мина.
Предполагам че просто си я преуморила.
Но все пак ако стягането не помогне потърси помощ.
Виж целия пост
# 6
Недей да стягаш ръката без да си се консултирала с лекар! Може да стане по-лошо Sad Опитай примерно с лек масаж, гимнастика. Ако си имала проблеми с тази ръка (изкълчвания, навехвания...), може да се получи и от настъпилото застудяване...
Виж целия пост
# 7
И мен ме боля китката в същия период. Пуснах си изследвания и пих Магнезий, калций и желязо. Мина. После, докато Ида прохождаше ме боля раменната става, вероятно от това, че доста често бях в неудобна поза, придържайки Ида. Боля много, правих рехабилитация - студени компреси, интерферентен ток, гимнастика... пих и МОВАЛИС - противовъзпалително и болкоуспокояващо. Мина постепенно и тъйк като Ида вече си ходеше сама, не повтори. Обаче много болеше. Правих и изследвания, които показаха не много завишени норми на...какво беше...АСТ ли???...абе, типично за нещо като ранен ревматизъм.
Така че, необходимо е сериозно отношение.
Преглед при ортопед обаче означава, че ще те пратят на снимка да видят има ли калциране. Вероятно няма да има, тъй като едва ли е отдавна, пък и вероятно е свързано с преумора на ръката.
По-добре ревмо-кардиолог.
Виж целия пост
# 8
Мен не ме боли при рамото, а точно на китката - кокалчето от вътрешната страна на ръката, под палеца. Проблеми с ръцете да чукна на дърво не съм имала. Притеснявам се обаче дали не се получава така поради липса на калций, на мен ми се струва дреболия, за да ходя на лекар, но ще видим.
Виж целия пост
# 9
Леле, чак сега виждам тази тема. Нещо съм я пропуснала. Стреснахте ме, момичета. И мен ме боли от рамото надолу. Но и ставите на корената. Появи се след раждането/преди 2 месеца/ и си мислех, че ще отшуми...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия