Банан в пюрето?

  • 728
  • 8
Имам във фризера тиква. Днес купих хубави ябълки и круши и утре смятам да направя плодово пюре. Затварям в бурканчета и вадя от фризера, когато ми се наложи.
Та питанката ми е- дали мога да сложа в така описаното пюре и банан? Колко да го варя? И ще повлияе ли на трайността на пюрето?
Обикновено готвените ми пюрета престояват повече от месец във фризера.
Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
Аз като слагам банан не го варя,а просто го намачквам или пасирам.
Виж целия пост
# 2
То това едно на ръка.
Имам две връзки банани, които не можем да изконсумираме бързо. Защо да се развалят?! Затова ми хрумна да сложа в пюрето, ама пусто като не съм чувала може ли и как?!
Виж целия пост
# 3
Значи  Wink ако пюрето няма да се консумира веднага не може суров банан да се затваря в буркана, ще почернее и не е сигурно, особено за бебета.
Димана, може да слагаш каквото искаш вътре, но от опит да ти кажа тиква и банан ама хич не е вкусно  Sick ако слагаш и друти плодове може и да стане. Бананът се вари много малко около 3-4 минути.
Виж целия пост
# 4
на нас пък тиква и банан много ни харесва,наистина щом ще замразяваш да заври само и е готов.Но по вкусно е непосредствено преди хранене да му го намачкаш!
Виж целия пост
# 5
чела съм, че се препоръчва бананът да е добре узрял- с черни петънца, и да се попари с вряла вода или да се сложи в загряла фурна с кората за 5 мин.
Виж целия пост
# 6
Аз съм чувала че се  вари с кората около 3-4 мин. Веднъж само съм приготвяла и се получи много вкусно като го пасирах в кашичката Simple Smile
Виж целия пост
# 7
На мен пък ми се стори,че Димана пита за замразяване на пюрета с банан ...хм... Thinking сигурно съм се объркала  Grinning
Виж целия пост
# 8
На мен пък ми се стори,че Димана пита за замразяване на пюрета с банан ...хм... Thinking сигурно съм се объркала  Grinning

Всъщност да- питам дали мога да замразя плодово пюре, в което има банан.
Както и да е, аз го направих. Сварих тиква, ябълка, круша и почти накрая прибавих бананите. Замразих го, както обикновено. Като извадя да яде от тях, ще видя резултата и ще докладвам  bowuu
Мерси ви много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия