ревността между децата в семейството

  • 599
  • 13
има ли я при вас? аз само съм чувала, но наистина не съм видяла да се проявява при моите деца, вероятно и заради голямата им разлика.

това ще е и темата на "пази детето" тази събота в новините на бтв.
Виж целия пост
# 1
Определено има ревност между хайванчетата ни. Баткото не толкова, може би, защото е по-голям и разбира нещата, но малката ни побърква - иска всичко да е само за нея, да прегръщаме само нея и т.н. Естествено се борим срещу това и на нея не й харесва особено.
Виж целия пост
# 2
Определено има ревност между хайванчетата ни. Баткото не толкова, може би, защото е по-голям и разбира нещата, но малката ни побърква - иска всичко да е само за нея, да прегръщаме само нея и т.н. Естествено се борим срещу това и на нея не й харесва особено.

При нас е обратно - малката много обича да се гушка, но няма против да гушкам и Дени. Виж, ако съм гушнала Дени или се занимаваме с нея, а Васи приближи, Дени веднага скача срещу нея - всичко разваляла, нахална била и ей такива едни...Но истината е, че много се обичат и не могат една без друга. Ето сега, от 5дни Дени е при мама и каза, че иска да я взема или поне да и заведа Васи да я види, защото и е мъчно. /за нас с татето - нито дума Mr. Green/
Виж целия пост
# 3
darusia, това ме изненадва. все си мисля, че ако има проблем, той е от страната на по-голямото дете, защото не е свикнало да дели с друго дете. малкото би трябвало да приема за даденост, че има още някой на неговото ниво и да се съобразява. така си мисля де, на теория само...
Виж целия пост
# 4
Разликата между децата ми е 4 години. Не се ревнуват един от друг. Зорница боготвори батко си, а пък той е най-добрият батко на света! Simple Smile Имало е периоди, в които Косьо е смятал, че е ощетен спрямо нея за едно или друго; естествено, постоянно се следят един друг да не би някой да придобие нещо повече от другия Wink, но извън обичайните дразги никога ревността не е съществувала като проблем.
Виж целия пост
# 5
Има я, но много странна! Thinking
Малката боготвори батко си, когато го види изпада в дива радост и е на седмото небе, когато той е около нея. Той също много я обича. Сутрин като стане първо тича при нея и започва да я разнася из апартамента, за да са заедно. Ревноста е при него, но никога не е казал или показал, че не иска да я прегръщаме и т. н. просто започна да се стреми да бъде перфектен и от време на време започна да казва, че не е добър, нищо не прави както трябва и други подобни. Но ми се струва, че този период вече попремина и нещата вече са си наред.
Виж целия пост
# 6
При нас ревността е двупосочна  Rolling Eyes и наскоро в една тема тук взаимно се утешавахме и с други майки, чиито деца също честичко се поступват...
Интересното е, че когато оставя хлапетата на някоя баба, се чувстват вече съюзници, а не конкуренти и бабите после ни разказват трогателни истории, на които чак ми е трудно да повярвам  Laughing
все си мисля, че ако има проблем, той е от страната на по-голямото дете, защото не е свикнало да дели с друго дете. малкото би трябвало да приема за даденост, че има още някой на неговото ниво и да се съобразява.
На мен пък по този повод наскоро ми разказваха за някакъв научнопопулярен филм, според който големите деца стават дипломати, а малките - бунтари. Моите наблюдения са точно такива - ако малката ме види да гушкам баткото, пристига и ни разделя с бой и писъци. В обратния случай той се опитва да се намести на единия ми крак и започва да ме "омайва" с приказки  Laughing
Ще се постаря да гледам в събота по бТВ, темата ме заинтригува.
Виж целия пост
# 7
 Peace За сега ревност няма!  newsm78За в бъдеще нищо не знам ..........
Виж целия пост
# 8
Има да, и до голяма степен мисля, че аз съм виновна.

Разликата между децата ми е 2 год. - големият на 6, малката на 4 г. Въпросът е, че аз, колкото и да се опитвам да седя встрани от техните дрязги, когато се намесвам е почти винаги в полза на малката. Понеже е момиченце, по-малка и физически по-слаба и беззащитна, а брат й подхожда от позицията на силата, нерядко с агресия, в 99% от случаите той отнася моя гняв. Знам, че не съм права и това се превръща в един порочен кръг - той продължава да е агресивен към сестра си, знаейки че това е сигурен начин да му обърна внимание.
Виж целия пост
# 9
При моите деца разликата е 1г.11м., две момченца на 6 и 4 години, и я има понякога, наистина. Обикновено в посока от по-големия към по-малкия. Но не бих казала, че е нещо, което да взема такива размери, че да ме притесни. Да не говорим, че такава малка разлика пък си има и огромното количество предимства. Понякога ревността дори е полезна за развиването на конкурентно чувство. Неприятните моменти са били, когато поради работа и дълги и широки обстоятелства е трябвало периодично за тях да се грижи и някой друг освен мене и мъжа ми. Дори и майка ми не можеше и все още не може да си прикрие добре предпочитанието към по-малкото и по-лесно за гледане дете. А децата усещат такива неща. Та за прословутата ревност до голяма степен са виновни и възрастните. Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Не е много изразена, но все пак я има. Ако каката усети, че вниманието в даден момент е насочено само към малката, веднага се опитва да го привлече и към себе си, независимо как.
Виж целия пост
# 11
Засега НЯМА  Wink
Баткото за наша изненада, изобщо не ревнува от малкия, дори изпада в на моменти в обратна крайност  Rolling Eyes всичко да му дава, защото цели 12 години всичко е било само за него  hahaha
А малкия още не се сеща за мое - твое  Joy, но като порастне незнам - може би по-скоро той ще е ревнивеца  newsm78
Виж целия пост
# 12
мисля че ревноста е нещо напълно човешко
Виж целия пост
# 13
Засега няма като че ли. Само дето големия от време на време поплясква малкия като му скъса някоя книга или направи някоя друга беля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия