Трябва ли да давам на детето си зимафлуор?

  • 1 591
  • 13
Лекарката не ми е казала нищо по въпроса, но от майките на площадката чух че повечето дават и от от доста рано.
Виж целия пост
# 1
Ще чуеш и "Дан" и "Не".
Педиатърката на Дияна ми каза да й давам. Давах й, но пак не я предпазих от кариесите, и то на възраст от 1.1г
Виж целия пост
# 2
Според мен, това си е лично твое решение. Моята педиатърка също ми подхвърли , че било хубаво , но аз не съм убедена!
Виж целия пост
# 3
И аз не съм давала на сина си. Пиех по време на бременността ми и се надявам всичко да е наследствено, т.е. Ивайло да е взел здравите зъби на баща си, че иначе... страх ме хваща при мисълта за зъболекари...
Виж целия пост
# 4
Ти си решаваш .Аз и давах като направи 6 месеца , но като свърши шишенцето не съм давала повече.
Виж целия пост
# 5
Спорен въпрос. На Кало давах най - стриктно, без пропуск до три години. Появи му се кариес на две и половина  ooooh! , а той сладко почти не ядеше и миеше зъбки редовно.
На бебето започнах да давам, но то не трябвало да се пие с храни съдържащи мляко, а самостоятелно, пък аз само го кърмех до 6 месечен и даването ме затрудняваше.....и спрях зимафлуора. Дано има здрави зъбки. Praynig
Виж целия пост
# 6
Да  Laughingспорен въпрос newsm78 и много обсъждан  Rolling Eyesможе да намериш още много теми за зимафлуор,но ти трябва да си предцениш,защото има много ЗА,но и много ПРОТИВ #Crazy
Виж целия пост
# 7
За трябва.... не знам.... Аз лично давам на Александра Зумафлуор като се сетя. Дава се 200 дни в годината. Аз като видя такава тема и се подсещам да купя пак... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Ще чуеш и "Дан" и "Не".
Педиатърката на Дияна ми каза да й давам. Давах й, но пак не я предпазих от кариесите, и то на възраст от 1.1г

От зъболекаря си знам, че профилактиката на млечните зъби със зимафлуор се прави по време на бременността. Сега като даваме на децата правим профилактика на нормалните зъби.
Виж целия пост
# 9
Аз давах 1 месец, след което спрях когато започнах да и мия зъбките по 2 пъти на ден. Нали в пастата малко или много има флуор.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите. Май ще пропусна.
Виж целия пост
# 11
На дъщеря ми, която е на 10 години, съм давала зимафлуор почни непрекъснато. И до сега няма кариес. На бебето също давам. Но, е въпрос на личен избор.
Виж целия пост
# 12
Не, не давам.....Руса мацка, взела си ми аватара  Sad
Виж целия пост
# 13
Аз пиех по време на бременността си, а когато Лили направи 6 месеца започнах да й давам. Сега не давам, защото в детската градина правят такава зъбна профилактика (по желание на родителите) - всеки ден сестрата им дава по едно хапченце. Иначе Ваче е права, че не трябва да се дава целогодишно, а около 200 - 250 дни в годината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия