за очните прегледи на 1 и 3г.

  • 950
  • 10
Може ли някой да ми покаже къде пише  за тези профилактични прегледи,защото мойто педи се прави на луда и ми казва,че нямаме нужда,а доколкото знам аз тези прегледи трябва да се направят и то за сметка на НЗОК.Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Вчера на консултация и аз попитах същото, дали ни се полага профилактичен преглед на годинката. Отговори ми, че не се полага, чак на 3 годинки. Но аз настоях, понеже дъщеря ми беше в кувьоз две седмици и до четвъртия месец ходихме всеки месец. Записа ни и каза, че ще ни даде направление Май месец. Ще видим....
Имам въпрос към мамите, който са правили такъв преглед. Как протича? Преглежда ли се пак ретината, като се капят капките за разширението й? Колкото е буйна мойта мома, направо не знам как ще стане... #Crazy
Виж целия пост
# 2
И аз все още не съм водила малкия на очен, ще следя темата -моля и за някакви координати на добър очен лекар  bouquet
Виж целия пост
# 3
Не, не се полага такъв преглед  Confused
Виж целия пост
# 4
Когато децата са такива мънички прегледите са с капки, а когато пораснат и могат да говорят първо им показват картинки, като се закрива ту едното , ту другото оченце и ако има съмнение за отклонение в зрението тогава се капят капки и се гледат очичките с апарат.
Аз знам добър детски очен лекар във Варна - доц.Контрова, но за София не знам.
Виж целия пост
# 5
мисля, че официално не се полагат като политика за профилактика, а се препоръчват от очните лекари.
Виж целия пост
# 6
Бях водила мойта дъщеря на очен лекар на 1г.4м. с направление защото си кривеше леко едното око.Сложиха и капки и изчакахме 30мин.да се разширят зениците.После е гледаха на някякъв апарат и казаха че повечето малки деца си кривят очичките и че все още е рано да преценят дали има диоптър.Викат ни на 2 год. но проблема ни май се оправи.
Виж целия пост
# 7
Мисля че ви се полага талон, ако се прави на луда си измисли нещо да ти даде талон, ама не за същата поликлиника дето преглеждат и бабички и деца. Очният лекар трабва да бъде детски за да знае какво да гледа.
В Мед Академия - детски очен кабинет ти препоръчвам д-р Алек Топов или д-р Лили Димитрова .
Там е със записване- малко се чака , но си заслужава.
Може и на частно при същите.
Виж целия пост
# 8
Дияна я водих късно, лятото, значи е била на 4 и малко.
Гледаха я и на комп, и на табло. Прегледа мина перфектно, но пък Дияна е голяма.
Виж целия пост
# 9
Не знам защо вашата педиатърка така е реагирала. Моето педи сама ми предложи направление. Аз отказах, защото исках да заведа Вики при точно определен лекар, който обаче не работи с НЗОК. Прегледът ми струваше 18 лв., но пък лекарката се занимава половин час с детето, беше много внимателна и ми обясни всичко най-подробно.
Виж целия пост
# 10
Аз ходя на очен лекар от 6 годишна при Д-р Захариев в Медицинска академия.Преди да родя пак бях при него да определени дали мога да раждам по нормален начин.Тогава той каза да заведа детето когато е навършило годинка,освен аконямам някакви притеснения преди това
При него не трябват направления и мисля да сторя това скоро:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия