Считате ли,че не е хубаво да се купуват бебешки неща преди да се роди бебето?

  • 4 213
  • 125
Здравейте, момичета. Вярвате ли в суеверието,че не трябвало да се купуват бебешки неща преди да се роди бебенцето..??? Аз съм в 14 седмица и ми се иска като вляза в магазина да купя това онова Simple Smile а и ще ми е от полза...да се поснабдя с памперси..с готини дрешки..Не вярвам в това суеверие..мисля, че това са измишлютини...че трябвало като се роди бебето да се внасят в къщата бебешките неща..в противен случай щяло да се случи нещо с бебето...и да не можело да се използват нещата. Вие как мислите..дайте мнение...
Виж целия пост
# 1
Не вярвам на такива глупости Peace

п.п.Аз спокойно си пазарувах още преди да родя Wink
Виж целия пост
# 2
Аз смятам точно обратното, че хората, които ги е страх да купуват неща преди раждането ги е страх, че на бебето  ще му се случи нещо ужасно и едва ли не вещите ще останат неизползваеми. Купих всичко и когато се прибрах от болницата с бебетата всичко ми беше ОК.
Виж целия пост
# 3
Не вярвам в суеверия и се чувствам много по-свободна. Каквото се сетих, го купих преди раждането. Удоволствието да избираш бебешорски неща е несравнимо.
Виж целия пост
# 4
Колко време преди раждането започнахте да пазарувате:) Аз съм все пак в 14 седмица, но това не ми пречи да купя това онова нали:)
Виж целия пост
# 5
Не само, че е хубаво, ами е и необходимо. Представяш ли си да се роди бебо и ти да хукнеш да купуваш всичко от което има нужда. Това са измишльотини и то от не много отдавна. Навремето, когато не е имало сегашните условия за пазаруване, бащите са изработвали собственоръчно люлката за бебето и това в никакъв случай не е ставало след като се роди. По същият начин е стоял въпросът и с дрешки, пеленки и т.н. Ако искаш да се съобразиш донякъде с това поверие (което не те съветвам) можеш да купуваш неща, които да оставяш на съхранение в майка си или свекърва си. Така правеха някои мои познати, т.е. не ти влизат в къщата преди раждането. Това означава, обаче те те ще трябва да ги изперат и изгладят, преди да ти ги донесат след като бебето се е родило.
Аз обичах да обикалям магазините, да избирам и да купувам. И без това бременните имат нужда от движение, а и така ще избереш неща по свой вкус.
Виж целия пост
# 6
ами аз купувам по две-три неща седмично-просто не мога да устоя на изкушението Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Колко време преди раждането започнахте да пазарувате:) Аз съм все пак в 14 седмица, но това не ми пречи да купя това онова нали:)

Започнах към 7-ия месец, мисля. Ти можеш да започнеш  Grinning, естествено, но ако са дрешки гледай да се неутрални цветове, защото още не знаеш пола на бебето.
Виж целия пост
# 8
Преди всичко бъди положително настроена,попринцип живота носи своите рискове,но не мисли че суевериата допринасят за това!След като ти се пазарува,защо НЕ?Аз почнах някъде към 7 месец.   PeaceЛека бременност!!!
Виж целия пост
# 9
щом ти се пазарува - давай на воля...аз почнах 8-мия, но основно в 9 пазарувахме...но и нямах и мн време преди това и ое не ми беше ясно какво ще ми трябва, а и мъжът ми малко си пада суеверен...
НО НЕ БИХ ОСТАВИЛА ПАЗАРУВАНЕТО ЗА СЛЕД РАЖДАНЕТО...Wink
Виж целия пост
# 10
Аз смятам точно обратното, че хората, които ги е страх да купуват неща преди раждането ги е страх, че на бебето  ще му се случи нещо ужасно и едва ли не вещите ще останат неизползваеми. Купих всичко и когато се прибрах от болницата с бебетата всичко ми беше ОК.

Не го смятам за суеверие!В реалния живит до последния момент не се знае какво може да се стане с бебчето.Ами ако наистина му се случи (не дай си Боже) нещо, тези дрешки или каквото и да било там накупено, след като го видя ще се стоварва като чук по главата ми.Никой не е застрахован от най-лошото и на никой не го пожелавам.Тук става въпрос за емоцианалния шок който може да се изпита ако има фатален край една бременност, а това може да се случи на всеки!
Извинявам се ако съм прекалено крайна!
Виж целия пост
# 11
Това е коментирано хиляди пъти.
Аз не съм суеверна и купих всичко преди да родя. В началото на бременността аз също имах голям мерак, но мъжа ми все ме караше да изчакам било много рано, поне да разберем пола, та излезе друг пол, но няма значение. А към края на бременността ми тежеше и хич не можех да обикалям. Към 7м. купихме по големите неща. А в края на 8м. купихме и дреболиите, и на следващия ден тръгнах да раждам. Тъкмо влязох в 9м. 1седмица, 1 ден от 9месец.
Копувай на воля, сега ти е времето.
Виж целия пост
# 12
Не само, че е хубаво, ами е и необходимо. Представяш ли си да се роди бебо и ти да хукнеш да купуваш всичко от което има нужда. Това са измишльотини и то от не много отдавна. Навремето, когато не е имало сегашните условия за пазаруване, бащите са изработвали собственоръчно люлката за бебето и това в никакъв случай не е ставало след като се роди. По същият начин е стоял въпросът и с дрешки, пеленки и т.н. .........
Аз обичах да обикалям магазините, да избирам и да купувам. И без това бременните имат нужда от движение, а и така ще избереш неща по свой вкус.

 thumbsup    и аз така мисля.
Започнах пазаруването някъде към края на 4- ти месец.
Виж целия пост
# 13
И аз в 4-ия месец си купих комплекта за исписването.А към 6-7 месец започнах голямото пазарене, и в 9-ия всичко мибеше готово.Не виждам смисъл да се пазари след като родиш- щеш не щеш ще трябва да се довериш на таткото или на бабите, което на мен хич не ми се нрави
Виж целия пост
# 14
НЕ вярвам  no
И двата пъти съм си пазарувала преди да се родят момчетата  Rolling Eyes пък са ми живи и здрави  thumbsup Смятам, че е по-добре да си подготвен, още повече, ако след това няма на кого да разчиташ за гледане на бебето  Wink

П.С.
Дори малкия получи първите си подаръци още като бях в 4-тия месец  #Shocked тъй като ходихме на гости на приятелката ми в Италия и тя не можа да се "сдържи"  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия