Не мога да се справя!Помогнете със съвети,моля!

  • 3 625
  • 33
Дъщеря ми е на годинка без три дни.В неделя вдигна Т, която варираше от 37 до 38.9.Панадола не помогна, но пък в понеделник целия ден не вдигна Т.Педито установи силно зачервено гърло и ни изписа Аугментин.Но не мога да й го дам.Изпада в истерия още като доближа лъжицата.Опитах да го смесвам със сок , но изпива едва половината доза и това е.Стиска устата и реве.Днес сутринта пак има Т-38.2.Сложих й свещичка Ефералган и чакам да видя как ще подейства.Отказва да пие и яде, което много ме притеснява.Опасявам се да не се обезводни.Иначе е весела и жизнена.За първи път ми се случва и съм много притеснена, особено от отказа й да пие.Даже сок и мляко ми отказа.Моля , дайте ми съвети как да давам АБ, защото вече нищо не ми идва наум Sad
Виж целия пост
# 1
Панадола и ефералгана са парацетамол. Защо не пробваш с нурофен? И то е обезболяващо и температуропонижаващо. Ако отказва сокове и вода от болка в гърлото, опитай се да ги даваш 1,5 часа преди антибиотика. За да не се обезводни давай водата топла 30-35 градуса и на малки глътки пред 15 минути. Самия аугментин много дразни стомаха.

Друго не се сещам как да ти помогна, освен да слагаш АБ в спринцовка и да го "изстрелваш" в гърлото.
Виж целия пост
# 2
честно казано аз също имах такъв проблем с Алекс,но тя го приемаше със сок или вода.наистина и на мен сега ми хрумва само вариянта със спринцофката.такава има в нурофена който също много е добър за понижаване на Т. а за гърлото защо не пробваш да дадеш малко мед с биберона.предполагам,че ще облекчи болката.
Виж целия пост
# 3
В такива случаи съм давала лекарството със спринцовка Peace
Виж целия пост
# 4
Явно я боли при преглъщане, милата. Ако темпертурата е под 38,5, по-добре не давай нищо. А ако решиш да даваш, внимавай какво е - да не се окаже, че е едно и също с различни търговски наименования. Пробвай, както са ти казали мамите - със спринцовка. Със сок може, най-добре ябълка. Че е по-сладък, не за друго Simple Smile Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за съветите.Ще опитам със спринцовка.Сок сега не иска да пие.Нито вода.Притесняваме това .Сутринта пи малко АМ.След свещичката се изпоти и сега няма Т.Дано да я прилъжа за малко течности.А, и забравих да спомена, че все още е без зъби.Венеца е страшен за гледане-подут и побелял.
Виж целия пост
# 6
Вземи една банка Глюкоза и смесвай с водичката да я пие (сласка вода става) - за да я подсилиш и да не се обезводни. Ние също Аугоментина го отказваме - няма начин да му го дам, ама никакъв начин  ooooh!. Нито със сок, нито със спринцовка, но на теб не ти пречи да пробваш със спринцовка.
Успех Hug
Виж целия пост
# 7
И при нас Панадола и Ефералгана не помагат при температура/ парацетамол!
От нурофена съм много доеолна! Пие се през 6 часа, свала много температурата, по-бавно/ за около два часа/, но за по дълго

А за антибиотика и  аз със спринцовка, като леко стискаш нослето за да преглътне!
Виж целия пост
# 8
при проблеми с гърлото, мляко и млечни продукти не се препоръчват, защото спомагат за образуването секрети и децата не се чувстват добре...не знам дали го обясних добре Embarassed така че не се учудвай, че не иска мляко. дъщеря ми в такива случаи яде само кисело мляко
другото, което се сещам, че при много червено гърло е неприятно пиенето на топли напитки и се препоръчват хладки.можеш да и ги даваш с лъжичка и на често, щом не иска да ги пие.
антибиотика...както са ти казали...пробвай със спринцовка...но не в гърлото, защото може да го повърне, а настрани към бузката...поне при нас това действа
бързо оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 9
Момичета , благодаря ви HugЙоана е по-добре.Няма Т, успях да й дам АБ със спринцовка, започна да хапва Simple SmileНе мога да ви опиша как се радвам.Отслабнала е, но ще се оправи.Благодаря ви Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
и ние се радваме че е по-добре малката сладурана  Grinning дано скоро да бъде напълно здрава fingerscrossed
Виж целия пост
# 11
Дай лекарството със спринцовка. Новия панадол даже го продават вътре със спринцовка а не със лъжица.
Виж целия пост
# 12
Спринцовката определено върши работа.Но приема в 6 сутринта реших да пробвам отново със сок, за да не я стряскам сънена със спринцовка и се получи.Така, че може би онзи ден отказа от лъжицата и биберона може да е бил и от болка в гърлото.Или венците newsm78,които са така напъпили , че са страшни за гледане.Възможно е едновременно с гърлото да са започнали да излизат и зъбки.Крайно време е .Тя е вече на година Simple Smile
Още веднъж ви благодаря, девойки  bouquet
Виж целия пост
# 13
при проблеми с гърлото, мляко и млечни продукти не се препоръчват, защото спомагат за образуването секрети и децата не се чувстват добре...
Няма такава препоръка. Няма връзка едното с другото по никакъв начин.
Не са необходими ограничения от този род.
Виж целия пост
# 14
защо не погледнеш темите за хомеопатията , може да ти стане интересно и да си избереш някой добър хомеопат.ние от известно време сме на това лечение и смея да кажа че проблеми с гърлото и с куп още неща нямаме.радвам се че детенцето ти оздравява.поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия