Извинявате ли се?

  • 2 484
  • 76
Извинявате ли се на децата си, ако прецените че сте сбъркали? Аз се извинявам, ако избухна за нещо което като ми мине гнева преценявам, че е било глупаво. Извинявам се и обяснявам избухването си. От моята майка тази дума никога не съм чувала аз, та затова искам децата ми да знаят, че и аз съм човек, греша, извинявам се, прощават ми ...
Вие ?  Thinking
Виж целия пост
# 1
абсол'тно се извинявам,не само за избухване но и за неспазени обещания-рядко,но се случва, за прекъсване ако дудне и пр..намирам че деца се учат най-добре с личен пример,не знам как можеш да възпиташ детето си да се извинява ако не е видяло това в дома си,,
Виж целия пост
# 2
И аз винаги се извинявам, когато съм сгрешила. Мисля, че няма нищо лошо в това, дори напротив. Не искам децата да ме възприемат като безгрешна, а и това развива и у тях чувство за отговорност и умение да признават собствените си грешки.
Споделям с децата си много от чувствата, които ме вълнуват. Така "баткото" на 6г. е едно много сензитивно към другите дете, толерантно и с чувство за такт. Hug Приписвам си, поне част от заслугите за това
Виж целия пост
# 3
Извинявам се. Естествено е човек да бърка и е естествено да се извинява. Мисля, че съм успяла да го внуша на дъщеря ми най-вече с личен пример.
Виж целия пост
# 4
Моят баща никога не ми се е извинявал. Може би това е причината аз да го правя с готовност. И при най-малкото съмнение, че не съм права се извинявам на дъщеря си. Чак понякога прекалявам.
Виж целия пост
# 5
Да! Когато съм сгрешила, повишила тон, въобще за всичко, за което не съм била права.Дъщеря ми също започва да го прави.
Дори днес щях да пускам подобна тема. Защото сутринта й се скарах доста, после се извиних, сдобрихме се, но искам по някакъв начин да й се реванширам довечера...
Вие как постъпвате?
Виж целия пост
# 6
Да, ама доколко разбира смисъла..... аз го правя повече като на майтап, и Вики бързо се успокоява.  Wink
Виж целия пост
# 7
но искам по някакъв начин да й се реванширам довечера...
Вие как постъпвате?
Просто и отдели малко време. Само за нея. Поговорете, изиграйте някоя игра, отидете заедно да пазарувате...
Виж целия пост
# 8
извинявам се, но не считам за нужно да се реванширам. не искам децата ми да растат с усещането, че човек трябва да се реваншира всеки път, когато сбърка.
грешка-извинение-прошка - на такава основа според мен трябва да се градят отношенията. искам децата ми да са уверени, че ако те сбъркат и се извинят (т.е. признаят грешката си), ще им простя без да е нужно реванширане от тяхна страна.

наистина често ми идва отвътре да направя нещо специално, един вид за да изкупя вината си, но предпочитам да запазя идеята за друг път и да ги изненадам, вместо да приемат това, което съм направила за тях, като неизменно следствие от процеса "грешка-извинение".

не знам дали го обясних достатъчно ясно.

да, извинявам се винаги когато сгреша и всеки път се изумявам колко лесно прощават децата Hug
Виж целия пост
# 9
Много е хубаво да умееш да се извиняваш, да си признаваш грешките. Аз също го правя с хората с които общувам, научих се с годините и така ми е по-добре, по-леко се живее. 
Виж целия пост
# 10
Извинявам се естествено. Иначе как да й покажа, че е редно човек да се извини, когато сгреши. Пък и смятам, че до някаква степен трябва да гледам на нея като на равен.
Виж целия пост
# 11
Извинявам се и обеснявам къде съм сгрешила,така и тя се учи да казва Извинявай когато збърка!  Naughty
Виж целия пост
# 12
Да! Иначе току-виж решили, че веднъж пораснат ли, всякакви морални отговорности падат от тях.  Е, гледам и да създавам по-малко поводи за извинения, де  Simple Smile. Да не вземат пък да разберат, че щом кажеш "извинявай", си изтупваш ръцете, и толкова, можеш пак да си правиш каквото ти скимне и както то дойде.  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Да. Ние сме равноправни членове на семейството. Който сгреши се извинява Hug
Виж целия пост
# 14
и аз се извинявам.и на детето, и на таткото понякога,когато не съм била права за нещо.но пък детето не иска да се извинява никога,като че ли му е одидно да каже "извинявай".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия