Повръщане

  • 1 957
  • 12
Бебо от около 10 дни повръщаше при всяка баня, аз си мислех,че е от преяждане и не се притесних.От вчера обаче повръща след всяко хранене,дори когато пие вода или сок.Водих го на лекар и тя каза,че най-честата причина за повръщане при баня е порок на сърцето.Утре ще ходим при специалист,но до тогава ще се побъркам.Освен това има зачервено гърло,но тя каза,че не може да повръща от това.Има ли някой,сблъсквал се с подобно нещо?Между другото той е много отпаднал и сънлив.
П.П. извинявам се ако написаното е малко объркано,но съм много притеснена.Ползвах търсачката,но не открих отговор,който да ме задоволи.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Детето ти повръща от 10 дни, а ти чак сега се притисни?
Виж целия пост
# 2
Както писах по-горе изплюваше храна по време на банята.Не е било толкова много като фонтан и затова не съм се притеснила.От раждането си е така и в началото се притеснявах,но тогава ми беше обяснено,че има и други такива бебета,на които им става лошо и не е опасно.Освен това често се храни преди баня.Сега съм притеснена,защото повръща през деня,а това е нещо,което не се случва по принцип,преди му ставаше така от време на време,а сега от около 10 дни винаги му става лошо.Сега лекаря за първи път ми казва за порок на сърцето.
Чимихумухуму,достатъчно съм загрижена за детето си,не се притеснявай.Може би в началото не съм се изразила съвсем ясно и поради тази причина не си ме разбрала newsm78.
Виж целия пост
# 3
И ние сме имали подобни периоди. Малкият повръща много лесно, понякога мисля, че даже е на психическа основа, ако е ял определена храна преди това (едно като кисело мляко, от което поглъща някакви мега количества) и после само като види мляко и тръгва да повръща. Обикновено това е вечер след къпане. А,да, нашето си е като фонтан. Само че тия периоди съвпадат и с периодите, когато кара някой вирус.
Порок на сърцето ми се струва доста силна диагноза заради едното повръщане. Естествено, че трябва да проверите така ли е, но лично аз съм на мнение, че става въпрос за любимото ми наплашване на пациенти от страна на докторите в БГ.
Чимихумухуму, не всички изпадат в истерия при температура 37.2 и като повърне детето два пъти, така че е доста странно да правиш веднага констатации за отношението на майката към детето.
Виж целия пост
# 4
Чимихумухуму, не всички изпадат в истерия при температура 37.2 и като повърне детето два пъти, така че е доста странно да правиш веднага констатации за отношението на майката към детето.

Някъде да виждаш да съм правила констатации?
Аз само зададох въпрос и едва ли бих си позволила да давам констатации за майки, които не се притисняват, ако децата им повръщат и взаимно се самоуспокояват.
Виж целия пост
# 5
На каква база личният лекар постави диагноза сърдечен порок? Едва ли е само заради повръщането, защото е много несериозно, а диагнозата е притеснителна. За толкова години за първи път ми се случва да чуя такова нещо. При липса на каквато и да било клиника /посиняване, задъхване, лесна умора и т.н./ да се постави тази диагноза, на базата на едно повръщане, пък било то и продължително във времето. Но все  пак десет дни повръщане си е дълго време, пък било то и само вечер. Но понеже съм много впечатлена от диагнозата, която ви е поставил личният лекар, моля пиши ми като отидете на кардиолог какво ви е казал. Естественно пожелавам ви нищо да ви няма и повръщането да се дължи на нещо безобидно.
Виж целия пост
# 6
И на мен тази диагноза "порок на сърцето" ми е доста странна. Може да има рефлукс, но чак пък сърдечен порок. Само от едно повръщане не може да заключи това. Не си писала дали го е преглеждал.
На какъв специалист те изпрати? Защото за повръщането най-добре е да се отиде на гастроентеролог. А за сърдечен проблем при детски кардиолог.

Дияна повръщаше след всяко хранене, на фонтан. Надрасна проблема още в началото на втория месец. Шум на сърцето й откриха в 7мия месец. Водих я на преглед в 3та градска. Слава богу няма проблем.
Виж целия пост
# 7
Ние бяхме със същият проблем. Педиатърката ни не намери нищо обезпокоително, каза че е рефлукс, който Рая ще израсте! Държа да отбележа ,че при нея, повръщането беше от съвсем малко бебе.
След шестия месец не сме имали проблем, ноо преди 2 месеца рефлукса се завърна. Повърщаше по време на, или след хранене, а също така и ако се разплаче сърцераздирателно .
Ходихме при гастроентеролог, за установяване на рефлукса , но предприехме лечение с хомеопатия.
Виж целия пост
# 8
Първо искам да кажа,че водих детето на лекар още преди 3-4 дни.Тогава ми каза,че или е от зъби,или преяждане,или му става лошо в банята(имало много такива деца и не било опасно).Тогава го прегледа и каза,че всичко е о.к.Днес като отидох бях много притеснена,тя отново го прегледа и каза,че не чува шум от сърцето,но се притеснявала,защото едно друго дете изпаднало в безсъзнание докато го къпели.Много се изплаших.Сега се връщам от друг лекар,които ми даде лекарства за спиране на повръщането и ми каза,че има такъв вирус-част от децата повръщали,други имали диария.Важно е да се овладее повръщането,за да не се обезводни.Много се радвам,че откри другата лекарка,защото с тези лекарства Ванката е много добре,жизнен и не повръща.А нашата си лекарка ми даде антибиотик,защото бил болен(без да има признаци на настинка),а не ми даде лекарства с които да спрем повръщането.Другата лекарка каза,че гърлото е леко зачервено,но изобщо не е за антибиотик.

Сори ако постинга ми е малко объркан,но днес и аз абсолютно се сбърках 
Виж целия пост
# 9
Защо да не може да е от зачервеното гърло? И откога е зачервено?
Има ли температура?
Отпаднал и сънлив от началото ли е /преди 10 дни/ или откакто повръща след всяко ядене и на практика не поема адекватно количество калории?
Изследвана ли е функционално храносмилателната система /за рефлукс, например/?
Мерена ли е скоро кръвна захар?
Имате ли преживени травми в областта на главата - например да сте падали от кревата - за периода от раждането дасега, не само наскоро?
И т.н.
Не знам от какво може да е причинено състоянието, но това са въпроси,които задължително трябва да се зададат и да им се отговори, в хода на разпита да възникнат още и да им се отговори и накрая внимателно да се предположи вероятна диагноза.
Пиши какво е казал кардиологът.

И дай Боже всичко да е фалшива тревога и да се оправите скоро!!!
Виж целия пост
# 10
На каква база личният лекар постави диагноза сърдечен порок? Едва ли е само заради повръщането, защото е много несериозно, а диагнозата е притеснителна. За толкова години за първи път ми се случва да чуя такова нещо. При липса на каквато и да било клиника /посиняване, задъхване, лесна умора и т.н./ да се постави тази диагноза, на базата на едно повръщане, пък било то и продължително във времето. Но все  пак десет дни повръщане си е дълго време, пък било то и само вечер. Но понеже съм много впечатлена от диагнозата, която ви е поставил личният лекар, моля пиши ми като отидете на кардиолог какво ви е казал. Естественно пожелавам ви нищо да ви няма и повръщането да се дължи на нещо безобидно.
Точно това ми каза и другата лекарка,че не може да става дума за порок на сърцето при положение,че детето до вчера си е било жизнено,не се е задъхвало или посинявало.Вируса си е работил от 10 дни и сме могли да го овладеем,но....Днес е по-зле,защото е изпуснат.Много съм ядосана и ще трябва сериозно да си помисля за нашата лекарка. #Cussing out
Виж целия пост
# 11
Защо да не може да е от зачервеното гърло? И откога е зачервено?
Има ли температура?
Отпаднал и сънлив от началото ли е /преди 10 дни/ или откакто повръща след всяко ядене и на практика не поема адекватно количество калории?
Изследвана ли е функционално храносмилателната система /за рефлукс, например/?
Мерена ли е скоро кръвна захар?
Имате ли преживени травми в областта на главата - например да сте падали от кревата - за периода от раждането дасега, не само наскоро?
И т.н.
Не знам от какво може да е причинено състоянието, но това са въпроси,които задължително трябва да се зададат и да им се отговори, в хода на разпита да възникнат още и да им се отговори и накрая внимателно да се предположи вероятна диагноза.
Пиши какво е казал кардиологът.

И дай Боже всичко да е фалшива тревога и да се оправите скоро!!!

Нямаме температура,отпаднал и сънлив е само днес.И само днес повръщаше през деня,може би затова се е объркала така лекарката.Казаха,че не е рефлукс,изследвания за кръвна захар не сме правили,но утре ще поискам обезателно.Преди месец падна сериозно и си удари главата.Тогава го водих на невролог,защото се изплаших много,но нищо му нямаше.Аз също питах дали може да има връзка сегашното му състояние с това падане,но ми казаха,че е невъзможно тогава нищо да му е нямало,а сега това.
Виж целия пост
# 12
Чимихумухуму, не всички изпадат в истерия при температура 37.2 и като повърне детето два пъти, така че е доста странно да правиш веднага констатации за отношението на майката към детето.

Някъде да виждаш да съм правила констатации?
Аз само зададох въпрос и едва ли бих си позволила да давам констатации за майки, които не се притисняват, ако децата им повръщат и взаимно се самоуспокояват.

Това може само да ме радва. И без това мнението на подобни персони слабо ме касае, жалко е, че с некомпетентността си успяват да наплашат други майки. Но тук, слава богу, такива няма, така че можем само да се радваме, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия