Специфична въглехидратна диета на д-р Хаас

  • 6 320
  • 6
Момичета, моя приятелка пита дали някой знае нещо повече за тази диета. Действала добре на хора с аутизъм, също шизофрения, хора, които не могат да ядат храни, съдържащи глутен и още... Пишете, ако сте чували нещо или я използвате.
Виж целия пост
# 1
Мнение на майка:
"Аз и мъжът ми получихме най-страхотния подарък за Коледа от нашия тригодишен син, който има аутизъм. Той е на диетата вече 6 седмици, и на Бъдни Вечер, спонтанно каза: "Тати, аз съм  толкова щастлив"Това са най-хубавите думи, които човек може да чуе от едно дете, което е било толкова зле цяла година. Никога не сме го чували да казва думата "щастлив". Знам, че Халев нямаше да го има тук сега, ако не беше тази диета. Неговите думи ми дават кураж да продължа.
Аманда Милс


Въпросът  за диетата дойде от мене. Наскоро ми беше поставена диагноза за улцерозен колит, Вече два месеца съм на лекарства и нищо не ми помогна да спра кървенето. Прогнозата беше лекарства цял живот, влошено здраве, увреждане на други важни органи, увеличен шанс за рак и като цяло: мизерно съществувание. Натъкнах се на тази диета като търсех някакво разрешение за моя проблем. Има интернет линк. Оказа се че има и книга и от два дена я чета. Искам да видя дали има интерес от майките в този форум. Книгата се казва "Breaking the Vicious Cycle". Amazon.com има страхотни отзиви (150 на брой!) много от тях са от родители на деца с аутизъм, с улцерозен колит и крон.

При мене нещата се стабилизираха след три дни, вече съм на диетата от три седмици и се чувствам страхотно, имам повече енергия, мога да мисля по-добре, кървенето и болките в корема спряха за първи път от месец. Ако има проявен интерес ще преведа основните изисквания за диетата, както и логиката, която следва. Повярвайте ми, струва си. Според автора тази диета работи за хора с улцерозен колит, крон, аутизъм, шизофрения, неспособност за разграждане на глутена. Според отзивите на хора върши чудеса за здравето на децата им. Първите резултати са налице от три дни до една седмица.

Виж целия пост
# 2
Напиши повече подробности за диетата. Как се провежда, кой може да те консултира и всичко каквото се сетиш
Виж целия пост
# 3
http://www.angelfire.com/ak3/aaaaaa5/index.html
А това е за диетата при аутизма, сайта е много обширен, има и линкове, но на английски http://www.autismwebsite.ru/Right_Diet_For_Autists.htm
Даря, разкажи ни повече. Отзивити във форума на сайта са различни,мигновен резултат при никой май не е посочен, но определено има подобрения при някои.
Виж целия пост
# 4
Диетата се базира на разбирането, че по-сложните въглехидрати не могат да се усвояват от стомаха, остатъците от храната попадат в червата и там спомагат за развитието на множество бактерии. При повечето хора има баланс на различните видове бактерии, при хората с проблеми на червата бактериите се развиват повече и имунната система започва да реагира първо като се опитва да се справи с тях и после като започва да атакува собствените структури на тялото и се завърта един омагиосан кръг. Целта на диетата е спирането на храните, които не могат да се разграждат напълно в стомаха, така бактериите в червата измират и имунната система може сама да се възстанови, дава се на тялото почивка. При аутизъм например някои учени смятат че  част от проблема са токсините от червата, които не са се разградили атакуват нервната система, тогава отговорът и там е да се спре размножаването на вредните бактерии.

Виж целия пост
# 5
Ето и линка, от който започнах диетата:
http://www.breakingtheviciouscycle.info/index.htm

Храните, които могат да се ядат са месо - замразено или прясно, зеленчуци замразени или пресни, плодове -замразени или пресни, мед, кашкавал, кисело мляко (специално квасено 24 часа, за да се премахне лактозата - има подробно описание как се прави това, аз още не съм го пробала, ще ви кажа като го опитам, идеята е, че бактериите на киселото мляко са нужни, за да се справи организма с болестта) и след 6 месеца - ядки, които в началото трудно се понасят. На сайта има списък със забранени и позволени храни. Не може да се яде хляб и хлебни изделия, картофи, ориз, предварително приготвени храни, като готови супи, смесени подправки, предварително направени сосове, кетчуп и пр.,  мляко, нищо, което съдържа захар. Диетата е много строга, не може да се яде нищо извън дадения списък поне за две години. Човек трябва да стане фанатик на тази тема, дори витамините трябва да не съдържат скорбяла. Това е много време да се посвети човек, много хора са опитвали диетата за една седмица, за да видят дали ше им подейства и след това се решават. В моя случай няма какво да се решава, тъй като нищо друго не помага. Някои деца, които не растат добре наддават килограми на тази диета. Пак ми пишете, ако не може да ползвате сайта, който съм дала, ще гледам да преведа по-основно нещата, много искам ако мога да помогна, човек би опитал всичко за детето си.

Аз лично тия дни много се страхувам, че и синът ми ще трябва да почва нещо подобно скоро, а е само на две години, ужасява ме мисълта. От друга страна ако е здрав, си струва всичките усилия.

Авторката е имала малко дете с улцерозен колит и след 5 години диета е била напълно излекувана. Диетата е на доктор Хаас, който е лекувал дъщеря и, по-късно тя е развила идеята, тъй като има магистър по биохимия, и по-голямата част от книгата и говори за това. Освен това има и готини рецепти, които ще се харесат и на най-малките.

Виж целия пост
# 6
Въпроса ми е свързан със специфичната въглехидратна диета на д-р Хаас. Даря, ако все още влизаш в този форум би ли ми казала откъде да купя книгата Breaking the Vicious Cycle? Още спазваш ли тази диета и как ти се отразява?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия