Помощ-афти!

  • 4 668
  • 19
Здравейте, Майчета!

Обръщам се към вас за помощ.Дъщеря ми е почти на 3 месеца.Цялата й устичка отвътре е пълна с афти. Лекарката ни препоръча Дактарин Орал Гел, но никъде не можем да намерим.Обикаляхме аптеките в цяла София и навсякъде ни казват, че е изтеглен от търговската мрежа и не се продава. Сега я мажа със нистатин с глицерин, със сода, но ефекта е почти никакъв.А детенцето ми го боли и не може да се храни (кърмя я) и пищи и плаче и положението е страшно!!!

Моля ви ако някоя мама има Дактарин да ми даде малко поне за 3-4 дни да я намажа (всички ми казват, че с Дактарина ще й се оправи устата за 3 дни). Или ако някоя мама знае къде да намеря  Дактарин да пише.

Много ви благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 1
Нашите кръстници използваха едно мазило дето го приготват в аптеките - ама за жялост не се сещам каксе казваше, знам само че е едно зелено и маого цапа. Аз лично слагах на биберона малко мед и за 2 дена се оправи.
Виж целия пост
# 2
Аз лично слагах на биберона малко мед и за 2 дена се оправи.
Не мога да ти помогна,тай като съм ползвала само Дактарин преди повече от година,но според мен много е малко детенцето да пробваш с мед.Знам,че алергизира.
Виж целия пост
# 3
За съжаление не мога да помогна и ние не намерихме това мазило. Давахме витамини и някакво друго мазило ... по - точно се опитвахме, защото ни споходи този проблем на 1г.3м. Много е тежко, но и аз не смях с мед (само веднъж, ама с големи притеснения) ... Посъветвай се с педито за смяна на лекарството, ама не губи време, че много е неприятно за детенце
Виж целия пост
# 4
Дактарина отдавна го няма. Пробвай със Солкосерил - изписаха ми го за малката, ама и аз се мазах тия дни и съм много доволна.
Виж целия пост
# 5
Нашите кръстници използваха едно мазило дето го приготват в аптеките - ама за жялост не се сещам каксе казваше, знам само че е едно зелено и маого цапа. Аз лично слагах на биберона малко мед и за 2 дена се оправи.

и това не го произвеждат вече, питай при някой заболекар ако имат останали запаси, тук еднокомшийско бебе (но беше ан година вече) така го оправиха мазаго зъболекатя 1 път и беше дал на майката една спринцорка с 1-2 кубика  тя после да си го маже. Но дори да го намериш кажи че е за токова малко бебе
Виж целия пост
# 6
Това "зеленото" се казва Гранофурин (или Гранофорин, не съм съвсем сигурна). И аз знаех, че не се произвежда, но в някоя тема се обсъждаше, че го правели в някаква аптека на Славейков.
А мед толкова рано - категорично не!  Naughty
Виж целия пост
# 7
Питай лекарката с какво можеш да го заместиш.не може да няма нищо.
Иначе това афтите са гадна работа.И ние на около годинка имахме и отказваше да яде каквото и да е.Ядеше само плодови пюрета.
Виж целия пост
# 8
Миличка и ние като бяхме колкото вас имахме същия проблем. Та имам останал около 1/2 тубичка от Дактарина, наистина е голям кът, но съм готова да ти помогна. Пиши ми на лични ако искаш, за да се разберем как да се видим.
Виж целия пост
# 9
Аз ползвах дактарин, но доста отдавна, не знаех, че вече не се продава.
Дияна имаше само една афта, тогава комбинирах Дактарин-а с Гранофурин. Знам, че и гранофурин не продават, но мами писаха, че в някои аптеки го правят. Гранофурина е онова зеленото, дет много цапа Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Могат да ти приготвят в някоя аптека лосион от Нистатин, Анестезин и Преднизолон. Незнам точната прескрипция, но е ефикасно и обезболява. Ползвала съм го с първото дете.
Виж целия пост
# 11

 Можеш да заместиш Дактарина със Солкосирол,поне на нас така ни казаха когато Калина имаше афти.Солкосирола е кремче,става и при никнене на зъбки,приятно е на вкус.Струва около 10 лв.
Виж целия пост
# 12
Много ме е срам да пиша, защото съм дърта майка. Навремето нямаше люкарства. Със сода се оправяхме. Сигурно ви звучи много гадно, но сода на пръстчето и в устата на бебето. Изтъркваш устната кухина.
Виж целия пост
# 13
В аптеката продават едно шпрейче, много било ефикастно.
Виж целия пост
# 14
Само да кажа - Дактаринът има годност 28 дни - след отваряне на опаковката. Пише го в листовката. Колко почти пълни тубички изхвърлих   Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия