Пържени филийки

  • 80 041
  • 72
Момичета, моля за помощ! Как се правят пържени филийки с яйца, но така  че да станат по крайщата яйцата едни такива като влакъсинки, дано сте ме разбрали!
Виж целия пост
# 1
Те почти всички филии стават така - трябва да топнеш филиите само в яйце, без да го смесваш с брашно или кисело мляко. Пържиш в сгорещено олио. Би трябвало да станат
Виж целия пост
# 2
Не стават. Спомням си навремето тези филийки ги продаваха в училищните столове. Бяха страхотни. А сега аз немога да ги направя така. Правя ги като разбивам яйцата, потапям филийките в тях и пържа, обаче - не, не са същите. Та затова питам, да не си има някакъв друг чалъм, нещо друго да им се добавя...
Виж целия пост
# 3
прясно мляко или вода, яйце и брашно
има един трик да става пухкава панировката - чаена лъжичка сода се "угася" с оцет и се добавя към сместта
Виж целия пост
# 4
На мен винаги ми стават такива. Ако пържиш само с яйца, няма начин да не станат по този начин.
Виж целия пост
# 5
Първо топиш в прясно мляко , после в яйце.
Виж целия пост
# 6
Аз разбивам яйцата  с малко водичка и щипка сол.Досега винаги са ми ставали с "власинки".Мазнината в която пържиш трябва да е добре сгорещена. newsm64
Виж целия пост
# 7
И на мен са ми с власинките , ама не ми пречат.
Иначе топя първо в прясно мляко ( стават по-мекички ) после в яйце.
Виж целия пост
# 8
Първо топиш в прясно мляко , после в яйце.

И аз така ги правя. Peace
Виж целия пост
# 9
момичета, а добавяте ли по една ванилиика в яйцето! при мен се получава доста добре, имам предвид, че ухае супер, а не на топла мазнина!
по същия начин добавям ванилиика в тестото за палачинки!
Виж целия пост
# 10
Правя ги като разбивам яйцата с 1-2 с.л. кисело мляко и малко сода.
Виж целия пост
# 11
Те почти всички филии стават така - трябва да топнеш филиите само в яйце, без да го смесваш с брашно или кисело мляко. Пържиш в сгорещено олио. Би трябвало да станат

Аз също ги пържа само с яца и стават разкошни.
Виж целия пост
# 12
Благодаря, момичета! И аз ги топя само в яйца, но не стават както искам. Дали пък не слагам малко мазнина в тигана? newsm12
Виж целия пост
# 13
Мазнината трябва да ти е толкова, че филийките да плуват в нея, а не да се лепят за дъното.
Виж целия пост
# 14
Аз ги пържа с яйца и брашно и после ги слагам на попивателна хартия да не са мазни Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия