Кърмене на поискване и разходки?

  • 1 110
  • 9
Как ги съвместявате?
Имам предвид през зимата, когато не може да се седне просто ей така на някоя тиха пейка и да се накърми детенце (в моя случай две).
А кафенетата  са неподходящи места - все задимени и пълни при лошо време...
А докато излезем, вече някой е огладнял...
Само на балкона ли да седим, чудя се  Confused
Виж целия пост
# 1
Магазините са добро място за кърмене. Избирам места с продавачки жени, по-възрастни от мен (за да имат деца евентуално). Разглеждам стоката (нерядко наистина ме интересува), после поглеждам бебето, и ги питам може ли да я накърмя за кратко ей-там (избирам някое по-закътано място, обикновено зад щанда или на стол/диван за посетители, ако има такъв). Обикновено не отказват.
Виж целия пост
# 2
Аз писах и пак ще пиша. Кърмя АЛИ на всякъде, защото тя като е гладна наддава луд вик за папо и не се търпи. На улицата, в колата, в магазина, в ресторанта, в парка, на тротоарите редовно, както и на полянките тук, само мятам едно одяло през рамо и ....
Тук е лято и още нямам проблеми с времето, но преди няколко дни се позахлади. Носех одялца, завих я и пак на една пейка се нахранихме. Wink
Тук в Америка всички го правят. Още реди да родя все виждах кърмещи майки. Някой дори не се крият. Просто вадят гърдата и му дават и то на много по големи бебета от нас  Wink . Никой не те гледа страно и се възприема за нещо съвсем нормално да нахраниш бебето на улицата. Wink
Успех в намирането на подходящи места. Wink
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Pela
Тук в Америка всички го правят. Още реди да родя все виждах кърмещи майки. Някой дори не се крият. Просто вадят гърдата и му дават и то на много по големи бебета от нас  Wink . Никой не те гледа страно и се възприема за нещо съвсем нормално да нахраниш бебето на улицата. Wink

Хммм... в нашия град пък не съм виждала НИКОЙ да прави така...  Rolling Eyes  И мен ме е срам. Огладнее ли беба - бегом към къщи.
Виж целия пост
# 4
Ако има наблизо до вас подходящо място за разходка можеш да не се отдалечаваш от района, където живееш или ако имаш приятелка в някой друг район да си близо до тях и ако стане нужда казваш, че ще използваш апартамента/къщата й.
Ако бебето може да пие от биберон можеш да носиш изцедена кърма в шише с тясна дупка.
Друго, което се сещам е да облечеш подходяща дреха, така че да отвиваш само гърдата, а не кръста си (например блуза с копчета под дебелото зимно яке). За бебо не е проблем: взимаш го заедно с одеалцето му.
Приятни зимни разходки.  Grinning
Виж целия пост
# 5
Хм . Аз предпочитах да нося навън изцедена кърма . И без друго имах запасче , и гледах да не стои много във фризера . А и не ми се налагаше често да храня навън - моята спеше с часове .... Зимата вярно е по-неудобно , и тя е зимно бебе . Дрехи , заледени пейки , задимени кафенета ....погледи ( е , не трябва да ни пука от тях , де )  Laughing
Виж целия пост
# 6
Излизайки на разходка, вече знам къде ми е спирката за кърмене. Обикновено при някоя приятелка или в колата.
За пейки - не съм го правила, освен веднъж.
Бяхме на излет (чеверме) на Бистица.
Стана време за кърмене и ние с таткото се разходихме в местност, където нямаше много хора.
Там до реката седнах на един камък и накърмих Лора.
Чист въздух, ромон на реката - екстра работа.
Бебето спа като къпана после.
Виж целия пост
# 7
Аз цяла зима кърмих в парка - бебо увит в космонавт, носех дрехи, които да откриват само минимално необходимото Wink , евентуално мятах оделото от количката и така. Варианта с магазина също е добър - или пък заведение от типа на Макдоналдс - там не се пушеше, нали? Виж с две бебчета не знам - аз само с едно се справях Confused
Виж целия пост
# 8
И аз често си задавам същия въпрос. За мой късмет на разходки почти винаги излизаме с още едно бебе, което се кърми на поискване. Т.е. имаме си дружинка в общия проблем. Знаете ли каква интересна гледка сме били понякога- две мами,седнали на барче, гушнали бебенцата си и ги кърмят.  Когато сме две по-лесно се издържат чуждите погледи. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Аз пък, правя така, че Лора винаги да е яла непосредстено преди излизането. Така знам, че със сигурност имам поне 2 часа свободни.
А вечер е лесна. Обикновено ако излизаме с нея навън, с приятели имам предвид, нахранвам я преди 8часа, независимо колко часа са минали преди предишното ядене. И само като я залюлее количката и тя доволно заспива. Така цялата вечер сме хемс нея, хем с компания. Може да спи навън поне 4часа.
Проблемът сега зимата са заведенеията, в които не се пуши. Neutral Face
Снощи я водихме на китайския до хотел Сердика, например. Simple Smile

Иначе и аз съм кърмила често навън. Първият път беше в Софияленд. Лора на 9 дни. Simple Smile
После излети по Панчарево-в колата, най-често.
На Витоша, качвахме се с децата на Алеко-сядам на някоя живописна скала и кърмя. Величествена гледка, мда! Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия