Бебешка близнашка тема XXVI

  • 53 363
  • 785
# 750
Благодаря ви, мамчета!  Hug ох голяма подрепа сте ми!!:))

Ние с кърменето пак си почнахме старата история. Вяло сучене от гърда днес- само където всяка стои по 5-6 минути и след това един вой до небето..сърцето ми се къса сърцето така да плачкат. Но са големи лакомийки - от шишето всичко си изяждат и много бързо.. Simple Smile

Ох от днес нашия тати тръгна на работа. Но през целия ден и двете баби са ми под ръка, че майка ми в момента е у свеки за 1 месец, а свеки живее на 15 Мин от вкъщи. Бях им казала да дойдат към обяд, амааа още в 10 сутринта се звънеше на вратата. Тръгнах аз да отварям, но в същото време се гушкаме с Кали, че тъкмо се беше събудила и нещо си се занимавах с нея. И отключвам вратата аз, виждам рано-ранили бабите и свеката още не влязла и се започва : "Аааа ама защо така само едното бебе си взела, другото милото самичко ли си седи в другата стая..." ....Ма какво очакваше тази жена, да обикалям постоянно из вкъщи прегърнала двете бебета наведнъж и да и отварям вратата с ушите си... Пуу как се ядосах  ooooh!

А, а килограмите колко бързо ги свалихте? Аз качих 11кг, остават ми още 2 кг да сваля. А и се храня доста, защото все пак трябва да имам кърма. Даже тук последните 2 дни мисля, че пак съм качила малко кг.
Виж целия пост
# 751
Чакай за килограмите има време.
Доста сладко разказваш,харесва ми да те  чета.
Много красиви имена имат бебките.
Виж целия пост
# 752
Аз качих 12, свалих 24 за отрицателно време  Wink
Ей, че несъобразителни хора  ooooh! И на мен ми е много приятно да те чета  Hug
Виж целия пост
# 753
Щом отсега те дразнят бабите, не чакай да става по-добре...
Това с „изчакването” на едното бебе при кърмене ми звучи, като приказка от 1001 нощ. Grinning Моите лакомници от малки са невъзпитани явно, щото хич не се изчакваха, а се късаха от рев. Темата за кърменето наистина е преекспонирана в Бг. Почти се докарах до болница заради непрекъснатото вменяване на вина в разни статийки по разни сайтчета и публикацийки на заклети кърмачки, които видите ли...могат да накърмят цял кошер с близнаци, пък аз мързеланата да се скатавам така... И за всичко, ако се зачетете - ваксини, захранване, хигиена на бебето - за всичко това „експертните” мнения се сипят на талази. Сега вече съм доста по-бдителна и селективна в четенето и често се водя по децата и собствената ми интуиция. Жал ми е за новоизлюпените майки, които също трябва да преминават през това.
Аз качих 12,5 кг и ги свалих почти веднага. Сега ям всичко и понякога се тъпча, но не качвам, защото постоянно съм в движение покрай мъниците.
Виж целия пост
# 754
О, аз затова не четях много по темата за кърменето. Сигурно щях да съм изпаднала в депресия и да съм хванала парапета на терасата.  Laughing
За захранването също го давам вече по чувство, от 1001 препоръки и схеми.
Аз качих 24кг, почти ги бях свалила, но по Коледа качих пак 3кг и сега не мърдам...  Sad Остават ми 6кг.
Виж целия пост
# 755
Напълно съм съгласна в България се преекспонира кърменето. Първата година на близначките имах усещането, че познати и непознати всички са експерти по кърменето  ooooh! То не бе цъкане с език, обещания за страшни болести в бъдеще, абе цяло чудо едва ли не  #Crazy
Аз имах една бременност време (знаех какво ще се случи след раждането) за да свикна с идеята и да я приема без да усещам вина  Peace
Виж целия пост
# 756
Това с „изчакването” на едното бебе при кърмене ми звучи, като приказка от 1001 нощ. Grinning Моите лакомници от малки са невъзпитани явно, щото хич не се изчакваха, а се късаха от рев.
"Изчакване" не означаване и нереване  Simple Smile. Вероятно имам по-висок праг на търпимост към бебешки рев  Laughing. А и моите не бяха от най-ревливите. Пък и с времето свикнахме да се разбираме някак - аз да ги храня, преди да ревнат, а те да ме усещат наблизо и да са по-спокойни.

Възможно е темата с кърменето да се преекспонира, защото преди това пък е била силно пренебрегвана. Крайностите не помагат. Нито е добре да се вменява вина на майката, ако не иска да кърми, нито пък кърменето е решение на всички проблеми. Аз исках да кърмя, предварително четох доста по темата. Това ми помогна да се ориентирам по-лесно след раждането. Пак си имах питанки и трудности, но за мен ползите бяха повече. Ако обаче не се беше получило, нямаше да оставя децата си гладни, разбира се  Simple Smile.

За захранването също се информирах, като наближи времето. Намислих си приблизително една схема, но не съм я следвала стриктно. Четеш, четеш, пък накрая правиш това, което мислиш за правилно. Е, не захранваш с пържени картофи, но и някои екзотики можеш да ги пропуснеш.
Виж целия пост
# 757
Ехо, пак съм аз!
Оо много мило ми стана, че съм им приятна на някои мами! Аз даже си мислех, че започвам да досаждам с моите разкази  Laughing Принципно съм си супер приказлива и като започна не се спирам!
Иначе аз още от болницата си ги храня една след друга, може би просто съм им създала някакъв режим и така. Единствено го нарушихме това, когато онзи ден ги изнервих.. ;/ Но и днес лека полека, пак почнахме да влизаме в час. Сучат малките, но си ги дохранвах с шишето после, че на 10тата минута ги домързяваше. Това е от днес относно кърменето. Ту напредваме, ту не. Абе, важното е да не са гладни в крайна сметка. Инат съм де, та ще се справяме с кърменето малко по-малко дано стане.
 
Мен ми се струва, че ако не ям като прасенце ще сваля бързо и тея 2 кг, ама нали съм си нон стоп гладна Simple Smile (а и заради кърмата гледам да си похапвам често) и сигурно скоро ще стана пак като бременна Crazy .. Днеска дойде сестра ми с племенницата следобяд и аз извадих сладки да ги почерпя - ми сама си ги изядох всичките Laughing ...тцтц

А таткото го е страх да гушка и да вдига бебките. Скача петел като го подканя да гушне някоя!  Crazy Ако не е наложително (като на изписването), не се престрашава и това си е. Много го било страх, щял да ги счупи. Иначе с всичко друго много ми помага. Мен иначе най-много помощ ми трябва с къпането и с преобличането после, така си мисля. Не знам мама като си тръгне кой ще ми помага с тия неща.. (Не искам да ѝ казвам на свеки, че тя ще вземе да се нанасе у нас  Mr. Green) Дайте съвет, какво да го направя.. Много им се радва и го виждам, че му се ще, ама направо ръцете му ще треперят докато са толкова крехкички и мънички девойките.
Виж целия пост
# 758
Ния, няма страшно, децата оцеляват въпреки нашите грижи, така че го пускай в дълбокото таткото  Grinning Колкото по-рано почне да помага толкова по-добре. Не прави грешката да се товариш с всичко.
Виж целия пост
# 759
На мен също ми тежеше къпането(по други причини),но сега е много,ама много по-лесно,и е удоволствие.
Виж целия пост
# 760
Не освобождавай бащата от ангажименти, защото ще ти е много трудно. Ще му се наложи да се престраши.
При нас баща им ги къпе от съвсем малки, аз ги обличам и приспивам.
Виж целия пост
# 761
Не освобождавай бащата от ангажименти, защото ще ти е много трудно. Ще му се наложи да се престраши.
При нас баща им ги къпе от съвсем малки, аз ги обличам и приспивам.
Съгласна съм с написаното.
Да ми помага значи аз да върша 80% от нещата.Върша на 100%,когато е на работа
50% на 50% сме когато се върне от работа.
Виж целия пост
# 762
Не освобождавай бащата от ангажименти, защото ще ти е много трудно. Ще му се наложи да се престраши.
При нас баща им ги къпе от съвсем малки, аз ги обличам и приспивам.
Съгласна съм с написаното.
Да ми помага значи аз да върша 80% от нещата.Върша на 100%,когато е на работа
50% на 50% сме когато се върне от работа.

Потвърждавам и аз написаното Peace няма от какво да го е страх таткото, колкото за него са крехки, толкова и за майка им Peace
Виж целия пост
# 763
Нашият тати много помага от първия ден. Няма мърдане. Близнашките бащи са друг модел 😂
Ния, измисли си някаква работа, прическа, маникюр, и го остави сам с тях. Ще се прекърши Simple Smile
Виж целия пост
# 764
Знам, знам, трябва да се стяга и да свиква вече. В никакъв случай няма да го оставя да си се страхува. И мен ме беше страх в болницата и се чудих как да ги подхвана, ама ето най-после си се нагодихме някак си и бързо свикнах. Simple Smile
Е сега след половин час ще вляза да се изкъпя и точно по това време бебките би трябвало да започнат да помрънкват и да се разбуждат.
Ако през деня го оставя сам с тях сигурно ще иска да звъним на някоя баба да идва. Ама сега няма да посмее да звънне!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия