Кюртаж и положителен тест

  • 4 233
  • 22
Момичета,наскоро ми правиха кюртаж,средата на март месец.След това ме гледаха три пъти на видеозон,всичко беше наред,но към днешен ден теста за бременност е положителен с много бледа втора черта!Това нормално ли е и кога трябва да стане отрицателен?
Бременноста е прекъсната в седма седмица по мед.показания.
Виж целия пост
# 1
Само искам да те попитам  след кюртажа пазихте ли се,има ли вероятност да е нова бременост.
Нали знеш че след като те изчистят е много вероятно бързо да заченеш
Виж целия пост
# 2
А какви бяха медицинските показания? При моларна и частична моларна бременност (ако това е била причината за кюртажа - задължително е да питаш,тъй като има специфики за възстановяването) нивата на ЧХГ дълго време са повишени (съответно ще дават положителен тест) и периодично се правят кръвни тестове, за да се види спадат ли и съответно да се разбере за какъв период не трябва да се допуска нова бременност.
Виж целия пост
# 3
Секс не съм правила,дори не си го и помислям след това което преживях!
Хедра,бременноста беше нормална,но приемах лекарства и ходех на  процедури с облъчване и нагряване,които бяха абсолютно несъвместими с бременност.
 
Виж целия пост
# 4
Значи вероятно просто по-бавно ти падат нивата.Все пак е минал само месец от аборта,а хормоналните промени са много индивидуални. Но ако продължава така, е добре да го споменеш на лекаря си,за да прецени дали не се налагат някакви изследвания.
А някакво кървене или друг проблем след аборта има ли - тежест ниско в корема, някакви болки в тазовата област, температура или неразположение (такива неща могат да са индикация за недобро изчистване при кюртажа,а задържано парченце може дълго да поддържа нивата на хормоните)? Казваш, че са те гледали вече няколко пъти на ехограф, така че не би трябвало да има - но знае ли човек.
Виж целия пост
# 5
Имаш проблем, отиди  на лекар.
Виж целия пост
# 6
Всъщност може да има проблеми, но може и да няма.
След кюретаж и моят тест уринен беше положителен, след което по съвет на лекаря направих и кръвен, който беше положителен и след 2 дни го повторих - нивото на хормона беше падаше.
Най-добре с еконсултирай с лекар и да правиш кръвни, за да следиш нивото на хормона.
Успех
Виж целия пост
# 7
Значи проблемът не е, че  има непременно и задължително нещо останало, а че има положителен тест. Проблемът е положителния тест и затова трябва да се изключи нещо по-сериозно. Както скоро се случи с Роми.
Виж целия пост
# 8
Точно за да се изключи нещо по-сериозно правех кръвни тестове през 2 дни.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че един месец е много време за да не спаднали още нивата на хормона  Naughty. Мен ме накараха да направя тест 7 дена след спиране на кръвотечението и ако беше положителен пак на доктор  Rolling Eyes
Пожелавам ти всичко да е наред, но отиди на лекар, дано повече не ти се случват лоши неща и скоро си имаш малко съкровище  Hug
Виж целия пост
# 10
а съмнение за извънматочна бременност има ли
Виж целия пост
# 11
Моят кръвен беше положителен 10 дни след кюретажа и 12 съответно, но хормона падаше.
Точно заради съмнения, че може да е извънматочна аз правих тестове.
Виж целия пост
# 12
Моят кръвен беше положителен 10 дни след кюретажа и 12 съответно, но хормона падаше.
Точно заради съмнения, че може да е извънматочна аз правих тестове.
действително трябва да се проследят в динамика кръвни тестове за сигурност
Виж целия пост
# 13
На тестовете за бременност пише, че ако в рамките на два месеца преди да се направят е имало бременност е възможно да дадат положителен резултат. От това аз разбирам, че е нормално нивата да спаднат до два месеца.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Редактирам си мнението, че пак не съм допрочела. да наистина пише ткова нещо, но
другото което пише е, че ако има такъв резултат трябва да с еконсултира с лекар, който да интерпетира резултата.
Така, че лекар!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия