ДНК тест,дела-ГЛАВОБОЛИЯ

  • 1 614
  • 13
Предстои ми дело за оспорване на бащинство,което бившия ми имаше наглостта да заведе.Как протича и къде се прави ДНК теста?За 2005 аз успях да се омъжа,разведа и да родя моя прекрасен син-в тази последователност.Първо заведох дело за развод,което приключи много бързо-предвид напредналата ми бременост,родих и след два месеца трябваше да заведа ново дело за родителски права,за което ме известиха от социални служби,че детето не е присъдено на никой и трябва да заведа това дело.А сега ми предстои и трето.Иска ми се да има някакъв начин да зачеркна бащата от акта за раждане на сина ми веднъж и завинаги!Така че който е минал през всичко това да пише!
Виж целия пост
# 1
Извинявай, но аз не разбрах детето ти  на мъжът ти имената ли носи и ако да, тогава той какво оспорва- че детето е негово ли? Някак неясно си го написала, поне аз не разбрах...
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че иска родителските права в смисъл - детето да е при него и той да го гледа. Но що за мъж ще се наеме с тази задача....  #Crazy
Виж целия пост
# 3
Доста неясно е описано. Тук Пела сигурно ще се изкаже ама, доколкото мога да преценя и от скромните ми познания по право.
1. Брак (1 ден?  Shocked )
2. Развод, жената е била бременна, детето не е присъдено на никой.
3. Дело за родителски права от майката, детето е било присъдено на нея.
4. Дело за оспорване на бащинство. 
Виж целия пост
# 4
Грешката е моя,написала съм оспорване на родителски права вместо оспорване на бащинство BlushКорегирах я!
Виж целия пост
# 5
Предстои ми дело за оспорване на бащинство,което бившия ми имаше наглостта да заведе newsm61 .За 2005 аз успях да се омъжа,разведа и да родя моя прекрасен син-в тази последователност.Първо заведох дело за развод,което приключи много бързо-предвид напредналата ми бременост,родих и след два месеца трябваше да заведа ново дело за родителски права,за което ме известиха от социални служби,че детето не е присъдено на никой и трябва да заведа това дело.А сега ми предстои и трето  smile3511.Иска ми се да има някакъв начин да зачеркна бащата от акта за раждане на сина ми веднъж и завинаги!Така че който е минал през всичко това да пише!

Ох и аз много не го разбрах въпроса.не съм адвокат но от това което знам е 4е след като си била омъжена и бременна той също има права над детето.А това за за4еркване от акта за раждане знам 4е е невъзможно.
Виж целия пост
# 6
След като искаш да го зачеркнеш от акта за раждане - остави го да спечели делото. Така той сам ще загуби права над детето, но няма да има и задължения - в частност няма да е длъжен да плаща издръжка.
Виж целия пост
# 7
За да спечели той делото трябва да докаже че детето не е от него,а това няма как да стане.Освен ако на мое място отиде друга майка с детето си да се направи ДНК теста,за което дори бих и платила само и само да се отърва от този така наречен "баща"!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 8
Вие явно имате вече назначен ДНК тест... Май в тоя случай няма какво да се направи.
За съжалени отнемането на родителски права е сложно - трябва да има някакво основание.
Виж целия пост
# 9
Е, от поясненията става ясно, че "човека" спори дали е баща или не  на това дете... в такъв случай, след като се установи, че е, едва ли може да се очаква, че ще се затича да иска да му присъства в живота и да си го иска наистина... така, че от акта за раждане явно няма как да му изтриеш името и както практиката показва- дори бащи живяли с децата си, не винаги  остават  трайно в живота им, та какво остава за такива, дето не са им виждали очичките:((
Така,че разтовари си негативните емоции, гледай да мине всичко по-бързо и продължавай напред....
Виж целия пост
# 10
защо не се наведеш малко, както казваше бай Тошо, да мине бурята... и така го накарай да ти прехвърли всички права, Пела може да обясни как става. Тогава няма да имаш главоболия.
Виж целия пост
# 11
pinktanya, така...

Нека да си отговорим на няколко въпроса:

1. Ти се жениш, развеждаш и раждаш дете, което е заченато от бившия ти съпруг - нали?

2. Сега той оспорва бащинството си въпреки ясната му представа, че всъщност той е бащата - така ли е?

3. Ти също не го искаш за баща, но тъй като си сигурна, че той е - питаш как да излъжеш ДНК теста?

А сега съвет Wink Защо бившия иска да оспори бащинството си? - ако е за да се отърве от отговорност - ОК, но ако е защото наистина смята или се съмнява, че детето не е негово е гадно. Във втрория случай ти препоръчвам ти да настояваш за ДНК тест и да му покажеш, че той е бащата. Важното е да знаеш, че законът/съдът по принцип се стреми да не остави дете без баща, което на практика означава, че при читав съдия - без ДНК тест доказващ, че не мъжа ти е баща искът на бившия ще бъде отхвърлен.

Отделно се замисли, че според мен е добре детето ти да запази баща си. Да кофти е, че ще присъства задължително от тук нататък в живота ви, но детето вече има баща вписан в акта му за раждане, защо да го губи? А и ми се вижда, че ти много емоционално приемаш нещата, което е разбираемо, но само до някъде... В случая е важно и какво е добре за детето ви, а не само какво искаш или не искаш ти и бившия.

Успех.
Виж целия пост
# 12
защо не се наведеш малко, както казваше бай Тошо, да мине бурята... и така го накарай да ти прехвърли всички права, Пела може да обясни как става. Тогава няма да имаш главоболия.
какво значи да ти прехвърли всички права?
Да го лишиш от родилски права ли?  newsm78
Виж целия пост
# 13
да, по-скоро той доброволно се лишава, като и дава право да взема всичките решения, касаещи детето сама
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия