Бременност и Оспамокс

  • 20 425
  • 15
Привет мамчета,
Сори ако и друг път темата е коментирана, но с търсачката не можах да намеря нищо, а се притесних туко що Sad

В края на 5-тия месец съм и тази сутрин се събудих със зачервено гърло и ме боли едната сливица, звъннах на док и той ми каза да започна веднага да вземам Оспамокс 1000 мг. по 1 таблетка 4 пъти на ден  Shocked (на 6 часа х 1-но) да не съм вдигнела температура и за смучене Стрепсилс. Притесни ме дозата на Оспамокса и го споделих с него, но той ми каза, че мах доза на ден била 16 гр., така че да не съм се притеснявала нищо не било 4 гр.  Но на мен все още ми се вижда голяма, моля Ви ако сте го пили през бременността си дайте съвети за дозата Praynig
Виж целия пост
# 1
До колкото знам Оспамокс от 1000 мг. се изписва на 12 часа по 1 табл.Попитай и друг лекар,много ми се вижда тази дозировка,която ти е предписал.
Виж целия пост
# 2
А пък аз доколкото знам, да се предписва антибиотик по телефона, при това на бременна жена за едно зачервено гърло е престъпна безотговорност. Съжалявам за острия изказ, ама много ме е яд на такива  Close
Виж целия пост
# 3
Е чак пък антибиотик за едно зачервено гърло.Я вземи от тези хапчета на д-р Тайс за гърло за смучене,такива вземам сега,защото кърмя.
Виж целия пост
# 4
А пък аз доколкото знам, да се предписва антибиотик по телефона, при това на бременна жена за едно зачервено гърло е престъпна безотговорност.

Абсолютно на същото мнение съм.
А относно Оспамокса - аз знам 4е се пие на 12 часа по 1000 мг
Виж целия пост
# 5
А пък аз доколкото знам, да се предписва антибиотик по телефона, при това на бременна жена за едно зачервено гърло е престъпна безотговорност. Съжалявам за острия изказ, ама много ме е яд на такива  Close

Аз съм доволна от лекаря си наистина, добър е,  просто тая доза ме притеснява само.
Виж целия пост
# 6
Дозата наистина е голяма,според мен.Ако говорим за бронхит, примерно, както и да е,но става въпрос само за зачервено гърло.
Виж целия пост
# 7
От колко милиграма ти изписа-500или 1000?
По принцип ги изписват или на шест часа по едно от 500-2грама на денонощие, или на осем часа по едно от 1000- 3гр, в зависимост от инфекцията.

Аз пих докато бях бременна Оспамокс, на шест часа.Бях в самото начало, още в първия месец. Но имах бронхит.
Зачервеното гърло го лекувах с Биопарокс- локален антибиотик и много ефективен.
Но не ти препоръчвам да взимаш нищо без да те прегледа лично лекар и задължително се консултирай с гинеколога си. Той може да прецени най-добре дозата дали е висока или ниска.
Но се лекувай, една инфекция може да бъде по-тревожна, отколкото приема на лекарства.
Виж целия пост
# 8
А пък аз доколкото знам, да се предписва антибиотик по телефона, при това на бременна жена за едно зачервено гърло е престъпна безотговорност. Съжалявам за острия изказ, ама много ме е яд на такива  Close

Аз съм доволна от лекаря си наистина, добър е,  просто тая доза ме притеснява само.

Ами защо не отидеш лично при него тогава? Като останалите момичета се чудя, че се изписва антибиотик веднага при червено гърло. Аз в началото на бременността изкарах страхотен бронхит и се лекувах основно с чай, лимони и мед. Смучех на д-р Тайс едни таблетки. За бременна жена да се изпише антибиотик така по телефона ми се струва несериозно. Не разчитай на консултация основно тук, тук се съветваме и подкрепяве една друга и това е много хубаво, но с хапчетата шега не бива! Naughty
Виж целия пост
# 9
И аз пиех оспамокс 1000 но на 12 часа и бях с бая тежък бронхит!В 3-4 месец!!!Даже искаха да ме взимат в болница та да не развия пневмония,но се отървах,подобрих се от оспамокса дори и на 12 часа!А ти за едно зачервено гърло на 6 часа  ми се струва множко!Преслуша ли те някой,имаш ли хрипове?За гърло има и др лекарства,но ако те болят гърдите,ако имаш хрипове и си много зле го пий!Но според мен на 12 часа!Пробвай не губиш нищо ако не действа в което се съмнявам тогава на 6 часа!И питай в аптеката за ДУАМОКС,то е същото ,но по-пречистено!!!Скорошно оздравяване и сладко здраво бебче ти желая!!!
Виж целия пост
# 10
Оспамокс-а от 1000 се пие на 12 часа по една таблетка!мисля,че такава дозировка каквато ти е изписъл доктора няма!
Виж целия пост
# 11
 PeaceОспамокса от 1000mg най-често се изписва по 1т през 8 ч, при по-леки инфекции по 1т през 12ч.

 NaughtyНе смятам, че само заради едно зачервено гърло е добре да се изпише антибиотик и то по телефона!
Виж целия пост
# 12
4х1гр. Оспамокс не е висока доза, но все пак е добре да се назначава след преглед. Ако нямаш Т и процеса е само в гърлото работа ще ти върши и 3х1гр. 2х1000мг е профилактична доза - например при вирусна инфекция с цел избягване на вторична бактериална.
Виж целия пост
# 13
Благодаря Ви момичета   bouquet
Прави сте, че най-добре е преглед преди вземането на хапчета  Rolling Eyes 

По принцип имам само болки в гърлото,  темтературата ми е точно 37,1 Confused ... Сега смуча Стрепсилс, пия чайчета и ям мед с лимони пък дано по тоя начин да ми мине. Praynig

Тъй като не ми е ясно да Ви питам още нещо, защо е опасно да си бременна с температура?
Виж целия пост
# 14
пих го до вчера по 500 на 6ч.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия