"Бауш енд Ломб" спряха свой разтвор за контактни лещи

  • 3 766
  • 33
"Бауш енд Ломб" спряха свой разтвор за контактни лещи; предизвиквал опасни инфекции

ReNu with MoistureLoc вероятно е свързан гъбичната инфекция Fusarium keratitis, която може да доведе до ослепяване
15.04.2006

Американската компания за офталмологични продукти "Бауш енд Ломб" (Bausch.com) поиска да бъде изтеглен от търговската мрежа в САЩ разтворът за контактни лещи ReNu with MoistureLoc, защото може би е свързан с гъбична инфекция Fusarium keratitis,

която може да предизвика ослепяване.

Компанията публикува от петък в американските вестници съобщение към потребителите засега да използват друг разтвор за контактни лещи. Сигурността на един от нашите продукти е под въпрос, се казва в него.

Зареждането на магазините с този разтвор бе спряно, след като 109 пациенти от 17 щата, използващи течността, са се заразили през последните 10 месеца с гъбичната инфекция.

Ако не се лекува, тя може да предизвика нараняване на роговицата и ослепяване. Симптомите са замъглено зрение, болки и зачервяване, обилен секрет и засилена чувствителност към светлина.

---------------------------

Официалното становище на фирмата е, че това важи само за Америка, в Европа и Азия няма дани за такъв проблем. Всеки сам да си прави извода колко дълго няма да има данни ....

Ето официалното изявление на страницата им http://www.bausch.com/

Всеки които е ползвал от техния разтвор да е препоръчително да се прегледа !!!
Виж целия пост
# 1
Така ли?Ужас. А уж били най-добрите тези разтвори  ooooh! Моят не е техен, но мислих след акто свърша сегашния да си купя на БиЛ...е, няма  Stop
Виж целия пост
# 2
Чак най-добрите едва ли  Wink
Opti Free-то на Alcon не им отстъпва.

Благодаря на госта за информацията  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
 StopАз ползвам този разтвор и нямам никакви проблеми.
Виж целия пост
# 4
Оле и аз го ползвам, ти сега така ме стресира чеее... #2gunfire #Cussing out Sad  Rolling Eyes Cry
Виж целия пост
# 5
уфффф.....
хубаво бях почнала с Monogreen Oftil, пък го смених с РеНу, че трудно се намира...
Виж целия пост
# 6
Ползвала съм го , но отдавна. Може би преди 2 год. и повече.
Сега съм на Алкон. И няма да го сменям.
Благодаря за информацията.  bouquet Точно утре ще си купувам нов разтвор.
Съмнявам се обаче всички търговци в Бг да изтеглят ReNu-то.
Виж целия пост
# 7
Кажете тогава кой е най-добрия на БГ пазар? Щото като свърши моя да знам какъв да си взема!  Thinking
Виж целия пост
# 8
Малиии и ние с мъжо го ползваме, ама сега е свършуил и утре ще купуваме друг. Хайде казвайте кой е най-добрия Rolling Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз пък от Алкона хич не съм доволна. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Нека, който ползва р-р на Алкон да каже имат ли такъв аналогичен на ReNu в смисъл, че ReNu има във състава си ензими. Аз преди съм ползвала на Алкон  - Opti free, но се налагаше периодично да ползвам ензимни таблетки, затова преминах на ReNu.
Виж целия пост
# 11
Аз от доста време съм на SAUFLON , All in one, че и Light пише  Rolling Eyes
Много съм доволна, за чувствителни очи е .Не давам съвети обаче, че да не ме биете после Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Олеле, и аз какво да правя сега - тъкмо оня ден почна да ме дразни в ъгълчето дясното око !!! Спрях да нося лещите и минах на очила от няколко дни и сега ми мина и тъкмо мислех пак да почвам с лещите..... Май ще трябва да посетя оптичката....  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
аз наистина съм доволна от този: http://www.omisan.com/omisanonline/prodotti/monogreen.htm
купувах го от две оптики на дондуков, доста голямо шише за цена 16 - 25 лв/не знам що такава разлика на различните места/. Обаче явно не се търси и не зареждат винаги.
Виж целия пост
# 14
Аз съм  доволна от Опти фри експес на Алкон  Peace. Но лещите ми са Бауш & ломб  Rolling Eyes ,а те се продават е техен разтовор в контейнерчетата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия