Дали усещате контракци

  • 1 867
  • 12
Momi4eta,izvinete za latinicata ama ne6to mu ima na compa mi.
Vaprosa mi e , az sam v 14 sedmica i v ponedelnik doktora mi kaza 4e imam po-nisko razpolojena placenta.Kaza da se pazia 1 mesec/da ne sportuvam, da ne pravim sex, no moga da patuvam naprimer s avtobus/ i da 4akam da se vdigne.V4era sled tri 4asova razhodka s maja mi ve4erta usetih korema si nisko dolu kato topka i posle iz4ezna.Imah i leko opavane dolu.Posle topkata pak se polu4i i pak iz4ezna.4udia se na vas slu4va li vi se i znaete li dali tova e kontrakcia. Normalno li e ili ne,kakvo se pravi?Utre da hodia li na rabota ili da otivam za bolni4nen i da ne mardam ot legloto.Qko sam se 6a6nala.4akam da se vklu4ite za pomo6t.
I nakrai, dnese 4udesen praznik - naslajdavaite mu se!
Виж целия пост
# 1
Привет Ив-Пиф! Малко късно ти виждам въпроса. Надявам се вече да си получила отговор от доктора си. Описанието ти прилича на чиста контракция, но контракциите не са особено страшни, още повече при теб (ако ги е имало) са били 2. Би трябвало да пиеш но-шпа 3 пъти дневно по 2 таблетки и магнезий (който на мен не ми дадоха, но другите мами тук са пили при контракции). По-важното е, че плацентата ти е ниско долу и трябва да се вдигне. Моят личен съвет към теб е да си вземеш болничен и да полежиш по този повод. Така правят всички мами с ниски плаценти. Все пак бебчето е по-важно от работата ти. Успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей, Ив-Пиф! Аз от миналата седмица съм в болнични точно заради такива контракции (по два-три пъти на ден ми се стягаше корема), не са болезнени, но са неприятни и стряскащи. Доктора ми изписа Магнерич и Но-шпа 3 х 1. Вече определено съм по-добре. Почивай си повече и за да си спокойна ти, тормози повече лекаря си. Сигурна съм, че и при теб всичко ще е наред.  bouquet
Виж целия пост
# 3
не се притеснявай излишно, з/о аз като ги имах страшно много се поизплаших и мисля, че това влоши нещата! не ми действаха никакви хапчета и накрая доки реши с хомеопатично - спаскуприл! почивай си и в никакъв случай не се претоварвай, а щом се почустваш по-добре излизай по разходки, за да започне тялото ти да свиква с промените!
успех!
Виж целия пост
# 4
Да, усещала съм и моето мнение е да си вземеш болничен и да си почиваш повечко докато се вдигне плацентата. Лежи си, не вдигай тежко един вид избягвай всякакви физически натоварвания. Всичко ще се оправи  Peace
Виж целия пост
# 5
да аз също мисля,че трябва да си вземеш малко болнични и да си починеш,защото това коео описваш прилича на контракции,а и трябва да се пазиш заради ниско прикрепената плацента!
Виж целия пост
# 6
I moqt savet e da si vzeme6 bolni4ni i da si po4iva6.Za6toto sam 4uvala 4e  mam4eta sas niski placenti polu4avat dori karvene.A edna priqtelka pak cqlata bremennost q izkara na leglo zaradi niskata placenta.Taka 4e se pazi,ne iskam da te pla6a no e taka.A az li4no sam sa6to sas niska placenta ve4e sam v kraq na 8m.,za 8 m. sam pol. 1 karvene i se naloji da vlqza v bolnicata.Uspeh mila i se pazi! baby_neutral
Виж целия пост
# 7
Почивай повече. Взимай болничен и полежи малко.
3 часовите разходки ще ги правите като укрепнеш малко.
Виж целия пост
# 8
Аз да ви кажа как се развиха нещата 5-6 дни след като пуснах въпроса си тук. Мойта лекарка ми беше казала да пия 3*1 от Магнерот, Но-шпа и Папаверин.Така два дни, после един ден 2*1 от трите и после само 1*1 от трите. В сряда обаче, деня с по едно хапче вечерта пак ми се стягаше корема и пак почнах да качвам дозата. И сега съм с 3*1, вчера и днес не съм на работа и почивам в нас, днес бяхме пак на лекар, сега матката е спокойна и даже док. каза,че плацентата си е на място-високо е. Мен това много ме радва, но пак съм с резерви, защото на 10.04 д-р Марков/на който много вярвам/ ми каза че  плацентата е ниско и да се пазя. А днес на 21.04 д-р Иванова/при нея ходя от касата и също я харесвам/ каза че си е на мястото. Ей тва се чудя, да вярвам ли или не.
Инъче то ми стана ясно, Магнезия май ще си го пия до края, просто ще съм от тези бременни дето са на по-спокоен режим, пият лекарства и даже от разходки се пазят.
Ами това е, желая ви прекрасни празници и хубави емоции с яйцата, козунаците и всички около вас!
Виж целия пост
# 9
Здравейте,
и аз съм много уплашена, сега съм в 5 г.с. и от време на време получавам болки ниско долу. Доктор Гиздов, който е моят генеколог, каза да взимам Утрогестан и нош па. Вие какво мислите дали са норамлни или опасни тези болки от време на време през деня?
Моля ви дайте ми съвет много се притеснявам
Виж целия пост
# 10
като за начало СПРИ да се притесняваш! това е най-, ама най- важното! пий си но шпа-то, то поне е универсално и помага спокойно...то тепърва ще почва да ти опъва и подпира тук там...и ако се притесняваш така от самото начало...те чакат дъъъъъъъълги още седем месеца
я... Laughing и newsm44 за бебчето, та и то да се радва с теб!
леко бременеене
Виж целия пост
# 11
Здравей Лиа25,
както вече са ти отговорили болките ти са нормални. Сега тялото ти се адаптира към новата му роля и такива леки нераzположения не трябва да те плаШат.
Виж целия пост
# 12
Момичета, моят съвет е да си наложите спокойствие и да пиете редовно предписаните медикаменти. Аз също имах контракции и пих Папаверин,Но шпа и Магнерич. Доста се бях стреснала в интерес на истината. Мислех че няма да остоскам бебо до края, но родих точно на термина си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия