Имам нужда от съвет

  • 2 027
  • 14
Здравеите,
малко ми е неудобно да пиша за ли4ни неща, но от известно време наблюдавам дискусиите във форума, където спокойно се споделят проблеми подобни на моя ни аз реших също да се престраша да си изкажа болката Wink
Омъжена съм от 10 месеца и  от толкова време правим опити за бебе. Доскоро отказвах да мисля проблем. Обяснявах си нещата с това 4е промених тотално живота си - съпруг, преместване в друга държава, опити за у4ене на местниа език,  и т.н... С една дума-стресова ситуация.
Но ве4е деиствително полудявам от липсата на това забременяване. Наистина не мога да разбера нещо. Про4етох по4ти вси4к статии в За4атие, бг-мама, и други подобни сайтове. Първото миозада4ение бе по отношение на базалната температура. Моята си стои ве4е 26 ден над 37 градуса /варира от 37.0 до 37.3/, а не съм бременна! Направих си и тест - отговорът е разбира се отрицателен. Опитах се да назна4а 4ас за лекар - 4ак декмври имат един 4ас, а по това време аз ще бъда в цикъл, така 4е и това няма да стане скоро. Днес не издържах на напрежението и ме посъветваха за 4ас за психилог - за гинеколог не стжа, но за психолог е ок Imp
Моята молба към вас е - кажете ми, дали тожа 4е поддържа базална температура над 37 може да е симптом на инфекция...? Въобще ще бъда благодарна на всяко мнение Simple Smile

sorry,  ne sum sviknala na BP da pisha Embarassed
Виж целия пост
# 1
Я, обясни по добре за температурата - ден по ден, колко месеца я мериш, колко ти е цикъла, въобще каквото се сетиш само в тази връзка. Психолозите ги зарежи!!!Дръж се за нас LaughingПоне сме без пари. Laughing
Виж целия пост
# 2
меря си я всяка сутрин. Анално. Субуждам се навреме, не се разхождам...вси4ко си правя. От 26 или 27 дена - да не ги броя сега. Винаги е 37 - 37.3. С едно изклю4ение - веднъж се успах с 1 4ас и беше 37.7. Това е... не пия концетрати, не пуша............ А психолозите и аз смятах да ги зарежа Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Lali
Дръж се за нас LaughingПоне сме без пари. Laughing
 202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

Е, само от един месец нищо не може да се каже, мила LilaLee! Принципно е възможно да е инфекция, но може и да е ПКЯ, хормонален дисбаланс, настинка, стрес ...
Виж целия пост
# 4
А за професионална медицинска помощ   ВЯРВАЙ  на Мели.
Виж целия пост
# 5
да, съгласна съм, 4е е трудно да се разшифрова диаграмата от само 1 месец. За стреса.......да, тои си присъства постоянно, но така е не само за мен, и за много други йени, но бебета има Sad
Преди 2 години цикълът ми спря за 7 месеца. Лекарката  тогава ми каза: а то защото си напълняла. А аз напълнях след спирането на цикъла...Както и да е -  сега е като по 4асожник, без излишни килограми, но и без бебе
Виж целия пост
# 6
Колко дни ти беше 37 и колко 37,3? Един месец нищо не показва. Имаше ли двуфазност?
Виж целия пост
# 7
около 19 дена от 37.0-до 37.2 и след предпологаемата овулация, а не по време на нея, около 7 дена 37.3
Виж целия пост
# 8
Колко дни ти е цикъла? За тези 10 месеца. Колко дни ти беше 37? Я, напиши за всички дни, че да не питам само.
Виж целия пост
# 9
Ще се опитам да бъда по-подробна. Цикълът ми е между 26 и 28 дена. Предполагам, 43 разликата се дължи на тожа, 4е 4есто пътужах и сменях климата. По 4есто е 26 дена. Тожа озна4ажа, 4е трябжа да настъпи овулация на 12-14 ден, нали така?
Меря си темп. от на4алото на този цикъл /който сега свършва/. Когато запо4нах бе 37.1. След това се задържа 19 дена на около 37.0 до 37.2. На 19 ят ден се пока4и до 37.3 и остава така. Днес бе 37.25
Надявам се, 4е съм по-из4ерпателна
Виж целия пост
# 10
Е, най-после Laughing . Аз от добри чувства Laughing Ами няма двуфазност - много малка разлика, което според книгите означава, че няма овулация. Ама някои лекари отричат температурния метод. Обаче от един месец не може да се правят изводи. Или имай търпението и си мери температурата още един месец, или отиди на лекар около датата на предполагаемата овулация за да видят дали има фоликул. Иначе може да си направиш и хормони. И един съвет - кажи, че правиш опити от повече време, за да ти обърнат по сериозно внимание. Преглеждала ли си се скоро - последната година?
Виж целия пост
# 11
Да, наистина благодаря за мнението. И аз зи мислих нещо такова, но отказвах да го приема. Е, сега ще трябва да бъда търпелива. Ще продълйажам да си меря температурата, за да се уверя каква е ситуацията. А за преглед - при първа възможност съм там. Стига да успея да се преборя с бюрокрацията им. Да, бях на преглед миналата година октомври. Имах възпаление на десният яй4ник и установиха срастване.
Е, още веднъж, мерси Stuck Out Tongue  Аз ще се опитвам да не се дам на психолозите Laughing
Виж целия пост
# 12
Измисли си някакво оплакване /не знам, не познавам системата/ и си запиши час за два-три дни преди предполагаемата овулация. Не отлагай много. Може би проблемът е малък и отстраним. Успех. И пиши.
Виж целия пост
# 13
ще се постарая Laughing  и се надявам следжащият път да пиша по-позитивни слу4ки Wink
Виж целия пост
# 14
Здравей и добре дошла!
При нас е забранено всяко отчаяние. за да ни "покажеш" графиката си, ако искаш регистрирай се в http://www.fertilityfriend.com и след като нанесеш температурите ще можем и ние да я погледнем!
успех!
А иначе Лали е абсолюююююююююююююютно права
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия