Какво е генитален херпес?

  • 9 082
  • 15
Здравейте момичета, в последно време ми се появиха нещо като пъпки на срамните устни (бременна съм в 8 месец), докторът каза, че са жлези (?). Мен обаче ме мъчи мисълта за този генитален херпес да не го е познал случайно, а знам че е много страшно за бебето ако е това.  Как се доказва такова нещо - не беше ли с кръвно изследване?
Виж целия пост
# 1
Имам книга,в която пише за херпес.Сега ще го цитирам точно:
Херпесът се проявява епизодично със зачервяване,от което се образуват малки мехурчета,пълни с вода.Когато узреят се пукват,мястото се подува и след няколко дни мехурчетата завяхват и всичко изглежда пак наред.Херпесът се причинява от вирус,който се намира в тъканите и е в латентно състояние,докато бъде стимулиран да се прояви във вид на обрив.
Ако е на гениталите,най-често е на вулвата,във влагалището и понякога на шииката на матката.Тогава се превръща в полово преносимо заболяване.При условие,че се въздържате от полови контакти през периода на пренасяне на заразата,който продължава най-много една седмица,то не е особено тежко.
Херпесът на гениталите може да бъде опасен за бъдещото бебе.Ако раждането съвпадне със заразния период,има опасност,преминавайки през половите пътища,то да се зарази.Заразяването може да се изрази в развитие на енцефалит-едно изключително тежко заболяване.Ето защо,ако имате криза от херпес два месеца преди раждането,е задължително да родите с цезарово сечение.Ако херпесът е само на устните,ще родите по естествен път.Майката трябва да спазва изключително строга хигиена,тъй като бебето е много чувствително към всякакви вирусни инфекции.
Виж целия пост
# 2
О,спокойно-лекарката ми каза,че много жени имат такива мастни образувания-изглеждат като ситен обрив от външната страна на срамните устни,нямат връх,не се пукат и не изтича нищо от тях.Някои ги бъркат с кондиломите,които обаче се разпространяват по полов път и трябва да се горят,за да се премахнат.
Виж целия пост
# 3
Действително херпес се доказва само с изследване на венозно взета кръв.
Аз имам и 2 месеца преди раждането вземах по лекарско предписание антибиотик, за да сме сигурни, че няма да е активен херпесът по време на самото раждане. Родих си нормално, не с цезарово.
На мен никой нямаше да се сети да ми направи такова изследване, но благодарение на този форум, знаех, че е много опасно за бебето заболяването и си исках теста. Оказа се положителен и взехме навреме мерки. Голям процент от хората носят вируса и не е задължително да се прояви раничка. Но досега не е открито лекарство за тотално премахване на херпеса. Всички лекове водят до временно облекчение.
Мой съвет-искай си и ти тестване за херпес, пък дано да няма нищо при теб.
Виж целия пост
# 4
аз имах в края на бременноста Cry,но мина 1 месец до раждането и си родих нормално Grinning
ако имаш ген.херпес в рамките на 1 м. преди раждането,задължително се прави секцио
ген.херпес е същия като този на устните,започва със сърбеж и е много болезнен,мосля че едва ли ще го объркаш,да не говорим за лекар!макар че гинеколожката в поликлиниката ми каза че нямало проблем за бебето ако родя с херпес!? #2gunfire,но това е друг въпрос
ако имаш съмнения,направи като мен-отиди веднага в болница-аз отидох в шейново-и се консултирай с някои от тамошните лекари,те го приемат много насериозно,повярвай ми,и ще го имат впредвид за раждането Naughty
Виж целия пост
# 5
Аз не съм от София за да отида в Шейново ... Това,че може да доведе до енцефалит направо ме побърка. Ще трябва да намеря някъде къде правят изследването, ясно е че не мога да кажа на гинеколкога, тъй като според него са жлези, но мен ме сърбят от време на време. А дали е скъпо, някой да знае цената?
Виж целия пост
# 6
Аз знам,че гениталният херпес е нещо съвсем различно от тези,появяващи се на устната или в ухото.
Втория или го имаш като вирус,или не, докато от гениталния можеш да се заразиш по полов път.
Нека ме поправи някой ако греша,но такива спомени имам в главата  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Щом лекарят ви е казал,че са жлези защо си мислите,че е херпес.Той би трябвало да разбира повече от нас.Отидете на друг гинеколог и вижте той какво ще ви каже.Не бързайте да се шашкате без да сте сигурна и забравете за тоя енцефалит - това няма да стане.Ако имате херпес може да ви изпишат антибиотик или да родите секцио.Бебето няма да бъде в опасност.Пък и както пише,херпесът преминава за една седмица, вие сега сте в 8 месец,така,че до раждането ще премине.Спокойно.
Виж целия пост
# 8
Как така се предава по полов път? Ако ти излезе в 8 месец примерно и досега не си имала все пак малко вероятно е в такъв период да се заразиш от някой различен от мъжа ти. Откъде тогава идва?
Лекарят естествено че знае повече от всички нас, но пък и колко небрежности и грешки се допускат, а за такова важно нещо като раждането искам да съм напълно сигурна.
Виж целия пост
# 9
Според мен доктора би трябвало да го различи-много е специфично. Аз имам такъв но не генитален, а лицев и не на устните и ушите и със сигурност знам че има лекарства които не са антибиотици и са безвредни за бременни-така че се лекува.
ето тук пише за връзката с бременността и в общи линии твърдо трябва да знаеш имаш ли или нямаш и да си говориш с гинеколога. Според мен нямаш, както го описваш, но аз не съм лекар и ако си несигурна иди на друг, даже могеш да идеш на кожен за да ти направи теста-все би трябвало да има начин да се направи...

http://www.herpes.com/pregnancy.shtml

а тук по долу има какви тестове се правят , не е задължително да е кръвен тест и цитонамазка може

Known available tests:
• Cell Culture Test
• Antigen test
• Pap Smear

Blood tests are often used when a person has concerns about herpes, but does not have any visible symptoms. In the past, type-specific blood tests were not always accurate because they confused other herpes virus antibodies such as varicella zoster (chicken pox), Epstein Barr, or mononucleosis for herpes simplex (Types 1 and 2) antibodies. The Western Blot has long been the standard test for diagnosis. It was designed to test for antib odies, but is costly and time consuming.

The Food and Drug Administration (FDA) has recently approved very accurate type-specific blood tests to diagnose herpes. The new tests are roughly one-fifth the cost of the Western Blot and are much faster and easier to administer. One of these, the POCkit HSV2 Rapid Test by Diagnology is an accurate test for genital herpes caused by herpes simplex virus type 2 (HSV-2). The "POC" in POCkit stands for "Point Of Care", which means the test can be done in a doctor's office and can provide results in less than 10 minutes. Meridian Diagnostics has developed a test for HSV-1. With Meridian's Premier test, the health care provider takes a blood sample from the arm and the blood is sent to the lab for results. Results could take a few days depending on how fast the lab can do the test. Another test which requires blood to be drawn and sent off for results is HerpeSelect from Focus Technologies. These tests cannot determine whether the HSV infection is oral or genital. However, since most cases of genital herpes are caused by HSV-2, a positive Type 2 result most likely indicates a genital infection.

Виж целия пост
# 10
За повече информация влезте в www.google.bg и напишете  - херпес.Излизат много неща по въпроса.
Виж целия пост
# 11
херпеса сърби първите 1-2 дни,после става раничка,която боли!по твоето описание не мисля че имаш херпес!щом не можеш да отидеш в шейново,отиди на друг гинеколог или в болницата,в която ще раждаш!ако имаш активен херпес в момента,ше ти изпишат лекарство-например ацикловир,и ще ти дадат мед.бележка с дата с наличие на акт,херпес, с помоща която при раждането лекарите ще преценят  дали е нужно секцио.
по време на бременноста няма никаква опасност за бебето,а лекарствата са безвредни и спомагат единствено за по-бързото завяхване на херпеса.единствено по време на раждането е опасно за бебето ,затова се прави секцио и така няма никаква опасност.все пак въпроса е сериозен,и ако наистина имаш съмнения,просто се консултирай с още един гинеколог!
аз имах херпес в началото на 9 месец!!!но д-р богословова ме наблюдаваше непрестанно,и тъй като в крайна сметка пртеносих,бебето се роди нормално,защото беше минало достатъчно време (мин.2 седмици,най-добре 4 седмици)
и двата вида херпеси се предават вирусно,гениталния е по полов път,но дали ще се прояви-зависи от много неща,основно при мен е от състоянието на имунната система
прочети какво пише в нета,но задължително иди да те види лекар,това не е за самолечение!а и няма смисъл да се терзаеш излишно Hug
Виж целия пост
# 12
Как така се предава по полов път? Ако ти излезе в 8 месец примерно и досега не си имала все пак малко вероятно е в такъв период да се заразиш от някой различен от мъжа ти. Откъде тогава идва?
Лекарят естествено че знае повече от всички нас, но пък и колко небрежности и грешки се допускат, а за такова важно нещо като раждането искам да съм напълно сигурна.
Човек може да се зарази без да разбере,да не му е излизала раничката,а да е вирусоносител.Много хора не знаят,че са заразени.Това е много често срещано заболяване,много упорито и трудно лечимо.Дори да имаш постоянен партньор ,може той да е бил заразен преди това и да го предаде на теб.Не е нужно да стане веднага.
Виж целия пост
# 13
Всички казват да отидеш на друг гинеколог, но моят съвет е да отидеш на кожен лекар. Той ще ти каже със сигурност дали е херпес. Пожелавам ти да не е, защото излекуване завинаги от него няма и е много неприятно.
А за секциото, може и да а задължително, но не се спазва навсякъде. Аз като бях бременна с второто си дете преносих две седмици и бях в болницата. Един ден с неудоволствие установих, че има нещо, което боли  и щипе, оказа се , че е херпес. Другото, което се оказа, че го имат още 6 жени, които лежаха там. Shocked Помолихме акушерката да ни види, тя каза "е, голяма работа, ще ви мине" и тъй като не бяхме много сигурни не казахме на доктора - сега си се чудя на акъла, но явно тогава съм била много по-глупава. newsm78 Всички родихме нормално и слава на бога - нито едно от бебчетата нямаше проблеми. Но родихме долу горе 4-5-6 дена след херпеса. Предполагам, че сме били заразени от бръснача - в това далечно минало не ни разрешаваха собствени самобръсначки, защото не били стерилни  #Crazy
Виж целия пост
# 14
Софи,

не се притеснявай. Щом са ти казали, че са жлези, значи е така. Едва ли накой гинеколог може да сбърка херпеса. Херпеса сърби страшно много и няма начин и ти да го сбъркаш. Зачервява се и се подува определен участък, върху него се появяват множество мехурчета (наподобяват плода на малината). Аз страдам от херпес втори тип (както ти го наричаш генитален). Опитвала съм почти всичко, но няма спасение от него. През бременноста ми се появи един единствен път през 5-я месец и след това ме следяха стриктно, но повече не се прояви и дори родих по естествен път.
Не се притеснявай, радвай се бременноста и скоро на бебче!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия