Мога ли да дам чай от сена/майчин лист/ на бебо?

  • 4 817
  • 15
А ако го пия аз, дали ще има ефект върху него, а от билковите таблетки мога ли да взимам newsm78? Нещо взе много да се запича, напъва се, реве, пръцка и нищо, от 4 дни не е акал. Много е нервен и не спи спокойно. Давах сокчета, овесена вода няма ефект, от вчера е само на кърма и досега нищо само се напъва.
Изчетох предните теми, но за този чай не се споменава никъде и за това ви питам, моля дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Може да се дава на бебета над 6-месечна възраст. Ефект би трябвало да има и индиректно - ако ти я взимаш:
http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_s.html
Виж целия пост
# 2
Споменава се Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72958.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42276.0
Но, честно казано, не знам дали е разумно да му даваш на него. Сената е силно разхлабително, може би е по-добре първо да пробваш с други неща (сокове, храни...)

Храни:
В твоята диета:
- течности 2 - 21/2 литра (чайове, супи, сокове, вода)
- овесени ядки - 1-2 пъти дневно, попарени (с мед, сирене или каквото ти харесва; може и "голи", ако ти понася)
- трици - 1-2 с.л. в ядене или с кисело мляко
- фибри - в бисквити, хлябове (черен хляб, не бял!!!) и пр.
- зелени салати и разхлабващи плодове (може и сушени) - сливи, кайсии, круши и пр.
- червено цвекло - в идеалния вариант сурово на салата
- активиа

В диетата на бебето (като се съобразява с възрастта му):
- пюре/сок от сини сливи
- пюре/сок от тиква
- пюре/сок от кайсия (ако даваш)
- каша с вода от овесени ядки (в смисъл, след сваряване на ядките да остане повечко вода и заедно с нея да дадеш)
- малко трици и фибри в кашата/пюрето (ако си въвела глутен)
- сок/салата от червено цвекло
- пюре/сок от круши

Виж целия пост
# 3
Аз не бих дала. Има доста дра(и)стично действие, дори за върастни.
Виж целия пост
# 4
незнам дали е вярно ,но съм чувала че се привиква към тази билка
Виж целия пост
# 5
Бу е права.Опитай с храните ти е предложила.  bouquet
Виж целия пост
# 6
незнам дали е вярно ,но съм чувала че се привиква към тази билка
Вярно е. Но майчето едва ли мисли да дава редовно Wink Аз се придържам към съветите на Бу  Peace
Виж целия пост
# 7
При мен има доста силно действие (и бурно). Аз не бих дала.
Виж целия пост
# 8
Ох, недей по-добре.Аз съм пила един-единствен път и ужасно ме сви стомаха SadДа не го боли и бебчето...
Виж целия пост
# 9
Защо не пробваш на Блевит с разхлабващия чай. Гранулиран е и няма опасност да не го дозираш точно. Предназначен е за кърмачета и бременни и върши страхотна работа.
Аз не бих рискувала с никакви билки. А овесената вода не е подходяща, ако не си захранила с глутен.
Виж целия пост
# 10
Когато беше малко бебе пих такъв чай. Просто не се съобразих, за храните внимавах, но за сената не ми хрумна, че като всичко друго преминава в кърмата... Е, 3 дни беше с болки това дете! Зорлем му докарах колики... Твоето бебе е наистина доста по-голямо, но все пак си е бебче. Пробвай по-добре по други начини, по-щадящи. И дано да се преборите с този проблем, че наистина е ужасно!  Hug
Виж целия пост
# 11
Слава богу тази нощ ни прокара Wink. Много се напъва милото с рев и сълзи, но се пребори юнашки.  От сутринта до сега три пъти обилно, а след първия спа като пън два часа.
Сега да ви попитам как да почна с папкането. С какви пюренца, нещо по-леко и каква каша да взема да не се запича така newsm78, някаква пълнозърнеста ли?
Виж целия пост
# 12
Аз не бих дала. Има доста дра(и)стично действие, дори за върастни.
Naughty
Виж целия пост
# 13
Ааааааааа,браво,че детенцето се е оправило.Може да вземеш пълнозърнеста каша на Блевит,малко гадно мирише,но беба я харесва.Гледай на пюретата да пише с разхлабващо или регулиращо действие като за начало.Редувай запичащо с разхлабващо пюре и няма да имате проблем. Hug
Виж целия пост
# 14
Аз малко късничко се намесвам. Радвам се,че нещата са се нормализирали Grinning И ние скоро имахме същия проблем - беб е от 3 дни само на кърма и Дуфалак - диетата се оказа подходящата за нас Wink Нямам представа до кога така ще я караме, но ме е страх пак да започнем твърдите храни, ще поизчакам. Появата на запек може да е непоносимост към някоя храна - може да се окаже добра идея да си записваш, ако имате ден без аки (дано вече да не ви се случва  Praynig,знам колко е гадно детенце да се мъчи) и какво сте папали този ден - така поне ще знаеш ако някоя нововъведена храна е "виновна". Дано  повече да не се сблъсквате с този проблем! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия