SOS-Какво за закуска сутрин и следобед на 6 месечно дете с алергии

  • 3 872
  • 7
   Бебка ми е алергична и много капризна на храна.Ядеше само кашата Frisokrem 4 плода,но след поредната алергия и нея спряхме.Отказва да хапва каша елда и Humana ябълка.Моля ви,дайте ми идея за вкусна безмлечна каша .А ,какво давате сутрин на алергичните бебоци,ако следобед папкат каша?Обърках се Sad ,имам чувството че бебето ми е недохранено!Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Към какво е алергична малката? И колко е голяма всъщност - не виждам лентичка или друг ориентир?! За следобедна закуска можеш да даваш плодово пюре с АМ, овесени ядки с АМ+настърган плод или плодово пюре. Можеш също така да й правиш грис - пшеничен, ако си въвела глутен, ако пък не - има царевичен и оризов. Просото също е много вкусно, но не съм сигурна съдържа ли глутен или не. Аз лично давам козе и овче сирене, както и козе и овче кисело мляко. Сутрин можеш да даваш безглутенови макарони - има от царевица, ориз, елда. С тях можеш да правиш и зеленчуковите пюрета, както и месните. Какви са пропорциите на бебето, че ти се струва недохранено? И какво си въвела като храни досега? Ако дадеш повече инфо, ще получиш по-адекватни отговори.
Виж целия пост
# 2
Гледала ли си в клуб Алергии? В момента захранваме 3-4 бебета  Laughing
Много е малка за глутен, не давай овесени ядки. Изчакай да стане поне на 7-8 месеца. Със сиренето чакай още повече!
Към какво е алергията? АБКМ? Кога е захранена? Какво мляко пие?
Можеш да ми пишеш и на лични.
Виж целия пост
# 3
Подкрепям мнението на tedi_b, и също чакам отговори на въпросите кога е захранено детето, какви са алергиите.

Иначе елдата се води алерген, каши с по четири плода наведнъж не давайте - ако реагира с алергична проява, не знаете към какво е. Винаги захранвайте с по един вид храна през няколко дни. Захранвайте бавно и постепенно, това е правило за всички дечица, а за склонните към алергия - още повече.

Можеш да правиш домашни каши - от ориз, просо. В купешките понякога има следи от млечен белтък, а и ко сте с алергии, това ги провокира.

Посетете и клуб Алергии - виж в подписа на tedi_b.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви,че се отзовахте! Алергията ни е към белтъка на кравето мляко,към жълтък,към някой козметики и вероятно и към други храни.Бебка е на 6 м и половина-провалих се в опитите си да поставя лента на възраста Embarassed.Днес бяхме на алерголог-както се досещате съвсем ме обърка това което ни казаха там.Лекарката забрани да давам на детето ябълки и моркови-това с което се храним предимно.Млякото,което пие е Milumil HA2.Хапва предимно хипоалергенните пюрета на ХИП,давам и и пиле с ориз на ХИП .Напишете ми някоя рецепта за домашна каша...доста лош кулинар съм!Благодаря ви момичета!Страшно е да знаеш ,че можеш да навредиш на бебчето си с това с което го храниш.
Виж целия пост
# 5
Хумана имат безмлечни кашиот гриз,ябълки и мандарини,само ябълки.
Май трябва да се спреш на първата.
Виж целия пост
# 6
Поставили са ви диагноза АБКМ, а дъщеричката ти толерира ХА мляко? При кой лекар ходихте? А защо са ви спрели ябълките и морковите?
В Алергии има закована тема с инфо за храни, които стават за алергични деца, можеш да попаднеш на нещо, подходящо за вас.
Виж целия пост
# 7
Виж готовите безмлечни каши на ХИП /в бурканчетата/ http://www.hipp.ru/index.phtml?page=n4/n40/n120/, много са вкусни. Peace Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия