Екзема на гърдата?

  • 4 147
  • 3
На едната ми гърда, на ареолата, точно около зърното ми е излязло нещо като екзема... червено, лющещо се и сърби... Какво да го правя? Дали не мога да зарязя Ани (ако не ме е тя заразила де, ама на нея по устата не виждам нищо такова)?
Виж целия пост
# 1
Мислиш ли,че е вероятно да е млечница?  А по принцип имаш ли предразположение към екземи? Болезнено ли е - има ли нещо като пришка или е върху по-голяма площ?
Понякога такива екземи се появяват и при майки с по-големи кърмачета,които си искат да сучат веднага след приемането на твърди храни и заради остатъците от храна може да стане подобно разраняване.
Виж целия пост
# 2
На мен ми се появиха такива екземи на 2-те гърди когато малката беше на 9 месеца. Постепенно се разрастнаха и заеха целите ареоли. Накрая вече едвам кърмех от болка, бяха се превърнали в мокрещи екземи. Даже обмислях отбиване, щото и кортикостероидите действаха само за няколко дни и всичко се повтаряше (трима кожни лекари ме лекуваха безуспешно)... Накрая сред много ровене и не без помощта и идеите на майки от форума проблемът ми се разреши с прием на рибено масло и мазане с хидратиращата емулсия Липикар на Ла Рош - Позей. Погледни тази тема за подробности по моя случай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10584.0
Не е заразно, ако е екзема. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Само да кажа, че се намазах 2 вечери с едно мазило (тая ми е трета) и екземата почти изчезна...
Ако някой има такова нещо като мойто, да знае да си купи от аптеката сирийски най-прост вазелин (има го с различно име Белия Сняг, Pure petrolium Jelly и разни такива неща пише по кутийката) струва 70-80 ст. и тук съм го препоръчвала сто пъти за мазане на подсечено дупе - всичко изчезва още с първото намазване. Аз тая арабска помада я използвам за всичко, каквото се сетите, не бях се сетила да си намажа и екземата с нея... иначе я слагам на подсечено, на изгоряло, на изгоряло от слънцето, на изпръхнали бузи, на какво ли не още...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия