Ето и моята карфиолена салата, която пожъна успех!!!

  • 3 062
  • 14
Ами реших да споделя окончателната рецепта за салатата, която сътворих снощи. Получи се много добре, гостите ми я харесаха много, а аз преди малко доизядох каквото беше останало Embarassed

1. Половин глава карфиол сварена в подасолена вода
2. 200-250 гр. зелени маслини нарязани на ситно
3. 5-6 скилидки чесън на ситно
4. 1 връзка копър(по малка)
5.черен пипер на вкус
6. 1 кафена чашка ориз, който се сварява, но не бива да се разварява.
7. Горчица

Изброените продукти се смесват и се овкусяват с олио или зехтин и оцет на вкус.
Дано ви хареса  chef! Да ви е сладко Hug
Виж целия пост
# 1
Много идеино!
А оризът може ли да е бланширан или трябва да е от обикновения?
Виж целия пост
# 2
Аз много обичам карфиол, Дияна също Simple Smile
Щом казваш, че с ориз става добре, ще пробвам. Аз използвам обикновено Ънкъл Бенс... той не се разварява.
Виж целия пост
# 3
Чудесна салата  bouquet, тъкмо да разнообразим панирания карфиол!  chef
Виж целия пост
# 4
Много идеино!
А оризът може ли да е бланширан или трябва да е от обикновения?

Ми моят беше обикновен...по скоро трябва да се внимава да не се развари за да седи на оризчета в салатата
Виж целия пост
# 5
Бенс точно така седи, Дияна много го обича. Даже често ме кара да й правя ориз с царевица и грах.
Виж целия пост
# 6
Лили , заради твоята салатка купих карфиол тази вечер. Няма да е утре, но в понеделник е на дневен ред! Peace
Виж целия пост
# 7
Лили , заради твоята салатка купих карфиол тази вечер. Няма да е утре, но в понеделник е на дневен ред! Peace
И след това да кажеш дали ти е харессала Wink
Виж целия пост
# 8
Лили салата звучи и сигурно е много вкусна, но аз искам да попитам вместо горчица, не обичам може ли майонеза например с кисело мляко? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Според мен никакъв проблем. Аз също като си правя салата с карфиол ползвам майонеза, изедено кисело мляко, или мляко с майонеза. Обичам горчица, но заради Дияна я употребяваме по-рядко.
Виж целия пост
# 10
Според мен никакъв проблем. Аз също като си правя салата с карфиол ползвам майонеза, изедено кисело мляко, или мляко с майонеза. Обичам горчица, но заради Дияна я употребяваме по-рядко.

Супер щом става и така ще я пробвам. Мерси!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Лили салата звучи и сигурно е много вкусна, но аз искам да попитам вместо горчица, не обичам може ли майонеза например с кисело мляко? Rolling Eyes
И аз мисля, че може...Аз нали я съчинявах за строго постещи гости и затова с ограничих само с горчица, но според мен и с майонеза ще е хубаво, а и с малко кисело мляко също. Ако е изцедено, още по добре  chef
Виж целия пост
# 12
Лили салата звучи и сигурно е много вкусна, но аз искам да попитам вместо горчица, не обичам може ли майонеза например с кисело мляко? Rolling Eyes
И аз мисля, че може...Аз нали я съчинявах за строго постещи гости и затова с ограничих само с горчица, но според мен и с майонеза ще е хубаво, а и с малко кисело мляко също. Ако е изцедено, още по добре  chef

Е това е, чаках да чуя и мнението от извора. Peace Hug
Виж целия пост
# 13
Лили , заради твоята салатка купих карфиол тази вечер. Няма да е утре, но в понеделник е на дневен ред! Peace
И след това да кажеш дали ти е харессала Wink
Лили, салатата е НЕВЕРОЯТНА! Влиза ми в менюто! Милия като спре да пости ще я пробвам ис  майонезка! Благодаря ти!
Виж целия пост
# 14
Ами много се радвам, че измишльотината ми се е харесала. Да ви не сладко Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия