Противозачатъчни и килограми

  • 76 270
  • 83
Мами, как се справяте с килограмите, когато пиете противозачатъчни?
Аз пия най-вече по здравословни причини Диане 35 и имам чувството, че задържам вода от тях...подувам се цялата. Close
Това ме влудява, защото колкото и да ограничавам храната и да внимавам какво ям - резултат нулев  #Cussing out

Как е при вас? Помагайте с идеи ..... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Аз бях близо 20 кг плюс след непоносимост към Постинор Дуо!!!Приет еднократно при гаф с презерватива.Повече ако пийна противозачатъчни  Twisted Evilне  ме питай как ги свалих тези кг...беше адска борба.
Виж целия пост
# 2
Преди доста години и аз пиех противозачатъчни(Цилест) с цел регулиране на цикъла.Имах същият проблем с килограмите.Спрях ги,естествено.След раждането на второто ми дете си сложих спирала,с която изкарах 3 год.За съжаление отново съм с проблеми с цикъла,неясно защо,при положение,че всичко друго ми е наред.Сега моята лекарка ми препоръча Фемикур,което не е хормон и е на билкова основа.Трябва да го пия поне 3-4 месеца,за да има ефект.Обаче  не е противозачатъчно.Ако взимаш Даяне 35 не основно за предпазване,би могла да пробваш с моето.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че има проблем на чисто хормонално ниво, свързан с приема на орални контрацептиви. По медицинско предписания пия Логест /преди пиех Миреле/ и се боря с килограмите като прасе с тиква Sad
Що се отнася до качването на 20 кг от еднократен прием на Постинор дуо, едва ли е възможно - пила съм го два или три пъти, но преди бремеността, и не съм качила от това нито грам. Напълнях по време на бремеността, а след нея започнах да пия контрацептивите.
Виж целия пост
# 4
Az пиех противаьачатъчни преди 2 години. Не съм качила килограми newsm78 Мисля ,4е ве4е са по-изчистени newsm78
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че има проблем на чисто хормонално ниво, свързан с приема на орални контрацептиви. По медицинско предписания пия Логест /преди пиех Миреле/ и се боря с килограмите като прасе с тиква Sad
Що се отнася до качването на 20 кг от еднократен прием на Постинор дуо, едва ли е възможно - пила съм го два или три пъти, но преди бремеността, и не съм качила от това нито грам. Напълнях по време на бремеността, а след нея започнах да пия контрацептивите.
О може може.Аз го пих след бременноста.Така ти вкарва тялото в шок с тази голяма доза хормони че не е истина.Аз ставах да ям и нощем,а тези 20 кг ги качих за месец и половина.Да не говорим какви ми бяха нивата на хормоните след изследване.Просто вече като чуя противозачатъчни и се втрисам.
Виж целия пост
# 6
Аз надебелях много последните 3 години, но не мисля, че причината е в противозачатъчните, въпреки че и тях пия от 3 години. Надебелях заради начина си на живот. Истината обаче е, че въпреки някои усилия за отслабване докато съм на противозачатъчни - ефект нулев! Познавам си тялото и знам как и за какво време колко отслабвам. Въпреки някои диети не се получава и мисля е точно заради тези хормони. Планувам скоро да ги спра(на Марвелон съм), но временно има други причини поради които не мога.
Виж целия пост
# 7
Аз пиех Цилест преди да забременея и определено качих килограми от тях. Сега отново си ги купих, но още не съм ги почнала (нещо все отлагам). Една колежка също беше на Цилесет и казваше, че от тях слабеела (приятелката й също), така че може би при всеки си е индивидуално.
Виж целия пост
# 8
Година след раждането почнах да пия първо Фемодем ( пих го 2 месеца) и след това Логест. И аз се притеснявах да не напълнея , но при мен имаше обратен ефект - отслабнах  Grinning
Виж целия пост
# 9
Искам и ааааз да кача някой килограм!!!
Но не би - след около 6 години противозачатъчни - отначало Диане, после Ясмин - и една бременност съм си все същата клечка. Хубаво ми беше само, когат бях бременна и три месеца след раждането, когат бях вързала малко мръвка.
Виж целия пост
# 10
това е поредният мит, според мен. При съвременните нискодозирани препарати, по-скоро приемът им е извинение за качване на кг.
Случаят с качените 20 кг след еднократен прием на Постинор Дуо Shocked- трябва да се потърси друга причина.
За протокола- пила съм контрацептиви сигурно над 10 год, с прекъсвания и различни препарати- Никога не съм качвала от тях!
Виж целия пост
# 11
И аз качих от Диането  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Аз също съм пила доста Диане, но качвах при спирането му. При последният преглед докторът каза, че хормоните ми са в норма с малко отклонение на съотношението между два от тях и ми препоръча Фемодем. Пия го 6 месеца и ще го спирам в края на май. Изтръпнала съм какво ще стане с килограмите ми и бързам от сега да сваля колкото мога.
А иначе знам, че Ясмин-а гарантира, че от него нито се напълнява, нито се задържа вода. Другите са ниско дозирани в сравнение с едновремешния Гравистат, но не са от най-последното поколение. Поне моят доктор вдигна рамене като го попитах дали ще напълнея и каза: "при всеки е индивидуално", а в листовката все пак има описан % на напълнели жени.
Ще ви кажа при мен какво се случва като ги спра. Както пред цикъл освирепявам за храна, така и тогава. И ми става лошо ако гладувам. Така, че наистина ям повече, но тялото ми го изисква. Установих обаче, че с 3-4 дена на гладолечение от плодове, мед и билков чай нещата доста бързо си влизат в нормата.
Виж целия пост
# 13
Диане35 обикновено се изписва на жени с определени проблеми, които са свързани и с напълняване. Много вероятно е и без препарата пак да качите кг в един момент. Sad
Виж целия пост
# 14
Приемах дълго време Регулон и най-странното беше че все едно се надувам - килограми не  качих ,но пък всички панталони и дънки ми станаха тесни  Thinking и видимо изглеждах надебеляла,но всъщост..........
Виж целия пост
# 15
ми какво да ви кажа аз на собствена глава съм си патила от противозачатъчни
преди около 3 год пих Utrogestan заедно с Диане 35, както в последствие се оказа този комбинация е взривоопасна и за около 4 месеца качих около 40 кг, .................
Виж целия пост
# 16
Момичета,
Препоръчвам ви с 2 ръце Yasmine, страхотен препарат - и цикъла си регулирах и цигарите спрях от само себе си, а и доста отслабнах - от половин година ги пия и съм свалила 15 кг. Разбира се след консултация с гинеколог, започнах да ги пия! Нито се подувам, нито ми е лошо, нито глава ме боли, козметични промени в добрия смисъл на думата настъпиха  bowuu
Просто се чуствам нов човек Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 17
Аз смених доста като Ясмин,Логест,Три-регол,Целесте и не спрях да качвам.Сега от като ги спрях /от 2месеца/ свалих 3кг. без диети и прочие!
Виж целия пост
# 18
Пиех противозачатъчни около 3 години без прекъсване и не съм забелязала да наддавам от тях . Сега пак смятам да започна и се надявам да няма проблем , напълнях доста докато бях бременна и за 1-ви път си задавам въпроса дали няма да ми се отрази негативно на фигурата , обаче досегашният ми опит говори , че не би трябвало...  newsm78
Виж целия пост
# 19
Az пиех противаьачатъчни преди 2 години. Не съм качила килограми newsm78 Мисля ,4е ве4е са по-изчистени newsm78

Точно така е . И аз пия Yasmin и да чукна на дърво такива проблеми няма. Даже свалям макар и да си хапвам за двама. Успех и дано намериш точните за себе си!
Виж целия пост
# 20
Всеки организъм е различен, така че не може да има еднакъв резултат при различни жени . По метода на пробите и грешките и след 15 качени за 3 месеца и свалени за 2години килограма , открих най-подходящите за себе си -Регулон. Познавам жени , при които не е безпроблемно взимането им , но за себе си мога да кажа че са перфектни.   bouquet newsm44
Неуспешните ми опити са Целест, Мерсилон -ето го виновника за 15+, Три-регол   -не напълнях и грам от тях, но всеки път в края на опаковката откачах от нерви. Това , че ги препоръчва лекар не е гаранция е моя извод.
Виж целия пост
# 21
При всеки е различно. Преди 6 години пиех Антиовин (сега е спрян от производство) -е много действаше - за два месеца + 20 кг така се бях освинила и депресирала, че 4 месеца забравих що е секс, докато ги сваля Laughing Миналата година пих Цилест - нищо не качих за половин година.
Виж целия пост
# 22
около 7 години пиех марвелон с малки прекъсвания и винаги поддържах 2-3 кг над нормалното ми тегло, които много трудно свалях.след като окончателно ги спрях  3 месеца  по-късно отслабнах без всякакви усилия/ даже напротив/ 6 кг и страшно измършавях, косата ми започна да пада.оправих се 1 година по-късно, когато забременях.
Виж целия пост
# 23
Аз пиех Цилест преди да забременея и определено качих килограми от тях. Сега отново си ги купих, но още не съм ги почнала (нещо все отлагам). Една колежка също беше на Цилесет и казваше, че от тях слабеела (приятелката й също), така че може би при всеки си е индивидуално.

  Аз съм от напълняващите! Wink
Виж целия пост
# 24
2 години пих Логест не качих нито грам, но ми помогна да си оформя стахотен целулит.
Виж целия пост
# 25
Пила съм Диане35 в продължение на 2г. и не ми повлияха по никакъв начин на теглото,сега от 3м. пак ги пия и даже съм свалила.Мисля,че за всеки е строго индивидуално.
Виж целия пост
# 26
3 години преди да забременея пех трирегол- нито кило отгоре, слдд като родих след първата менструация започнах отново да ги пия, ниамам проблем с теглото дори въсановяването ми след раждането(имам в предвид кг) протече доста бързо.
Според мен това с противозачатачните и кг е само мит
Виж целия пост
# 27
Пия Новинет от 6 години. Започнах ги две години, след като се роди синът ми. Общо за всичките тези години съм наддала 7 кг. Не бих могла еднозначно да обвиня хапчетата за това. Имах и втора бременност, освен това имаше периоди, през които успявах да сваля малко килограми, но после пак си се връщаха. Спирала съм хапчетата на няколко пъти, за да видя дали това ще ми помогне да отслабна по-бързо и лесно, но не бих казала, че имаше желания ефект. В същото време спирането на хапчетата ме стресираше ужасно, защото не чувствах същата сигурност в другите противозачатъчни средства, които използвахме. Така че от двете вероятни злини- килограми или нежелано забременяване, засега съм на първото. Simple Smile Не изключвам, обаче, възможността постоянното взимане на ОК да прави свалянето на килограмите по-трудно.
Виж целия пост
# 28
А аз точно от Новинет +15кг за 3 месеца.
Явно при всеки е индивидуално
Виж целия пост
# 29
Една година пих Диане 35 падаше ми косата като луда.Почнах Логест цял месец кървях и 10кг отгоре.Накрая с Жанин от него нищо видимо не ми стана.Имам позната,която получи белодробна емболия мисля така се казваше болеста.Ползвала е 4г. само Логест и няколко доктора й казаха,че е от него причината.Незнам на всеки е много индивидуално.
Виж целия пост
# 30
Не е мит- просто е много индивидуално.

Аз до миналия месец пих Фемоден, но вече ги спрях. Мога да кажа, че след всякакви диети Не отслабвах грам. И със сигурна, че те ми помогнаха да напълнея доста.
Виж целия пост
# 31
Преди доста години и аз пиех противозачатъчни(Цилест) с цел регулиране на цикъла.Имах същият проблем с килограмите.Спрях ги,естествено.След раждането на второто ми дете си сложих спирала,с която изкарах 3 год.За съжаление отново съм с проблеми с цикъла,неясно защо,при положение,че всичко друго ми е наред.Сега моята лекарка ми препоръча Фемикур,което не е хормон и е на билкова основа.Трябва да го пия поне 3-4 месеца,за да има ефект.Обаче  не е противозачатъчно.Ако взимаш Даяне 35 не основно за предпазване,би могла да пробваш с моето.

Би ли казала кой проидвежда този препарт Фемикур?
Не намерих нищо в нета освен на руски!
Това не е ли от рода на хапчетата на Тошков?
Виж целия пост
# 32
На мен ми изписаха Цилест и качих над 20 кила, но по принцип имам гинекологични проблеми, от там идва, тъпото е, че докторите изписват ей така, без да му мислят, от там идват проблемите  Confused
Виж целия пост
# 33
По предписание на лекар пия Марвелон,нямам никакви проблеми.Вече 4г. с прекъсване,не съм напълняла от тях.
Виж целия пост
# 34
И аз пиех Марвелон Peace и не съм имала проблеми
Виж целия пост
# 35
Преди години пиех Марвелон, а после Цилест - килограмите ми си останаха същите! Нямах никакви проблеми!(Вече не подкрепям приема на хормонални таблетки!)
Виж целия пост
# 36
Аз също съм пила  противозачатъчни  над 5 години и не съм напълнявала от тях. Смених Цилест, Марвелон и Мерсилон, защото много беше високо нивото на хормона в тях за мен. Гърдите ми и яйчниците бяха постоянно напрегнати и боляха. Последно се спрях на Логест и съм много доволна. Дано да нямам проблеми с тях сега след раждането, защото след като спра да кърмя мисля пак да ги почна. Те освен всичко доста намалиха кръвотечението, нервите, както и болката по време на цикъла.
Виж целия пост
# 37
Аз съм на Диане и определено качвам по 2-3 кила.
Забелязах, че като ги спра за по-продължителен период 2-3 поредни  месеца и свалям точно по 2-3 килограма, така , че го свързвам с хапчетата.
Виж целия пост
# 38
Преди доста години и аз пиех противозачатъчни(Цилест) с цел регулиране на цикъла.Имах същият проблем с килограмите.Спрях ги,естествено.След раждането на второто ми дете си сложих спирала,с която изкарах 3 год.За съжаление отново съм с проблеми с цикъла,неясно защо,при положение,че всичко друго ми е наред.Сега моята лекарка ми препоръча Фемикур,което не е хормон и е на билкова основа.Трябва да го пия поне 3-4 месеца,за да има ефект.Обаче  не е противозачатъчно.Ако взимаш Даяне 35 не основно за предпазване,би могла да пробваш с моето.

Би ли казала кой проидвежда този препарт Фемикур?
Не намерих нищо в нета освен на руски!
Това не е ли от рода на хапчетата на Тошков?
Фирмата производител е Schaper&Brummer. Точното наименование е Femicur N.Вносител-Sevex Pharma,ул."Николай Лилиев"№18,тел.865-04-26;865-04-36;Е-мейл:sevex_fa@netbg.com
Виж целия пост
# 39
В началото започнах с Марвелон, но изкарах само месец. Един месец бях с цикъл. След 3месеца започнах с Антеовин, нямах никакви проблеми. Спряга го обаче от внос и започнах да пия Цилеста. Качих доста килограми. Спрях я преди 1г.
Сега всичките ми комшии само ахкат колко съм била отслабнала, какви диети пазя, а аз само казвам "спрях противозачатъчните".

На всяка жена обаче лекарствата действат различно.
Виж целия пост
# 40
Преди три години пих Диане и качих  около 8 кг #Cussing out #Cussing out #Cussing out щом го прекъснах от самосебе си се върнах на старите си кг. Whistling
незнам дали е мит със качването на кг но при мене беше факт #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 41
Аз пиех Ясмин само няколко месеца,но незнам защо си мисля,че от него неможех да отслабна,че даже и май качих.
Виж целия пост
# 42
преди 3 години пих само за 2 месеца logestи качих 4 кг,да не ви говоря колко трудно ги свалих,след година.
Виж целия пост
# 43
Преди доста години и аз пиех противозачатъчни(Цилест) с цел регулиране на цикъла.Имах същият проблем с килограмите.Спрях ги,естествено.След раждането на второто ми дете си сложих спирала,с която изкарах 3 год.За съжаление отново съм с проблеми с цикъла,неясно защо,при положение,че всичко друго ми е наред.Сега моята лекарка ми препоръча Фемикур,което не е хормон и е на билкова основа.Трябва да го пия поне 3-4 месеца,за да има ефект.Обаче  не е противозачатъчно.Ако взимаш Даяне 35 не основно за предпазване,би могла да пробваш с моето.

Би ли казала кой проидвежда този препарт Фемикур?
Не намерих нищо в нета освен на руски!
Това не е ли от рода на хапчетата на Тошков?
Не е мит- просто е много индивидуално.

Аз до миналия месец пих Фемоден, но вече ги спрях. Мога да кажа, че след всякакви диети Не отслабвах грам. И със сигурна, че те ми помогнаха да напълнея доста.
Виж целия пост
# 44
Близо 6 годни пих Марвелон, после Линдинет и не съм качила и едно килце!Въпреки, че забелязах, че след като ги спрях СВАЛИХ около 2 кг... newsm78
Виж целия пост
# 45
От четири месеца спрях да пия противозачатъчни и за съжаление не последва магическо отслабване.... Cry Значи не е бил в това основният ми проблем.... Sad
Виж целия пост
# 46
Аз осъзнах че напълнявам малко като ги спра, а не докато ги пия. После пак си отслабвам от самосебе си. Simple Smile Пила съм Цилест и Фемоден. Мисля че е строго индивидуално, но сестра ми (която е фармацефт) изобщо не одобрява механизма по който работят противозачатъчните и казва че рано или късно се появяват такива проблеми.
Виж целия пост
# 47
8 години пиех противозачатъчни и нямах проблеми с килограмите.Предполагам, че си е до организъм. Thinking
Виж целия пост
# 48
Явно при всеки е различно.Аз често гълтам противозачатачни , но съм само 44кг. Peace
Виж целия пост
# 49
За регулиране на цикъла пиех Логест точно преди втората бременност и не съм качила нито грам от тях. И аз мисля, че е до организъм.
Виж целия пост
# 50
Az polzvam EVRA-"lepenki",no mn. ot skoro,nqmam odzivi za sega,ako nqkoi znae ne6to da kaje ako obi4a,pylnee li se ot tqh ili ne6to dr.Blagodarq.
Виж целия пост
# 51
6 месеца съм пила противозачатъчни и не качих нито грам.
Виж целия пост
# 52
На мен ми ставаше лошо първия месец през вечерта. Забелязах, че ако не оставам гладна ми прилошава по-малко. Повдигане, но не мога да повърна, отпадналост. Съответно - ядене и пак ядене. Спрях ги (Ясмин) след втората опаковка.
Виж целия пост
# 53
Никога не съм качвала от противозачатъчни.
Виж целия пост
# 54
аз като пиех разните му там диане-та, жанин-и и т.н. се чувствах просто ужасно. качих килограми, подути и болезнени гърди, болки при цикъла, акне, косопад, постоянно гадене, депресия, какво ли не още - дори проблеми с тракта. това беше най-кошмарната година в живота ми. моят организъм просто не иска привнесени отвън хормони. най-много ме беше яд, че после се оказа, че съм ги пила напразно - поради лекарска грешка. не искам да си спомням.
Виж целия пост
# 55
Аз осъзнах че напълнявам малко като ги спра, а не докато ги пия. После пак си отслабвам от самосебе си. Simple Smile Пила съм Цилест и Фемоден. Мисля че е строго индивидуално, но сестра ми (която е фармацефт) изобщо не одобрява механизма по който работят противозачатъчните и казва че рано или късно се появяват такива проблеми.


И аз така,напълнях,след като ги спрях.Пиех само Фемоден
Виж целия пост
# 56
Az imam opit predimno s Marvelon zapochnah da gi pia predi 10 god. (razbira se s pochivkite), no zapo4naha da mi se otraziavat na nervite i psihikata- depresia, pezpri4inni paniki i t.n.  Smenih gi s Janine ot tiah karviah ujasno mnogo, sled tova zapo4nah Femoden ot koito napalniah s 6 kg i o6te sam si s tiah i pak minah na Marvelon. Ot 4 meseca vaobshte ne pia nikakvi hapcheta zashtot mi razkazaha igrata za tolkova godini, nadiavam se kogato organizma mi se poizchisti vsichko da si doide na miastoto. Viarno, 4e s hapchetata imah po-izchistena koja, no za men tova be6e edinstvenoto im predimstvo. A da i gardite mi stavaha po-golemi, no radostta ot tova be6e samo za gadjeto mi za6toto men me boliaha non stop. Naughty
Виж целия пост
# 57
Добре,вие тук поне наистина разбирате и ще се радвам на отговорите ви:) аз пия Логест от август,доволна съм много,имам 1кг отгоре,ала всичко друго си е ок,само дето и аз в началото имах гадене и отпадналост,но не предполагах,че е от това и така си и отмина,но за съжаление не знам как стои въпросът с почивките.Сега тая седмица ми е почивката(след като свърши опаковката:)) и понеделник започвам нова опаковка,но ги сменям с Жасмин,които ми предписа лекаря.Обаче не е ли време за почивка вече??Пък и не са ми казвали тая почивка колко време трае... ConfusedНаистина много ще съм ви благодарна за помощта HugА и може ли да ми кажете и нещо за тези Жасмин,като цена например?
Виж целия пост
# 58
Аз смених доста като Ясмин,Логест,Три-регол,Целесте и не спрях да качвам.Сега от като ги спрях /от 2месеца/ свалих 3кг. без диети и прочие!
Лошото е  че   на   всички   нас,  лекарствата  ни   действат  различно. И аз    започнах  Ясмин   при  препоръка   от   лекар, първо  изкарах    един  цикъл  от  близо   два  месеца, което  ми   скъса   нервите, и  определено  взех   да    ставам   по-гладна. Резултатът е  +5кг. Спрях   ги   и   отново    започвам   да   влизам     в   норма newsm78
Виж целия пост
# 59
Привет, аз съм нова в този форум, но тъй като съм имала проблема с килограмите при приемане на Диане -35, Марвелон, си спомних, че ми бяха изписани лекарства, които отводняваха организма. Може би това е причината да не вдигна килограми, но през периода на прием не успях да сваля въпреки, че бях на диета. Лекарят, който е изписал тези хапчета би трябвало да препоръча тази комбинация. Аз ходих при доц. Рачев.
Виж целия пост
# 60
От Диане35 определено напълнях,но пък за сметка на това ми се оправи акнето и косата ми се омазняваше по-бавно.
Виж целия пост
# 61
Миналата зима пиех YASMIN и тогава качих 5кг. Реших,че е от това. Но не е. В момента от лятото насам пак точно толкова съм качила,а не пия нищо  #Cussing out
Виж целия пост
# 62
Повече от 3 години пиех противозачатъчни но не качих килограми.
Виж целия пост
# 63
Не пия противозачатъчни вече повече от шест месеца и за съжаление не съм свалила от това никакви килограми, дори напротив.   Sad
Виж целия пост
# 64
Аз пиех Логест около 1 година и половина и не е имало никакво напълняване - доеи напротив  Simple Smile Чувствах се прекрасно - гърдите ми бяха малко по-големи ( или поне аз така си мислех)  Blush
Освен това времето, в което бях в цикъл дори не съм го усещала - слабо, няма болка - въобще минаваше без да го усетя. Няма да ви обяснявам без Логеста какви болки са - направо ми причернява, по-обилно е  Sad - ужас.

ОБАЧЕ - какво се случи - преди 3 месеца бях при една очна лекарка, която трябваше само да види какъв ми е диоптъра. Жената обаче видя не само това, а и някакви образувания по ирисите. Направиха ми ново изследване и се оказа, че от хормоните на Логеста имам кисти в ирисите. И трябваше просто да ги спра. Честно казано малко съжалявах, защото се върнаха гадостите около цикъла, но пък другата алтернатива също не е добра.

Преди няколко месеца гинеколожката, при която ходя ми препоръча едни лепенки "Евра" се казват. Около 20-25лв. са - една лепенка се залепя на определени място по тялото (има 4 възможни такива зони ) и трябва да издържи 1седмица. Не била падала при къпане и пр. - не се вижда. В опаковка имало по 3 лепенки, които стигат за 21 дни (както и при Логеста). Тя ми ги препоръча тогава, защото цялата химия на хапчето не минава през черния дроб и намалява опасността от това да пропусна хапчето намалява (което при мен беше проблема). Не ги пробвах тогава, ама в последно време се замислям.
Виж целия пост
# 65
Аз също пих Ясмин и отслабнах с няколко килограма. Ефекта върху кожа, коса, и нокти беше много добър. Може да се пие и по няколко месеца без почивка за да си изместиш цикъла в удобно време. Няма странични ефекти от това. Изпробвала съм го върху себе си. Четох, че американките го пиели по няколко месеца, без прекъсване и така им идвало по два пъти в годината.
Виж целия пост
# 66
Аз също на своя глава си купих Марвелон ... пих ги 9 месеца.И напълнях накъдя 6 7 килограма,което за дребния ми ръст е ДОСТА.
Сега пак се замислям,но ще е само с консултация вече.Simple Smile
Виж целия пост
# 67
az pia tri regol ve4e 2 godini, svalih 10 kg i se 4ustvam mnogo dobre. edinstvenoto mi opasenie e sled kato se piat dalgo dali 6te imam zatrudnenie sas zabremeniavaneto sled vreme. molia uspokoite me, za6toto ne iskam da gi spiram.
Виж целия пост
# 68
По принцип съм слаба и не съм склонна към напълняване, преди година и половина ми изписаха Регулон за регулиране на мес. цикъл трябваше да го пия 9 месеца, след 3-тия месец бях качила 6кг. #Crazy направо неможех да повярвам на очите си и веднага го спрях!Да не казвам,че според лекаря не би трябвало да има такъв страничен ефект.
Виж целия пост
# 69
Много интересна тема LaughingЩе следя темата с интерес Laughing
Аз пих Ясмин 5 месеца и се чуствах добре Peace Докторката ме посъветва да ги пия вечер че дори и да ми става кофти да е през ноща Wink Точно по това време бях започнала и диета че ми бяха много килцата BlushИ диетата ми вървеше без проблем LaughingОт юни месец съм ги спряла и сега този месец пак ще ги почвам  WinkДано и сега нямам проблеми Praynig
Виж целия пост
# 70
Имам в "архива " си Утрогестан, Регулон, Ясмин и още няколко препарата. Никога не съм напълнявала от тях. Може и да е имало толеранс +/- 1,5кг,но не съм усещала. Ясмина го дават уж като най-пречистен и с отводняващ ефект,при което е възможно да се свалят кг-ми. Моят проблем беше продължителният цикъл (30-40 дни).
Сега отново почнах Регулон (за да не се оциклям 3-4 пъти в месеца  ooooh! ) пък да видим.
Виж целия пост
# 71
Ясмина го дават уж като най-пречистен и с отводняващ ефект,при което е възможно да се свалят кг-ми. Така ми каза и моята докторка LaughingЗащото я бях предупредила че съм започнала диета и не искам да се провалям Laughing
Виж целия пост
# 72
моят гинеколог ми изписа ясмин. с първата опаковка свалих 6кг. беше ми зле, не ядях, повръщах Rolling Eyes
после ми изписа Баланка, с тях съм по-добре. пия ги вече 7 месеца. качих си 3кг. от загубените.т.е. все още съм на минус Wink
коремът не ми се подуваше при ядене.

сега обаче ще си направя почивка Wink

пия ги, защото трябва, хич не искам да ги пия повече Stop
Виж целия пост
# 73
kajete ne6to za janin,molq vi,izpisaha mi go,za6toto pomolih lekarq mi da smeni dianeto,stanah 65kg!!!
Виж целия пост
# 74
От тази вечер пак си започвам Ясмина Wink
Дано всичко си е пак наред Praynig
Виж целия пост
# 75
кажете ми за регулон-а, някой доволен, преид пиех целест но не мога да  го намеря, тук и бил стар вече. направо се чудя с този регулон. newsm78
Виж целия пост
# 76
От Регулона нямам оплаквания,освен,че докато се адптира организма имах кръвотечение по над месец. Това 2 месеца. Но на други не им действа така.

Аз моля за малко споделен опит за ФемоденPraynig
Виж целия пост
# 77
Аз от днес започнах Ясмин. Притеснявам се да не кача килограми. Също така в листовката пишеше, че ако имам мигрена и колит може да се повлияят зле. Някой има ли опит в тази посока?
А защо се забранява пушенето? Имам предвид, че всички знаем, че е вредно да се пуши, но тук специално се набляга на комбинацията цигари+противозачатъчни.
Виж целия пост
# 78
Вредят ли наистина противозачатъчните таблетки
Виж целия пост
# 79
аз съм пила ЦИЛЕСТ преди да забременея-без странични ефекти.След раждането-ЖАНИН-много странични ефекти-адска мигрена,адски болки в гърдите,замайване,нервна нестабилност,спиране на менструацията,но и отслабване.Не съм надебелявала,не съм се подувала,но съм яла доста.Сега съм на Линдинет20-много задържане на течности,подуване на бедрата,страхотен апетит-та сега пия всеки ден зелен чай за отводнявана(не че има ефект) и съм на хапчета за отслабване за да ми намалят апетита,защото нямам нахранване,ям постоянно,винаги съм гладна(засега и от хапчетата за отслабване няма ефект).Но поне от тези хапчета не психясвам и нямам мигрена.Ооооо,забравих и какъв целулит съм си докарала вече.
Виж целия пост
# 80
Аз от днес започнах Ясмин. Притеснявам се да не кача килограми. Също така в листовката пишеше, че ако имам мигрена и колит може да се повлияят зле. Някой има ли опит в тази посока?
А защо се забранява пушенето? Имам предвид, че всички знаем, че е вредно да се пуши, но тук специално се набляга на комбинацията цигари+противозачатъчни.

Аз ги пия вече почти една година и съм много доволна! Не съм качила нищо, не задържам вода, не ме боли глава и не ми се гади! Преди да ги пия бях пушачка, сега не пуша и една цигара даже. Знам по принцип, че не се препоръчва на пушачки да пият ОК.
Виж целия пост
# 81
За съжаление отново съм с проблеми с цикъла,неясно защо,при положение,че всичко друго ми е наред.

На мен преди месец-два ми закъсня с 10-11 дена и ми дадоха Дуфастон - ако съм бременна да се задържи, а ако не съм да ми дойде, понеже било и за нарушен цикъл, нарушена функция на "жълтото тяло" и т.н. ред други.

По темата: никога не съм пила противозачатъчни (хормонални са - нормал да се наддава в някои случаи) и никога не съм желала да пия, именно поради съмнения и за това с кг.-те, и хормонални, и... и... Пък и нямам (за себе си) нужда. Тъй-тъй не забременявам  Confused .
А, иначе Постинор Дуо преди години ми се наложи да пия - нямах проблем с кг.-те после, т.е. не наддадох от него.
Виж целия пост
# 82
Здравейте, бих искала да ви попитам нещо. Аз вземам регулон и лекарката ми каза да правя почивки на всеки три месеца един месец почивка или на всеки девет два месеца почивка. Минаха три месеца и сега съм почивка само че се чудех как така един месец почивка - да изчакам да ми дойде и на първият ден от цикъла да си взема хапчето или на изчакам един цикъл да мине и на втория да си го взема. моля ви ако можете ми помогнете. Благодаря!
Виж целия пост
# 83
sweetass, според мен да почваш да си го пиеш с първия ден на новият цикъл...в крайна сметка ти си починала месец и този цикъл си ти е реален и истински...
И аз съм чувала за тези почивки...само, че мисля чак около 9тия месец да правя почивки...

Колкото до напълняване- не мисля , че се напълнява...обаче имам повече апетит за солено, вместо както преди за сладко...първия месец голям апетит ме гонеше , но иначе не съм качвала...аз и диетувам в повечето време, но пък ефекта на 'дните преди цикъл' и на 'овулацията' които ми бяха мноооого апетитни го няма...

Не смятам , че се напълнява от противозачатъчни, ако са съобразени с възрастта и дозата на веществата...Аз пия Линдинетте 20...

Преди години съм пила Новинет, но сега лекаря ми каза, че е за почти деца Новинета и това е по-хубаво...та така де - доволна съм Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия