Клацид - въпрос до мамите давали този антибиотик

  • 6 486
  • 22
И на нас не ни се размина антибиотика рано-рано. Въпроса ми е, ако сте давали и при вас ли не не са се разтваряли добре гранулите. Разтворих го по инструкция, два пъти доливах вода до указаната черта и разбърквах, но гранулите така и не се разтвориха изцяло и стоят като ситен пясък, който полепва по бузките и гушката на беба /то е една борба с даването.../ Споделете, ако имате опит.
Виж целия пост
# 1
Maй наистина не се разтварят на 100%... Или пък трябва да изчакаш още малко, за да се доразтворят. М/у другото, ако те интересува още нещо, мисля, че преди време имаше тема за Клацид-а в "Здравословни проблеми...".
Виж целия пост
# 2
Защо не опиташ да го даваш с дозаторите тип спринцовка от Панадол или Нурофен? Мисля, че ще ти е по-лесно  bouquet
Виж целия пост
# 3
И на нас не ни се размина антибиотика рано-рано. Въпроса ми е, ако сте давали и при вас ли не не са се разтваряли добре гранулите. Разтворих го по инструкция, два пъти доливах вода до указаната черта и разбърквах, но гранулите така и не се разтвориха изцяло и стоят като ситен пясък, който полепва по бузките и гушката на беба /то е една борба с даването.../ Споделете, ако имате опит.
И при нас не се разтваряха добре, а и Гери има алергия към него, която открихме в последствие, така, че го забравяме.
Виж целия пост
# 4
Трябва да се разклати много добре шишето, но май не се разтваряше напълно.
Виж целия пост
# 5
И при нас не се разтваряха добре, а и Гери има алергия към него, която открихме в последствие, така, че го забравяме.

Как се прояви алергията ви? Аз дадох снощи за първи път и тази сутрин в 9ч. , гледам че има червени пъпчици около устичката и към очите, но май са от лигите и от плача.
Виж целия пост
# 6
И при нас не се разтваряха добре, а и Гери има алергия към него, която открихме в последствие, така, че го забравяме.

Как се прояви алергията ви? Аз дадох снощи за първи път и тази сутрин в 9ч. , гледам че има червени пъпчици около устичката и към очите, но май са от лигите и от плача.


Беше с ангина, а от нея вдига здрава Т и я омазвах с оцет+вода+сода по съвет на свекърва ми и на другият ден точно където я бях омазвала имаше обривчета от много ситни червени пъпчици, които според мен може би бяха от омазването, но според педито било алергия. Но от другастрана това бе първият и последен път когато Гери е повръщала от нещо, така че наистина може да е било алергия. Но така или иначе нямам намерение да пробвам дали е, или не е и просто съм го забравила като АБ за Гери. Но това с пъпчиците около устата изглежда безобидно. Гледай й телцето и не е сигурно, че и вие ще сте алергични, така ,че спокойно  bouquet
Виж целия пост
# 7
Maй наистина не се разтварят на 100%... Или пък трябва да изчакаш още малко, за да се доразтворят. М/у другото, ако те интересува още нещо, мисля, че преди време имаше тема за Клацид-а в "Здравословни проблеми...".
Роси74 благодаря, намерих темата.
Защо не опиташ да го даваш с дозаторите тип спринцовка от Панадол или Нурофен? Мисля, че ще ти е по-лесно  bouquet
- пробвах със стандартна спринцовка, но не върви гладко и ме е страх да не я задавя. Може би с дозатора е по-удачно.

The Sun като се събуди ще и огледам телцето, видях в друга тема за Клацид-а, че именно обриви по гърдите и гърба описват като алергична реакция.

Стискайте палци да се оправим бързо! Praynig
Виж целия пост
# 8


The Sun като се събуди ще и огледам телцето, видях в друга тема за Клацид-а, че именно обриви по гърдите и гърба описват като алергична реакция.

Стискайте палци да се оправим бързо! Praynig
Миличка, не се притеснявай Hug - алергията въобще не е "задължителна" - този АБ го водят пречистен и още не знам какъв си, така, че спокойно. Първият АБ - Аугментин - като четях за него останах с впечатление, че едва ли не и ние ще имаме такава алергична реакция и започнах да се вторачвам в Гери, но....нищо подобно - него си го приема Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Май всички или поне почти всички антибиотици са така - стоят като на песъчинки.Не са като Панодала например - гладки.
Стискаме палци, да се оправе бебо бързо!
Виж целия пост
# 10
The Sun, карамелена, благодаря ви за куража, момичета.
Виж целия пост
# 11
The Sun, карамелена, благодаря ви за куража, момичета.

Оздравявайте бързичко smile3525 newsm10
Виж целия пост
# 12
Май всички или поне почти всички антибиотици са така - стоят като на песъчинки.Не са като Панодала например - гладки.
Стискаме палци, да се оправе бебо бързо!
И на мен ми се струва така - от тези антибиотици, които са на суспензия/дано не бъркам термина Embarassed/ - съм давала и Зенат и Клацид. Все си стояха като на песъчинки. И още нещо - аз съм много против антибиотиците, но именно Клацида помогна преди около година на сина ми да се пребори с много гадно тежко боледуване! Така че съм с две ръце "за" този АБ- когато се налага!
 Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 13
да,клацид не се разтваря напълно,остават едни малки "песъчинки"
този антибиотик ни го изписваха веднъж,но цецо повръщаше след всеки прием.
но познатите ми  майки-не са се оплаквали от повръщане.така че зависи.оздравявайте
Виж целия пост
# 14
да,клацид не се разтваря напълно,остават едни малки "песъчинки"
Peace

Мойте и двамата са пили Клацид.  Малкият беше на 2,5 м и го пиеше без проблем. Не го повръщаше.
Каката го пиеше с голям зор /другите АБ - Оспамокс, Оспексин си ги пие без проблем/ след първата доза. Като поднесех лъжицата почваше да и се гади и даже няколко пъти го повърна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия