Кои са ви спонтанните асоциации, когато чуете "българска детска литература"?

  • 1 515
  • 25
Наблягам на спонтанността.

Аз веднага нахвърлям Калина Малина, Леда Милева, Ран Босилек, Елисавета Багряна, Братя Мормареви ... оттам нататък обаче се замислям и спирам, макар че мога да продължа  Simple Smile. Интересно ми е в случая дали има модел, отпечатан в главите ни.
Виж целия пост
# 1
каралийчев...и след това се замислих. newsm78
Виж целия пост
# 2
Ангел Каралийчев и Ран Босилек.
Виж целия пост
# 3
Ран Босилек, Елисавета Багряна и до тук
Виж целия пост
# 4
Ами първо се сещам за дисциплината със същото име,която учехме в университета smile3529.А после - за Ран Босилек,Дора Габе,Ангел Каралийчев и всички онези хубави български детски книжки.
Виж целия пост
# 5
Зайченцето бяло, Ането, Патиланци, Ян Бибиян
Виж целия пост
# 6
Асоциацията ми е "български приказки , стихчета и кратките стихчета , залъгалки май бяха...."
Обща ми е асоциацията . Grinning
Авторите ми  идват след това , но не всички ги знам .... в главата ми изплува текстове и произтеклите емоциии Heart Eyes
Виж целия пост
# 7

        "Тошко Африкански","Ането","Венчето и Пънчо" и чичо Стоян Simple Smile
  Мили спомени... Simple Smile
Виж целия пост
# 8
"Патиланци" и "От слон до мравка" на Дора Габе. И оная приказка за глезената Богданка. Отмък-примък Laughing Laughing
и много други, но това бяха първите ми спонтанни асоциации
Виж целия пост
# 9
Ангел Каралийчев - "Майчина сълза" !
След това Ян Бибиян, Ането, Тошко Африкански, Гъбарко, Хитър Петър и хилядите народни приказки, песни, поговорки, пословици, гатанки .  newsm78
Виж целия пост
# 10
Ангел Каралийчев, Ран Босилек, Калина Малина, Елисавета Багряна и.....
Тошко Африкански, Ането, Ян Бибиян, Патиланско царство, Хитър Петър и по-нататък трябва да се позамисля...
но колко весели филмчета се сещам, ама питате за литература само
Виж целия пост
# 11
Аз се сеЩам за една книж4ица на Добри Жотев"Лесньо дири леснината, а намира си белята...", и "  Ние Враб4етата" на Ради4ков.
Виж целия пост
# 12
На Чичо Стоян ,стихчетата и Златната книга(сборникът с дебели корици,който ми подари баба)
Виж целия пост
# 13
Ангел Каралийчев - "Майчина сълза" !
След това Ян Бибиян, Ането, Тошко Африкански, Гъбарко, Хитър Петър и хилядите народни приказки, песни, поговорки, пословици, гатанки .  newsm78

"Майчина сълза" стоеше на нощното шкафче на татко, той ми четеше, а после сам започваше да измисля приказки, завивките ставаха хралупи и горски дупки...самата книга беше заприличала на оръфляк...
след гореизброените мама ми даде Христо Ботев, Никола Вапцаров и Димитър Талев - така че толкова беше българската ми детска литература.
Виж целия пост
# 14
*Патиланско Царство* на Ран Босилек  Hug!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия