Задължителна ли е феталната морфология

  • 7 228
  • 25
Мили мами,
искам да питам за феталната морфология - задължителна ли е ?
На мене ми направиха биохимичен скрининг, излезе резултат 1:1770
и не ми казаха че трябва да правя нещо друго.
Освен това още никой не е видял какво е бебето - в 19 седмица съм, а няколко пъти са го гледали на ултразвук. Може би трябва да отида на 3D??? Само във "Фемина" ли го извършват???
Мерси предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Феталната морфология си е чисто и просто гледане с ултразвук. Да речем с примерно по- добър апарат и по- добър лекар.
Виж целия пост
# 2
не е задължително
аз ходих по желание при доц. Томова и съм доволна-не съжалявам изобщо
Виж целия пост
# 3
Не е задължително, но на мен ми подейства успокояващо Simple Smile Освен това видяха и пола на бебо. Препоръчвам ти доц. Томова, има много теми за нея, поразрови назад Peace
Виж целия пост
# 4
Не е задължително !Освен във Фемина знам че правят този преглед и в Майчин дом .Аз минах през Фемина на твоите седмици след скрининг ,просто за мое спокойствие .Докторката  при която бях беше много внимателна и оглеждайки всички органи ми обясняваше подробно .
Виж целия пост
# 5
Благодаря много   bouquet
Мисля че и аз ще я направя,
общо взето успокояващо ми действа като знам че съм минала през каквито изследвания трябва.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 6
red, много се радвам, че си пуснала тази тема, защото и мен доста ме вълнува. Вчера говорих с една позната, която каза, че не желае да си прави нито скрининг тест, нито фетална морфология, защото било безсмислено. Т.е. ако ти кажат, че има проблем, и без това нямало изход от ситуацията, така че по-добре да не го знаеш. Мислите ли, че има резон в това?  newsm78
Виж целия пост
# 7
red, много се радвам, че си пуснала тази тема, защото и мен доста ме вълнува. Вчера говорих с една позната, която каза, че не желае да си прави нито скрининг тест, нито фетална морфология, защото било безсмислено. Т.е. ако ти кажат, че има проблем, и без това нямало изход от ситуацията, така че по-добре да не го знаеш. Мислите ли, че има резон в това?  newsm78

Аз също си го мислех, докато бях бременна. Не пожелах да си направя БХС умишлено. Докторът гледа бебето на ехограф /фетална морфология/, каза че е ОК и аз прецених, че няма да си правя никакви такива изследвания, за да треперя 2 седмици докато излязат резултатите. Е, аз си дадох сметка, че вероятно ще полудея през този период. Но всеки преценява сам и сам взима решенията.
Виж целия пост
# 8
Аз лично предпочитам да се възползвам от всички възможности, все пак медицината има напредък - нашите майки (на 30-годишните като мен Laughing) не са имали нито ултразвук, нито нищо!!!
Някак си ми е чужда позиция да се оставиш на течението.
Не знам дали човек може да направи нещо ако разбере за евентуален проблем, но оттук ще започнат други прочучвания......
Все пак има смисъл!
Виж целия пост
# 9
Не знам дали човек може да направи нещо ако разбере за евентуален проблем, но оттук ще започнат други прочучвания......
Все пак има смисъл!
Винаги е по-добре да знаеш, независимо дали е добро или лошо...така ще можеш да реагираш адекватно.
Виж целия пост
# 10
Не знам дали човек може да направи нещо ако разбере за евентуален проблем, но оттук ще започнат други прочучвания......
Все пак има смисъл!
Винаги е по-добре да знаеш, независимо дали е добро или лошо...така ще можеш да реагираш адекватно.
Работата е там, че се опитаха да ме убедят, че няма да имаш шанс да реагираш...
Виж целия пост
# 11
red, много се радвам, че си пуснала тази тема, защото и мен доста ме вълнува. Вчера говорих с една позната, която каза, че не желае да си прави нито скрининг тест, нито фетална морфология, защото било безсмислено. Т.е. ако ти кажат, че има проблем, и без това нямало изход от ситуацията, така че по-добре да не го знаеш. Мислите ли, че има резон в това?  newsm78

Смисълът да знаеш предварително, че детето ти ще има синдром на Даун, по 6 пръста на краката или енцефалия, е в решението, което ще вземеш - да родиш или не. Съвсем простичко е - ако си решила да родиш детето си незавизимо от всичко, тогава действително от тези изследвания няма смисъл. Но ако имаш и най-малкото съмнение, че би се справила с такова предизвикателство, моят съвет е - направи ги. Едноседмичното очакване на резултатите е при всички случаи по-добрият вариант от 5-месечен стрес дали ще родиш здраво дете или не... и не дай Боже накрая все пак да се окаже, че има проблем... лудост... "защо на мен"...  дом за отглеждане... доста често срещан сценарий.  Cry
Виж целия пост
# 12
Това, че си правила биохимичен скрининг не изключва феталната морфология - двете изследвания са съвсем различни. Едното е за генетични увреждания, а другото за физически. Изследването не е задължително, но е добре да се направи.
Виж целия пост
# 13
според мен е безотговорно да не ги направите и двете и ако знаете и не ги направите по някакви причини от рода на две седмици не мога да чакам, по добре не го казвайте-трагично е! Значи две седмици не можете да издържите, а след това сте готови да вземете шанса в ръце и да гледате дете с Даун или Спина Бифида, или да е мътрвородено защото някои бебета не издържат докрая? И кои ви каза че теста е безмислен? И защо да нямаш избор-избора е аборт и после пак опитваш-ужасно логично е. Затова се нарича избор. А това за маиките преди 30 години - аиде , аиде няма смисъл да ходим там. Много се радвам за всички които са решили и са направили и теста и феталната морфология.
ето статистика за наи известните от заболяванията което и теста и феталната морфологиа може да хване, от място където правят статистика. Това което казват е че става 7 на 10000 родени бебета, т.е не дават колко хора са избрали да не продължат. По важното е че става 1 на 1000 бременности. На всеки моге да се случи и няма връзка с възрастта
http://www.sbaa.org/site/DocServer/SB_stats_for_MEDIA.pdf?docID=1941.

Другото е Даун, кото с фетална морфология не се вижда и ето

Случва се на 1 от 750 родени деца. Това пак не ти дава колко са избрали да не продължат, но това е другото за шанса
Под 25 години -1 на 2500
след 35 години - 1 на 350
и след 45 -1 на 25
това е само за ориентация има статистики официални които ще разбият възрастта през 5 години

http://www.mamashealth.com/syndrome/downsyn.asp
http://www.ds-health.com/faq.htm

Затова се ходи на лекар, правят се каквито трябва тестове, пият се специални витамини  и фолиева киселина и т.н.
Късмет момичета и умната Grinning
Ако съм била рязка се извинявам, но за мен този шанс 1 към хиляда не проработи и бях едната и ми се случи бебето да е със спина бифида-така че като чуя не искам да чакам две седмици, и как са раждали нашите майки ми се струва толкова безотговорно и лекомислено че не мога да не се извикам Laughing
може би трябва да знаете и цялата истина и да проучите какво е Даун и Спина Бифида за тези от вас които не го искат този тест и фетална морфология и играят лотария-поне да имате впредвид какво може да стане и дали няма да си надживеете децата. Дано Ви стреснах достатъчно за тези от вас които се лигавят буквално и не искат да го направят.
Виж целия пост
# 14
Феталната е обстоен преглед на органите на бебо поотделно, освен това може и фетална ехокардиография - така се открива ранно и отстраняват лесно проблеми със сърчицето. Така или иначе живеем в днешно време - да се възползваме от факта  Mr. Green Освен чисто медицински прегледа е много силно и емоционален - чуваш как бие сърчицето, виждат пола и ако си на 3Д или 4Д - видяното е несравнимо  Hug

Аз ходех при Мазнейкова във МЦ Свети Георги
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия