Идеи за предястия и подобни джвръчки???

  • 5 265
  • 15
Момичета, помагайте В петък моя любим Бимбо става на 2 години и в събота естествено ще има сбирка на родата. Давайте някакви и деи, защото ще ми се сипнат 12-13 човека. Основното ястие на ми е грижа хич, освен това съм изрично помолена за салата с червено цвекло и орехи, панирани ролца от раци и солен хляб със синьо сирене и праз. Ама това вече си го знаят от преди. А друго?
Виж целия пост
# 1
Аз правя едни солени кифлички:

2 1/3 чч брашно (чашата е от 300 ml)
1 чл суха мая
2/3 чч прясно мляко (хладко)
9 сл олио
1 чл захар
1 чл сол
1 яйце и сирене за плънката

Замесва се тесто от брашното, маята, солта, захарта, олиото и млякото. Дели се на две равни части. Всяка от частите се разточва на тънка кръгла кора и се реже на 16 триъгълника (както се реже торта).
Прави се плънка от разбит белтък + сирене. В широката част на триъгълниците се слага малко от плънката и се навива.
Получават се общо 32 кифлички. Тавата се намазва с масло, кифличките се намазват с жълтък и се пекат в загрята фурна.
Тези кифлички съм ги правила поне 20 пъти, винаги стават разкошни! снимка
Виж целия пост
# 2
Намерих две интересни рецепти - не съм ги правила, но ще ги пробвам скоро.

Млечна салата с чушки  wavey

ПРОДУКТИ:
6 червени чушки, изпечени и обелени
3 яйца
1 кофичка изцедено кисело мляко
2-3 скилидки чесън
червен пипер, сол, магданоз, олио


ПРИГОТВЯНЕ:
Нарязват се на ивички чушките, изпечени и обелени(може да се използуват чушки от буркан). Добавят се нарязаните на дребно твърдо сварени яйца. Отгоре се заливат с киселото мляко, оцветено с малко червен пипер. Слагат се наситненият чесън, олио и сол. Салатата се украсява с клончета

Паниран боб   surpriseuu

ПРОДУКТИ:
200 гр. зрял боб
соев сос
копър
чесън
лимонов сок
2 яйца
малко брашно


ПРИГОТВЯНЕ:
Боба се сварява, но без да се развари. Отделно се приготвя смес за панировка от брашното и яйцата и малко сол. Боба се отцежда и бобчета се слагат в сместа за паниране. С една чаена лъжичка се гребе и се сипва в сгорещено олио /като бухтички/. Соевия сос, копъра, чесъна и лимона се разбъркват и на всяка бобена бухтичка се слага по една лъжичка /може и да ги поръсите всички накрая - въпрос на вкус/.
Виж целия пост
# 3
Bomboto, можеш ли да пуснеш тази рецепта за солен хляб. Звучи ми много добре.
Виж целия пост
# 4
вече по магазините има толкова много "джвъчки", че аз не се наемам да готвя Wink
единствено правя салата от рачешки ролца с майонеза
иначе от магазина: соленки, сладки, салати, ядки и всякакви такива Wink
Виж целия пост
# 5
Чеснови хлебчета

кръгли хлебчета, масло, брашно от чесън

Нарязват се твърдите хлебчета на половинки и след това на много тънки филийки. Подреждат се  върху тавичка за печене.

 Маслото се разтапя и се смесва с голямо количество брашно от чесън. Поръсва се с тази смес всяко резенче хляб.

 Пече се във фурната докато станат леко кафеви.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: bomboto
Момичета, помагайте В петък моя любим Бимбо става на 2 години и в събота естествено ще има сбирка на родата. Давайте някакви и деи, защото ще ми се сипнат 12-13 човека. Основното ястие на ми е грижа хич, освен това съм изрично помолена за салата с червено цвекло и орехи, панирани ролца от раци и солен хляб със синьо сирене и праз. Ама това вече си го знаят от преди. А друго?


ооо....този солен хляб и при мен обра овациите Grinning
това е линк с чудесни идеи
аз си го запазих на комп-а Wink
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Dafna
Цитат на: bomboto
Момичета, помагайте В петък моя любим Бимбо става на 2 години и в събота естествено ще има сбирка на родата. Давайте някакви и деи, защото ще ми се сипнат 12-13 човека. Основното ястие на ми е грижа хич, освен това съм изрично помолена за салата с червено цвекло и орехи, панирани ролца от раци и солен хляб със синьо сирене и праз. Ама това вече си го знаят от преди. А друго?


ооо....този солен хляб и при мен обра овациите Grinning
това е линк с чудесни идеи
аз си го запазих на комп-а Wink


Този за който аз говоря не е точно това. Да е жив и здрав Звездев:) Според мен по-скоро е вид солен кейк, ама той го нарече хляб - няма да му троша хатъра ,я  Wink
 Рецептата е следната:
 2 стръка праз - бялата му част се задушават в малко масло, 100грама синьо сирене, 200мл. течна сметана, 3 яйца, 50г. масло, 200грама брашно, 40 грама стафиди, 2ч.л. бакпулвер, 1 ч.л. сол
 Брашното с бакпулвера се пресява, добавят се стафидите и задушения праз. В друга купа се смесват яйцата с течната сметана  и сол и сирене на кубчета. Постепенно се сипва в брашното, смесва се добре и във форма за кекс (не от най-големите - имам предвид такава дълга), покрита с фолио (става доста гъста сместа и да не лепне) се пече около 30минути на 180.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: bomboto
Цитат на: Dafna
Цитат на: bomboto
Момичета, помагайте В петък моя любим Бимбо става на 2 години и в събота естествено ще има сбирка на родата. Давайте някакви и деи, защото ще ми се сипнат 12-13 човека. Основното ястие на ми е грижа хич, освен това съм изрично помолена за салата с червено цвекло и орехи, панирани ролца от раци и солен хляб със синьо сирене и праз. Ама това вече си го знаят от преди. А друго?


ооо....този солен хляб и при мен обра овациите Grinning
това е линк с чудесни идеи
аз си го запазих на комп-а Wink


Този за който аз говоря не е точно това. Да е жив и здрав Звездев:) Според мен по-скоро е вид солен кейк, ама той го нарече хляб - няма да му троша хатъра ,я  Wink
 Рецептата е следната:
 2 стръка праз - бялата му част се задушават в малко масло, 100грама синьо сирене, 200мл. течна сметана, 3 яйца, 50г. масло, 200грама брашно, 40 грама стафиди, 2ч.л. бакпулвер, 1 ч.л. сол
 Брашното с бакпулвера се пресява, добавят се стафидите и задушения праз. В друга купа се смесват яйцата с течната сметана  и сол и сирене на кубчета. Постепенно се сипва в брашното, смесва се добре и във форма за кекс (не от най-големите - имам предвид такава дълга), покрита с фолио (става доста гъста сместа и да не лепне) се пече около 30минути на 180.


Кое не е точно това?Аз освен на Звездев друга незнам Shocked
Линка е за съвсем други идеи предястия
Виж целия пост
# 9
Аз много обичам да правя една салата с риба, която става и за салата за ракийка, и за предястие и са основно с винце Simple Smile

Трябват:

риба от консерва (предпочитам риба тон)
дребни макарони (аз обичам тези като дребни мидички)
кисели краставички
грах от консерва
майонеза
варени яйца (по желание)

Макароните се варят, измиват и охлаждат. Останалите продукти се режат на дребно и се смесват с макароните и майонезата. Добавя се сол на вкус, а може и малко горчица и/или лют кетчуп.
Не е много красиво ядене, но е много вкусно. Може да сложиш от всичко колкото обичаш или да замениш някой продукт с друг по желание Simple Smile

Сервира се охладено! Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Dafna
Цитат на: bomboto
Цитат на: Dafna
Цитат на: bomboto
Момичета, помагайте В петък моя любим Бимбо става на 2 години и в събота естествено ще има сбирка на родата. Давайте някакви и деи, защото ще ми се сипнат 12-13 човека. Основното ястие на ми е грижа хич, освен това съм изрично помолена за салата с червено цвекло и орехи, панирани ролца от раци и солен хляб със синьо сирене и праз. Ама това вече си го знаят от преди. А друго?


ооо....този солен хляб и при мен обра овациите Grinning
това е линк с чудесни идеи
аз си го запазих на комп-а Wink


Този за който аз говоря не е точно това. Да е жив и здрав Звездев:) Според мен по-скоро е вид солен кейк, ама той го нарече хляб - няма да му троша хатъра ,я  Wink
 Рецептата е следната:
 2 стръка праз - бялата му част се задушават в малко масло, 100грама синьо сирене, 200мл. течна сметана, 3 яйца, 50г. масло, 200грама брашно, 40 грама стафиди, 2ч.л. бакпулвер, 1 ч.л. сол
 Брашното с бакпулвера се пресява, добавят се стафидите и задушения праз. В друга купа се смесват яйцата с течната сметана  и сол и сирене на кубчета. Постепенно се сипва в брашното, смесва се добре и във форма за кекс (не от най-големите - имам предвид такава дълга), покрита с фолио (става доста гъста сместа и да не лепне) се пече около 30минути на 180.


Кое не е точно това?Аз освен на Звездев друга незнам Shocked
Линка е за съвсем други идеи предястия


АХА, видях вече Wink Е, нали съм заплес и не вденах, че говорим за едно и също. Ама хляба си е вкусен Wink
Виж целия пост
# 11
Рулца от шунка
Продукти за 4 порции:
4 бр яйца,200гр шунка,100гр гъби,30 гр краве масло
50 гр майонеза,черен пипер,1 ч.л. горчица,сол.
Приготвяне:
1. Гъбите се задушават в сгорещеното масло с малко
вода,посоляват се и се поръсват с черен пипер.
2. Яйцата се сваряват твърдо,настъргват се и се
смесват с гъбите ,майонезата и горчицата.
3. Шунката се нарязва на парчета и в/у всяко се слага
плънка и се завива на рулце.
4. Рулцата се слагат в намаслена тавичка и леко се запичат.
Виж целия пост
# 12
ето още една рецепта с риба тон:
1 консерва риба тон
кисели краставички
царевица от консерва
майонеза

Краставичките се нарязват на ситно, всичко се смесва. Може да се добави и малко черен пипер. Става много вкусно
Виж целия пост
# 13
Теди поздравявам те за кифличките. Не съм опитвала по-вкусни до сега. Станаха невероятни. Благодаря ти много за рецептата. Едната тавичка аз си я изядох, а другата ще си я разделим със съпруга ми.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ
Виж целия пост
# 14
Салата от картофи и яйца /много вкусна според мен!/

1 кг. картофи
6 яйца
1 1/2 майонеза /Краси/
2 средни глави лук

Сваряват се яйцата така, че да са твърдо сварени. Сваряваме и картофите. Нарязваме картофите, яйцата и лука. Добавяме майонезата. Посоляваме и разбъркваме!

Пиле със синьо сирене

1 опаковка пилешко бон-филе
1 голяма кофичка заквасена сметана
1 парче синьо сирене

Сваряваме леко бон-филето в подсолена вода. Нарязваме го на дребно. Запържваме го в загрята мазнина. Добавяме сметаната. След две, три минути добавяме и синьото сирене. Разбъркваме хубаво да се стопи, посоляваме и махаме от котлона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия