Задължително ли е да пия витамини?

  • 3 133
  • 58
Защо всички майки с които разговарям са пили или пият витамини?
На мен никой не ми е препоръчал това, освен фолиева киселина!
В 5 -ти месец съм вече, а витамени както се разбра - не съм пила.
Това опасно ли е ?  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз също не съм пила витамини.Наблягах много на плодовете-даже закусвах само плодове.Идва лято и доста ще излязат на пазара,макар че и сега не са малко.
Виж целия пост
# 2
И аз до сега не съм пила newsm78и много се чудя да почвам ли?питах доки и тя каза че ако се храня пълноценно не е нужно да ги пия(ама от къде да знам дали е достатъчно пълноценно храненето ми,уж ям плодове но...)та тя нито ги препоръча нито ги отрече.То ние докато се начудим и спряха матерна Thinking
Виж целия пост
# 3
Моята докторка е против Матерната. Препоръча ми след 4 месец - обикновен Центрум. Засега пия само фолиева киселина при това на своя глава.
Виж целия пост
# 4
Ами не е задължително. На мене допреди 1 седмица ми ставаше лошо, та затова и не ми дадоха да пия. По принцип при консумация на достатъчно плодове и зеленчуци, се набавя необходимото за организма.
Сега вече ми изписаха пренатал или матерна (която явно е изчезнала), защото както ми обясни докторът, бебето като расте си взима каквото му е необходимо от майчиния организъм, така че както разбрах витамините са по-скоро за мене, а не за бебчо  newsm78
Така или иначе не са задължителни като фолиевата киселина.
Виж целия пост
# 5
Аз съм пила само 2 месеца Матерна , но при положение че си хапваш плодове и зеленчуци и се храниш пълноценно не смятам ,че е нужно да пиеш витамини  Peace
Виж целия пост
# 6
Не е задължително да пиеш витамини, но за сметка на това хапвай разнообразна храна, за да си набавиш всичко необходимо. Аз пих Матерна през цялата бременност много съвестно, но въпреки това след раждането пак издадох сумати пари за зъби. #Cussing out
Виж целия пост
# 7
През цялата бременност наблягах на разнообразната храна и плодовете /ма-ле що плодове съм изяла/ и витамини допълнително, не съм взимала! Пила съм само и единствено фолиева до началото на 5тия месец!
Леко бременеене!
Виж целия пост
# 8
Аз се обринах от Матерна 3 пъти - почвах, спирах, почвах спирах! В крайна сметка след 4-ти месец не съм пила витамини, но гледах да се храня здравословно, до колкото можех през зимата. И всичко е наред с бебка.  Hug
Виж целия пост
# 9
Пих 10 дни фолиева киселина и оттогава до края на бременноста - нищо Peace
Виж целия пост
# 10
И аз само фолиева киселина до края на 4-ти месец. В момента яко плодове и зеленчуци и въобще не мисля за синтетични витамини...   bouquet
Виж целия пост
# 11
Не е задължително да се вземат витамини, ако се чувстваш добре. Ама по принцип за да си набави организма всичко необходимо няма да стане само с плодове и зеленчуци. За да се постигне добър ефект трябва и стриктна диета, която никой не прави. Аз и двете бременности взимах витамини след 4-ти месец, но не постоянно. Имам предвид примерно един месец вземам друг не. И така до края ми се събраха някъде 3 опаковки по 30 хапчета. В интерес на истината първата бременност нямах проблеми чувствах се добре дори и без витамини, но сега не е така. Чувствам се много по в кондиция когато съм си взела витамините (не е задължително да е точно Матерна аз примерно сега пия Мулти табс класик, който също е със селен както и Матерната).
Виж целия пост
# 12
Аз си купих витамини и така и не ги пих.Много мразя да пия лекарства и ги и забравях.Знам,че беше много несериозно от моя страна ама...Да ми е живо и здраво детето нищо му няма и без витамини.
Виж целия пост
# 13
и аз бях купила Матерна,но ако я пиех сутрин ми ставаше гадно,а вечер забравях
Виж целия пост
# 14
Чак пък задължително.По скоро е желателно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия