dr.Oetker

  • 3 677
  • 12
Аз съм фен на кремчетата на Йоткер, но искам да питам някой пробвал ли е тези без варене Paradies.
Все ги заглеждам в магазина и ги подминавам, ако някой има инфо дали стават, моля да сподели  Laughing
Виж целия пост
# 1
Хубави са. Поне на мен ми харесват.
Виж целия пост
# 2
много са хубави, обичам и тези (пак без варене) от серията Галета - разликата в двата вида май е че едните се правят с 350, а другите с 500 мл. мляко
Виж целия пост
# 3
Страхотни са! Правила съм и торта с тях и готов блат - става супер!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Echo
Страхотни са! Правила съм и торта с тях и готов блат - става супер!

и аз съм правила с тях торта пак с готов блат...супер са
Виж целия пост
# 5
На опаковката на крема без варене - Paradies пише, че ако се замрази ще стане като сладолед. Хубаво - замразих кремчето, обаче сега с чук и длето няма да мога да си хапна. Ако го оставя да се размрази, дали ще стане нещо ...  Thinking  Thinking  Thinking
Или направо да хвърлям  Thinking  Thinking  Thinking
Виж целия пост
# 6
не хвърляй
аз съм забелязала, че ако оставя охладения крем дълго извън хладилника се втечнява леко
предполагам, че и замразения ще се отпусне (ако няма кристали, които да го разводнят)
Виж целия пост
# 7
Не хвърляй! След като се размръзне не е така пухкав, но определено става за ядене. И на мен ми се е случвало да го забравя в камерата Grinning
Виж целия пост
# 8
Iskam da vi popitam kak gi pravite tezi bez vareneto
Виж целия пост
# 9
Цитат на: pepi_hg
Iskam da vi popitam kak gi pravite tezi bez vareneto

Конкретно този, който аз правих - 300мл. студено пр.мляко + пакета с кремчето и с миксера .... става като разбити белтъци.
Просто следвай указанията на опаковката  Laughing
Виж целия пост
# 10
А колкото до моя замръзнал крем - след като се размрази половинката го изяде ...
Още е жив  Wink  Wink  Wink
Виж целия пост
# 11
Zdrawei Echo,

a kak prawish tazi torta s gotowi blatowe i krema bez warene?

Blagodarja predwaritelno za otgowora ti  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Здравей Госте,
Извинявай, че отговарям със закъснение, но чак сега видях питането ти. Дано не съм закъсняла.
А сега по същество:
Купувам си готови блатове (на Royal Cake например не са лоши) - може какао, може и бели. В опаковка обикновено са 3 блата, които са достатъчно за торта.
В различни съдове разбивам поне 2 вида от крема, както е описано на пакетчето - в 200 мл. студено прясно мляко за 3 мин.
И започвам да редя - блат, крем, може и парченца плодове.
Сиропирам блатовете с подсладена вода + есенция, или сок от компот.
Последния път си разбих и от 3-те вида - ягодов, ванилия, шоколад. Най отдолу върху блата наредих банани и намазах с шоколадовия крем, следващия блат намазах с намачкани малини (бяха ми донесли от някакво село) и ягодов крем, последния блат, както и отстрани намазах с ваниловия крем. Украсих със смлени орехи и щоколадови пръчици.

2-ри вариант:
С какаови блатове.
Средния блат се разрязва на концентрични пръстени с помощта на чинии с различен диаметър. Приготвят се ванилов и шоколадов крем. Най-отдолу се слага цял блат, сиропира се и се намазва тънко с шоколадов крем, върху него се редят от пръстените през един и празното място се запълва с ванилов крем, после се слагат останалите пръстени върху участъците с крем и пак празнините се запълват с ванилов крем. Отгоре се слага последния блат и цялата торта се намазва с шоколадов крем и се украсява по желание. После когато се режат парчета, в средата на парчето се получава шах-мат ефект и стои красиво. Същия ефект може да се получи и ако се вземат бели блатове и се разменят местата на ваниловия и шоколадовия кремове.
Дано съм обяснила всичко ясно, че е малко завъртяно.
Ако има нещо - питайте!
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия