за супата и броя на храненията

  • 801
  • 8
Здравейте, майчета,
от 3 седмици сме на детска кухня. За моя голяма радост и облекчение готвят хубаво и дъщеря ми си изяжда почти всичко още от първия ден.  Simple Smile На обяд й давам пюрето, следобяд към 17.00 десерт, а вечер към 19.30-20.00 супата с 1/2-1 сухар. После към 21.30-22.00 пие мляко. Вчера мъжът ми ме попита защо вместо да намаляваме броя на храненията ги увеличаваме - преди детската кухня бяха 5 хранения, а сега със супата стават пак 6. И аз самата не успях да си отговоря на този въпрос  Thinking та реших да питам вас. Аз ли нещо бъркам или млякото вечер не се брои като самостоятелно хранене? А млякото сутрин?  newsm78 Тя беба не пие много мляко - между 100 и 180мл на едно хранене, а понякога съвсем го отказва. След 10 дни ще навърши 9 месеца.
Виж целия пост
# 1
Изобщо не се притеснявай.Юом детето е доволно от този режим и си хапва всичко,значи е ок.Тя трябва да те води,щом й е добре така,продължавайте си така.Недей да броиш часове,броеве хранения,всяко дете си е индивидуално.Моето от 3 месечно яде самои три пъти на ден,ама по много,което не е хубаво,но така си е избрал и това е.По-добре е по-често и нормални количества.
Виж целия пост
# 2
Увеличаваш ги защото си въвела вечеря, която след годинака ще е основната храна вечер. Щом си хапва супичка и после пие мляко , значи и е добре с този режим и  има нужда.
Виж целия пост
# 3
Няма никакъв проблем, че детенцето след като си е изяло супичката пие мляко. Много мой познати точно така правят.
И моят син яде супа и мляко за вечеря, но понеже отдавна отказа да пие мляко ги яде смесени.
Виж целия пост
# 4
Браво на детенцето ти, моят син също отказва млякото вече, макар че сме малки още за без мляко, но най-интересно ми стана как успяваш да я задържиш будна до 10ч вечерта, за да изпие млякото, защото малчо пие млякото в 8-8.30ч и се отрязва ?
Виж целия пост
# 5
Увеличаваш ги защото си въвела вечеря, която след годинака ще е основната храна вечер. Щом си хапва супичка и после пие мляко , значи и е добре с този режим и  има нужда.
Peace
Виж целия пост
# 6
Аз броя храненията, без адаптираното мляко.
Например сега дъщеря ми има 3 основни хранения (+ 400-500 мл. мляко за след годинка).
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Продължаваме си така, докато беба не реши друго  Wink. Тя и без това е на периоди. Сега сме в ящен период и всичко се омита  Grinning.

Hrandi, не я държа будна. В последно време запива по-късно или пък дремва 1 час, буди се към 22.00 и се забавляваме-приспиваме до 23.30-24.00  #Crazy. А допреди месец успявах да й пробутам млякото само в заспало състояние. Точно около вашата възраст в момента и тя почти напълно го отказа и ако не спеше дълбоко не искаше и да го помирише. Нещата се промениха когато минахме на Аптамил 3. Като че ли повече го харесва и почна пак да пие чат-пат, но пак ако спи изпива повече.
Виж целия пост
# 8
Ние сме от една седмица на кухня и храненията са ни точно като вашите. Първият
ден от кухнята, на обед му дадох основното, към 17ч десерта и за супата не остана
кога, защото преди в 17ч беше кашата и 21,30ч млякото и това му стигаше.
Обаче в 3ч през нощта като започна един рев #Crazy, докато се сетим , че човека
е гладен беше страшна работа. От следващия ден вече давах супата към 19,30ч и нещата
си дойдоха по местата. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия