Отпуск по майчинство и граждански договор

  • 492
  • 4
Първо моля модераторите ако не съм  нацелила точното място за въпроса да преместят темичката, където и е мястото..

Въпроса ми е мога ли да продължа да работя по граждански договор
и да взимам майчински
Гражданкия договор е допълнителен към момента, имам основен работодател на трудов договор. Не искам да спирам услугите по гражданския, че да не загубя клиентите... . В гражданския няма упоментао работно време има само срокове до които трябва да бъдат свършени определени услуги..
Виж целия пост
# 1
Не мога да гарантирам за точността на информацията, но имам колежка, която преназначиха от трудов на граждански договор, за да може да получава пълния размер на майчинството. На трудов договор би вземала само половината.
Виж целия пост
# 2
Не мога да гарантирам за точността на информацията, но имам колежка, която преназначиха от трудов на граждански договор, за да може да получава пълния размер на майчинството. На трудов договор би вземала само половината.

Това пък защо newsm78. Сигурна ли си, че не са я преназначили обратно - от граждански на постоянен трудов newsm78
Виж целия пост
# 3
PC (коте) не мисля, че има проблем. Аз съм със същия случай, дори имам един договор за управление + един граждански за услугиу не за период. Майчинските ми се изплащат от основния работодател по трудовия договор. Не съм срещала изрично ограничение за това, но се надявам да се включи юридическия отбор, за разяснение.
А всъщност, по гражданските договори така или иначе си плащаш данъци, осигуровки и т.н.
Виж целия пост
# 4
Ами аз работя, като ми плащат като външен лектор. Вземам си цялото майчинство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия