Електрическа кана

  • 6 631
  • 34
 
    Кажете ми мили майки,мога ли да приема,че водата от електрическата кана е преварена,и мога ли да я иэполэвам эа приготвяне на мляко? newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз точно с такава кана преварявах водата на малкия и не съм имала никакви проблеми!
Виж целия пост
# 2
В Електрическата кана завира, но не ври, а е добре 2-3 мин да поври водата.
Виж целия пост
# 3
Ел. кана я ползвах само за едно:след като измиех шишетата и бибероните с четка и сапун ги заливах с вода от каната.Това беше вместо стерилизация.Но преварена вода от каната за пиене не бих дала.Имаше такава тема, потърси я.
Виж целия пост
# 4
ако може да ври вътре 5 мин, може да я броиш за преварена, иначе- НЕ!
Виж целия пост
# 5
В Електрическата кана завира, но не ври, а е добре 2-3 мин да поври водата.

И в предната тема,и тук ще кажа.Щом веднъж заври водата в каната,значи е ок.Дали ще ври 2 или 20 мин.няма никакво значение щом стигне точката на кипене. Naughty
Аз почти от началото давам вода от каната. Peace Който има повече свободно време може първо да ползва каната,а после да преварява и на котлона.. Mr. Green

Виж целия пост
# 6
В Електрическата кана завира, но не ври, а е добре 2-3 мин да поври водата.

И в предната тема,и тук ще кажа.Щом веднъж заври водата в каната,значи е ок.Дали ще ври 2 или 20 мин.няма никакво значение щом стигне точката на кипене. Naughty
Аз почти от началото давам вода от каната. Peace Който има повече свободно време може първо да ползва каната,а после да преварява и на котлона.. Mr. Green


е как да няма значение- искаш да кажеш, че времето за експозиция на бактериите към дезинфектант или топлина не е важно Shocked
В грешка си, според мен.
А иначе- естествено, че няма да му има нищо на бебето- водопроводната вода по принцип е с микробно число, което се води за безопасно. Преварява се за допълнителна сигурност.
Виж целия пост
# 7
е как да няма значение- искаш да кажеш, че времето за експозиция на бактериите към дезинфектант или топлина не е важно Shocked

Не,че не е важно, напротив! Това време спира да тече в момента,в който водата заври. Ако на някоя мама каната и изключва автоматично след  втората минута,моля да се похвали.
Идеята на този уред е именно такава-да преварява вода за максимално кратко време. Peace
Виж целия пост
# 8
ясно, че изключва, обачеа бебе водата се води преварена, ако ври 5 минути.
Смята се, че за това време при около 98градуса измират бактериите.
Както и да е, аз лично не одобрявам този начин Peace
Виж целия пост
# 9
Aз също съм с такава и приемам, че водата е преварена!  Wink
Виж целия пост
# 10
ако може да ври вътре 5 мин, може да я броиш за преварена, иначе- НЕ!


Не съм съгласна, преварена вода е тази, която е стигнала точка на кипене, а не по времетраене на варенето. Щом един път е стигнала нужната температура, то микробите са измрели, не е нужно да кипи и ври сто часа. Моята кана изключва сама когато стигне температура на кипене, а това става много бързо и смятам, е е адски удобно и улеснява и без това натовареният ден на всяка една мама.
Виж целия пост
# 11

Не съм съгласна, преварена вода е тази, която е стигнала точка на кипене, а не по времетраене на варенето. Щом един път е стигнала нужната температура, то микробите са измрели, не е нужно да кипи и ври сто часа. Моята кана изключва сама когато стигне температура на кипене, а това става много бързо и смятам, е е адски удобно и улеснява и без това натовареният ден на всяка една мама.
няма лошо Hug
Само отелязвам, че не си права- това е кипната вода. Не можеш да разчиташ, че в момента на достигане на 100градуса, а те реално съ към 98, микробите моментално умират.
Нали затова се стерилизира еди-колко си минути, други примери да не давам, че ще се смеем.
Виж целия пост
# 12
Мен са ме учили, че преварена е водата, която е вряла мининум 5 минути. Имам електрическа кана, но не съм я ползвала за преваряване на водата на бебето. За преваряване-тенджерата и котлона.
Виж целия пост
# 13
Може и прави да сте всъщност, не споря. Има нещо друго, че чак пък толкова стерилно отглеждане не е добре, все пак децата трябва да придобиват имунитет и да имат издръжливост на ужасно замърсената и без това околна среда, въздух и др. Циганетата като не са и чували за преварена вода какво, нищо им няма. Да са ни живи и здрави дечицата, това е важно.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Първо за каната: Ако оставиш капака и отворен, водата ще ври докато не го затвориш или докато не изври. Аз преварявах така в продължение на 10мин. Нормално е майка с малко дете да се отплесне и затова гледай да не я забравиш до пълното извиране на водата. На мен ми се е случвало 10-на пъти. За щастие каната издържа.
Второ за преваряването: За убиване на патогени микроорганизми във вода, според норми на ХЕИ е прието водата да се преварява в продължение на 5-15мин.
Друг е въпроса, че от чешмата трябва да тече вода минала през пречиствателна станция и замърсяванията да са от механичен произход (ръжда и др. подобни) и в нея да няма микроорганизми от които да се натръшкаме и малки и големи. Но принципно не е едно и също дали просто завира или ври по-дълго време.
Ако си налееш вода от кладенеца е недопустимо просто да заври и да я дадеш на бебчо, ако преди това не е минала друго пречистване подобно на изворните и трапезните води.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия