За смяната на зъбките

  • 1 067
  • 24
Мами, Стели е почти на 7 год., а още не е сменила нито едно зъбче /поникнаха и късно - първото на 10 м/. В нейната група тя е единствената без с сменен зъб. Понякога я забелязвам, че стои пред огледалото и си гледа зъбите, после идва и ми казва, че май и се клати някое зъбче Laughing. Това май я притеснява newsm78. Обяснила съм и, че като ги смени по-късно ще бъдат по-здрави.
А вашите деца смениха ли си зъбчетата и на каква възраст?
Виж целия пост
# 1
не се притеснявай голямата ми щерка е на 8 и е сменила само 2 зъбчета.Смяната им зависи от това кога е избило първото зъбче като бебе.Нашето първо зъбче изби чак след годинката
Виж целия пост
# 2
Весела 77, може да не я притеснява, а просто да иска Зъбната феичка да намине покрай вас Grinning. Моята по тази причина все си разклаща зъбите. На около 5 г. и паднаха долните 2 резци почти един след друг, а от тогава - 5 м, не й е падал зъб.
Виж целия пост
# 3
Весела 77, може да не я притеснява, а просто да иска Зъбната феичка да намине покрай вас
И моята е силно мотивирана от Зъбната феичка - 4 зъба си извади с конец на вратата от мерак да намаже.
Не се притеснявай, има време да й паднат - аз смених за първи път зъб в трети клас.
Виж целия пост
# 4
На дъщеря ми /7 г./са й паднали вече 6 зъба, като първият падна на 6. За сметка на това още не са й изникнали кътниците (така наречените шестгодишни зъби). В нейния клас има деца, които като при теб, не са им паднали още никакви зъби. Всичко е строго индивидуално и нямаш място за притеснения.
Виж целия пост
# 5
И ние сме на същата възраст и нямаме нито един паднал зъб. Като единия от предните ни е ударен и малко по-тъмен и си мислех 4е ще падне рано но не. И в нашата детска градина вси4ки деца имат паднали зъб4ета а пък ние не! Когато Дари си удари зъб4ето я водих на зъболекар и тои каза 4е колкото по къно се сменят мле4ните зъбки толкова по-здрави стават постоянните така 4е споко! Вси4ко е наред! Няма да си остане със мле4ните зъби я! Мен ме посъсетваха сега да я у4а съвестно да си мие зъбите. Да се нау4и на мле4ните - та да са здрави постоянните Hug
Виж целия пост
# 6
Весела, тук пише
Цитат
...Закъснял се смята пробивът на временните зъби,когато те пробиват над 5 мес.след средните срокове за пробив, а за постоянните-над 2 год...

Не се притеснявай Peace
На Ради паднаха 2 зъба преди около 2 месеца. Всички казваха, че много рано са тръгнали да падат, но нищо не може да се направи. Вече има един нов, пораснал до половината, а другия още не е тръгнал.
Виж целия пост
# 7
Всяко дете се развива различно. Аз също късно започнах да сменям зъби, но пък 1вия ми е избил на 16месечна възраст.
При Дияна все още няма наченки. Щерката има приятелка, по-голяма с 1г1седмица, сменила е 4 или 6 зъбчета.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е на шест и половина години и досега е сменила вече седем зъба, осмият е на път. Първият й падна миналата година по това време.
Виж целия пост
# 9
  На моята щерка вече сме извадили 4 зъба и сега видях, че й се клатят още два. Първите ги смени една седмица след 5-тият рожден ден. А не са й поникнали толкова рано да речеш - на 7 мес. първите и после нещо се закучи работата, та на годинката беше с 4 зъба.

А постоянните 6-ти и поникнаха преди около месец.
Виж целия пост
# 10
На 5г. и 3м. беше щерката, когато съзрях поникнал постоянен зъб, зад млечните. Така се ошашках и веднага на детски стоматолог. Човека каза,ч е в последно време са чести тез явления, но й го извади. Така трябвало...

На съседчето 1-вото зъбче падна на 4г. и половина.

В класа на дъщеря ми има дете, на което тепърва започнаха да му падат предните резци (значи на около 8г.).

Така, че Весела 77 хич не се притеснявай  Stop... не й е дошло още времето на Стела. Единствено може после децата да й се присмиват, ако те са с вече подредени постоянни, а тя тепърва е "беззъба"...
Виж целия пост
# 11
И моята беше много загрижена, че не й падат зъбите, пък целият й клас ходи с дупки и се хвлаи с парички. Първият й кътник проби на 6,5 години - голяма радост, вече си имахме постоянен зъб. Беше се похвали на всички в училище, дори и на директора Grinning Първият зъб падна на 7,5 години, вторият - месец по-късно. За сега - толкова, а след месец ще стане на 8.
Виж целия пост
# 12
Момичета, срам  Embarassed, тази вечер я накарах да си отвори устата, да разгледам аз обстойно какво е положението /това между другото става трудно, защото без очила не виждам добре, пък като ги сложа и тя диша и очилата се изпотяват hahaha/
Положението е следното: започнали са да избиват кътниците, съвсем малко личат, само долните. Един от долните резци започва лекичко да се клати Grinning, детето се смя с глас като разбра Joy, радва се, че скоро ще дойде и при нея Зъбната фея. Надява се, да и донапълни касичката, че е останало съвсем малко място, което ме навежда на мисълта, че феята трябва да остави желязни левчета Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Хаха, напомни ми нещо, ние на първото зъбче сложихме монетка от 2 паунда, а не един, както е прието. Синчето веднага се похвалил в училище, а учениците му много учудени защо е получил 2  newsm78 Следобяд го прибирам от училище и той ми казва щастлив, мамо знаеш ли фейчката се е объркала снощи и ми е оставила 2 паунда  Mr. Green
Иначе май първото зъбче му падна около 7 годинки  Thinking Спомням си, че доста деца бяха беззъби още от предната година, а моят си беше все така хубав, с всичките зъбчета Wink
Виж целия пост
# 14
Значи и аз пребъркам обстойно устата на Дияна, но ми се струва, че на нея й е още раничко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия