Хъркане с нослето

  • 26 067
  • 20
Ох, ще се побъркам вече... Онзи ден писах за коремчето, днес за нослето. Златцето ми Ния днес навършва три месеца, от няколко дни хърка от време на време с нослето така все едно, че й е пълно #Crazy - поглеждам, няма нищо, диша си нормално, храни се нормално. Не е болна, няма температура, какво ли може да е???? newsm78
Какво може да е това? Мами, вие как почиствате сополките?
Виж целия пост
# 1
След като няма хрема, може просто да са засъхнали секрети, възможно да е по-сух въздуха в стаята. Можеш да капваш по няколко капки физиологичен разтвор във всяка ноздра, когато започне да хърка, мисля, че това ще помогне.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. Повечето бебета правят т.нар. заден ринит. Т.е. секретите от нослето се стичат към носоглътката, а не излизат през нослето...
И моята Деничка горе-долу на тази възраст започна да хърка с нос, пък като погледна чист... Но с времето това минава...
Ако се усили и започне да те притеснява, й капни по 1-2 капки кърма във всяка ноздра (2-3 пъти на ден)
Успех Grinning
Виж целия пост
# 3
С помпичка по принцип.Не знам какво точно може да е ,но когато се появи такъв проблем при нас се оказа трета сливица. Беше много малка и не беше належащо затова чак сега /др.месец/ ще й ги махат всичките.Но не е гаранция , че и при вас е същото.Дано се оправите бързо и да не е сериозно
P.S. И мамите преди мен имат право
Виж целия пост
# 4
При моето дете хъркането беше от стафилококова инфекция.Да не се шашнеш сега, хъркаше от новороден.Но за отпушване най-добра работа свърши Стеримар.На спрей е и е лесен за употреба.Води се за физиологичен разтвор с морска вода.
Виж целия пост
# 5
Казаха ми ,че има нормален секрет и задължително се прави вечер промивка с физиологичен разтвор,но аз се страхувам да го правя,за да не го задавя.Липса на опит-ние сме на малко повече от месец и половина,така че ще следя отговорите на по-опитните мами с интерес.
Виж целия пост
# 6
И ние бяхме така от новородена.Към четвъртия месец изчезна,но сега малко настина и пак се появи.И аз като теб се страхувах да капя физ.разтвотр по много ,но сега го правя и се оказа че не е страшно.Намръщва се малко и преглъща а ти си готова да я вдигнеш при нужда/но не се налага/.Вече изливам по половин ампулка в двете ноздри и определено я облекчава.
Виж целия пост
# 7
Имахме същият проблем ,който се усили особено във средата на 2-рият месец . Посъветвах се с лекар УНГ и ни извикаха в кабинет , където и " продухаха" нослето . Вкараха и 1 тънка тръбичка свързана с една машина като електрическа помпа и за полвин минута изкараха доста секрет. Това облекчи нещата , явно имаше нужда да се отпуши . И сега и се случва понякога , но в много по-лека форма и не съм се обръщала към лекар. Ако виждаш , че не може вече да диша въобще през носа заведи бебо на лекар да си спокойна. Успех!
Виж целия пост
# 8
Не е нещо необичайно. Овлажнявай въздуха в стаята, впръсквай в нослето физиологичен разтвор - Стеримар или Нисита.
Виж целия пост
# 9
Това е от спецификата на носната кухина, която не е все още доразвита, както е при възрастните хора. Не се притеснявай, след извество време ще изчезне от самосебе си. Ако няма сополи, няма за какво да се притесняваш.
И аз имах същият проблем със синът , когато беше под годинка, и точно това ми каза педиатърката му. Промивах нослето с физиологичен разтвор. Това състояние при него премина след шестия-седмия месец.
 
Виж целия пост
# 10
Здравей, И при нас е така Peace само физиологи4ен разтвор ни помага... отвреме на време заглъхва понякога се чува по-осезаемо... но педито ни каза същото като на повечето мами  Wink Споко Peace
Виж целия пост
# 11
При моето дете хъркането беше от стафилококова инфекция.Да не се шашнеш сега, хъркаше от новороден.Но за отпушване най-добра работа свърши Стеримар.На спрей е и е лесен за употреба.Води се за физиологичен разтвор с морска вода.

И при нас беше същото. Поискай да направят на детенце изследване за стафилокок.
Виж целия пост
# 12
Стафилококи - масово си ги донесохме от Родилния дом - резултат - хъркащ нос без грам секрети, въздухът не е бил сух в стаята на бебето - напротив, други никакви оплаквания.
Но Стафилококите просто си ги пренесохме задължително.
Виж целия пост
# 13
При моето дете хъркането беше от стафилококова инфекция.Да не се шашнеш сега, хъркаше от новороден.Но за отпушване най-добра работа свърши Стеримар.На спрей е и е лесен за употреба.Води се за физиологичен разтвор с морска вода.
при нас беше същата работа,но плюс лечението капвах физ.разтвор и стеримар.Сега от време на  време пак й хърка нослето.Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай разбира се, ако се окаже малко повече стафилококи - те са си отдавна by default.
Няма страшно, минават и те.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия