Нощното будуване

  • 700
  • 14
искам да попита дали нощното събуждане е само в до първите месеци.и на какво се дължи?
Виж целия пост
# 1
Дължи се на това, че коремчето на новордено е малко и поема толкова храна, колкото да го засити за 2-3 часа. Когато стане готово детето само се отказва, всички деца са различни, няма точен месец, в който всички заедно да го отказват Simple Smile
Виж целия пост
# 2
 
Дължи се на това, че коремчето на новордено е малко и поема толкова храна, колкото да го засити за 2-3 часа.

точно така...  после почват зъбките и пак се будува   Twisted Evil
Виж целия пост
# 3
  Grinning А моята дъщеря до почти 3 г се будеше нощем, за да си изпие 250 мл мляко!
Не пропускаше нощ. Wink
Виж целия пост
# 4
Дължи се на това, че коремчето на новордено е малко и поема толкова храна, колкото да го засити за 2-3 часа.

точно така...  после почват зъбките и пак се будува   Twisted Evil
Йес за съжаление. Викториа се буди по4ти всяка ноЩ, но и тя не знае заЩо, просто я взимам при мен, но не яде ноЩем.
Виж целия пост
# 5
Всяко дете е различно де, не плашете жената с тия зъби  Laughing
Виж целия пост
# 6
Абе то не че искам да я плаша, но моята дъщеря още се буди нощем за млякото си, а от три дни насам явно много серозно я мъчат зъби, защото положението е нетърпимо направо. Та по-добре да си подготвен за по-страшното пък да ти се падне кротко дете отколкото да си мислиш, че като навърши 3 месеца примерно ще спре да се буди нощем пък то да продължи до 2 годинки примерно.
Не се бой-свиква се със всичко. Wink
Виж целия пост
# 7
При нас до 1г. никакво будене след това будене , говорене , мрънкане и като го взема при нас заспиване. Няма научно обяснение.
Молко от градинския фолклор:Една майка ми беше казала ,че деца , които се събуждат нощем имат калциева недостатъчност(глупости на търкалета). И аз #Crazy.
Не се притеснявай ще свикнеш.
Виж целия пост
# 8
нали не било хубаво да да се храни през нощта.ние сме на 4 мес.и спрях да го храня след 9 и 30
Виж целия пост
# 9
Хубаво са ти казали , да не се храни през ноща. Ами ако е гладно? Ще го оставиш цяла нощ да плаче ли?
Виж целия пост
# 10
като му дам водичка то заспива пак за около 2 часа
Виж целия пост
# 11
нали не било хубаво да да се храни през нощта.ние сме на 4 мес.и спрях да го храня след 9 и 30

Защо не е хубаво?
Дъщеря ми вода не искаше да пие до година и нещо.
Виж целия пост
# 12
нали не било хубаво да да се храни през нощта.ние сме на 4 мес.и спрях да го храня след 9 и 30
И ние сме на 4м. и нещо. През 3-тия м. имахме един период,в който беба спря да се буди изобщо през нощта. Сега обаче пак се буди за мляко.Толкова е гладна, че дори и на ум не ми е минавало да и давам само вода. А и това и е 5-тото хранене за денонощието и не е удачно да го пропускаме. Ако твоето бебче си изяжда дозата през деня и не е гладно нощем, предполагам че няма да иска да яде, дори и да се буди.
Виж целия пост
# 13
Може да са започнали зъбите да ви никнат. Аз не бих върнала нощното хранене, щом с водата заспива, после пак ще се отучвате от млякото, а и бебето ти не е на 10 дена.
Аз имам 2 деца гледани по един и същи начин (или почти  Wink ), започнаха да спят по цяла нощ горе долу по едно и също време ... малкия на 4 месеца, големия на 2г и 6 месеца  Wink.
Съветвам те да изградиш някакви нощни навици (загасена лампа, не много топло, никакви разходки на ръце, ако не плаче не го взимай и т.н. ), предполагам знаеш, че ако приспиваш на ръце през деня бебчо ще очаква така да го приспиваш и през нощта  Wink. Но до кога ще се буди детето ти, зависи от него. А защо точно се буди ... едва ли някой може да ти каже.
Виж целия пост
# 14
Крис се будеше нощем до 2.5 месеца после сам спря. Не съм го държала гладен или нещо такова за да го отуча от нощно хранене. Сега си спи по цяла нощ и дори доскоро ставахме в 11часа.Имаме два зъба и съответно се будеше за по няколко минути, буди се и когато има сърбеж/ той е с ендогенна екзема/ иначе не. Всяко дете е различно и не се знае кога може да промени навиците си..... Съответно нашата намеса няма почти никакъв смисъл. Казвам почти защото някои привички могат с течение на времето да се премахнат/ заспиването на ръце например/ и пак е относително... Чао
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия