кучешка кашлица

  • 2 873
  • 8
Здравейте мамита и бебета,
моето дете е на 2 г. и 2 месеца. От две седмици е с една особена кашлица-в градината сестрата каза, че била кучешка. Такава една суха, не с храчки. Давала сам му Проспан и Мукосолован, но нямаха ефект. Иначе гардичките са му чисти, а гарлото савсем малко е по сочно. В момента пие и чайове от лайка.
Сутрин и през ноща е най-трагично положението:-(((
Дали не знае някой как да спре тази кашлица?

Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Защо не заведеш детенце на лекар ? Какво са ти казали в детската изобщо не е важно . А и Мукусолвана е за отхрачване и ако му е суха кашлицата какъв е смисъла от него?
Виж целия пост
# 2
Да,бе,това са отхрачващи, що му даваш тях!
Ако бях на твое място щях да отида до аптеката и да попитам аптекарката за някое сиропче за кашлица.Има разни такива леки сиропчета.
Но естествено най-добре е да се обадиш на педито и да се посъветваш с него. Thinking
Виж целия пост
# 3
Не е кучешка, а е лаеща - така казват на ларингитната кашлица! Задължително заведи детето на доктор, може да е алергия - при сина ми е точно така. Можеш да облекчаваш състоянието му с инхалация и да овлажняваш въздуха в помещението, където спи. Непременно заведи детето на лекар, ако е ларингитна можа да има и опасност от задушаване - не искам да те плаша, може и да не съм права!
Виж целия пост
# 4
Водих го и при неговия педиатар и сам викала и в къщи друг лекар. Личният му лекар ми каза да пие Мукосолован, а другия-Проспан
Виж целия пост
# 5
Значи най-вероятно не е същата кашлица. Пада ли му гласа? Никакъв ефект ли нямаше от сиропите? Правило ли ти е впечатление като закашля или като е легнал да не може да поеме дъх? Ако искаш опитай да му направиш инхалация като сложиш широк съд с вода и малко сол - само сол!, заради йодните изпарения, ако е алергична реакция чая от лайка не е добре. Ако има ефект може да включиш на котлонче в стаята, където спи съд с вода да се поизпари и да овлажни въздуха. Ако тези неща имат ефект, направи контролно преглед при специалист алерголог. Дано спре да кашля скоро и да сте здравички!
Виж целия пост
# 6
Най-добрият съвет ще е от лекар специалист. Успех, ще се оправите!
Виж целия пост
# 7
много благодаря на всички, че откликнахте толкова барзо с ценна информация. Надявам се и аз да мога някой пат да ви помогна Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Това,което със сигурност знам е,че при такава кашлица задължително се включва антихистаминов препарат.Ако обаче ставаше дума за моето дете щях да дам и подходящ антибиотик!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия