Предно/задно мляко при запек?

  • 498
  • 4
   Момичета, пак с нашия запек ви занимавам Rolling Eyes  Бебо е със запек - не е акал 4ти ден Shocked  Случва се за трети път - предишните два се изака на 6тия ден  ooooh!  след тъпчене с пюре от сини сливи и круши.  Не бих се притеснявала,но беб е видимо неспокоен,нервен, напъва се,има газове. Снощи се събужда през 25-35 мин с рев насън  Confused Преди да си легнем му дадох Дуфалак 5 мл, никакъв ефект Cry
   Питанката ми е за предното и задното мляко - кое би повлияло по-благоприятно на малкото стомахче?  Дали на едно кърмене да давам и двете гърди - или предното мляко би раздразнило още повече стомахчето (заради лактозата - нали при колики е добре да се редуват гърдите на 3 часа по тази причина; но пък от друга страна и Дуфалакът съдържа лактоза)? newsm78
Виж целия пост
# 1
Честото кърмене при всички случаи се отразява благотворно Grinning
А какво мислиш за това да оставиш детенце само на кърма за известно време и след това да карате по-полека със захранването, като контролираш количеството? Запекът понякога е проява на непоносимост към определени храни.
Виж целия пост
# 2
   Хедра,благодаря за отговора!  bouquet
   Честото кърмене не сме го разреждали никога Laughing Беб беше десетина дни само на кърма (бяхме с варицела) и от тогава ни е проблемът със запека  Cry Предположих,че се дължи на понижения апетит (това, което педиатрите обичат да наричат "гладен" запек), въпреки че нощем си наваксваше с кърменията. Беб вече има апетит - кърмим се 15-20 пъти за денонощие и реших да му въведа сини сливи уж с цел разхлабване. И аз си мислех за непоносимост към някоя храна, но ми се струва малко вероятно - досега съм въвела домашна каша от кафяв ориз,ябълка и круша - като винаги правех 3 дни пауза само на кърма м/у отделните нови храни - и сини сливи заради запека. Храним се само на обяд - кърмим се хубавичко и след 1/2 час папаме максимум 40-50 пюре (това ни е рекордът) разредено с кърма Thinking Не съм забелязала някаква реакция към някоя от храните... От вчера пак сме само на кърма - и на Дуфалак. Чудя се какво да предприема newsm78 Дали е нужно да заведа дребното на някакъв специалист или да му се направят изследвания и евентуално какви?  newsm78
Виж целия пост
# 3
щом от дуфалака няма ефект не би трябвало да се повлияе и от предното мляко.
защо не пробваш ти да ядеш разхлабващи храни и да му правиш гимнастика като му натискаш колената към коремчето. обикновено има ефект.
Виж целия пост
# 4
щом от дуфалака няма ефект не би трябвало да се повлияе и от предното мляко.
защо не пробваш ти да ядеш разхлабващи храни и да му правиш гимнастика като му натискаш колената към коремчето. обикновено има ефект.

   Идеята ми за предното мляко беше дали не е добре да се старая бебо да поема по-малко от него,тъй като повечкото лактоза дразни незрялата храносмилателна система (беб се превива и се дере). Казах,че и Дуфалак съдържа лактоза в смисъл,че се чудя дали самият Дуфалак не дразни стомахчето допълнително newsm78 Иначе това с разхлабващите храни и с гимнастиката вече го пробвах - първото даде ефект само при мен (а аз нямах нужда), а при второто дребното плаче  Confused Все пак благодаря ти за съветите  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия