Тортата от вчера на Бон Апети

  • 1 343
  • 5
Записа ли някой рецептата за вчерашната торта на Иван Звездев? Ако я имате, моля да я споделите. Посетих сайта им днес, но трябва код за регистрация, който нямам.
Виж целия пост
# 1
Kemi, eto:
Торта с крем "Тирамису"

18/4/2006
 
 Списък на необходимите продукти:
за блата:
4 яйца
120 г брашно
100 г захар
30 г масло (2 с. л.)
2 с. л. натурално нишесте

за крем "Тирамису":
300 мл готварска сметана
100-150 мл кафе
50-80 мл ликьор от кафе
250 г маскарпоне
200 г натурален шоколад
6 с. л. пудра захар
1 капсула есенция ванилия (2 пакетчета на прах)
 1. Яйцата се разбиват и в тях постепенно се сипва захарта, като се разбива 5-8 минути, докато се получи кремообразна смес.
2. Постепенно се добавят пресятото брашно и нишестето, като продължава да се разбива. Щом яйцата поемат брашното, се налива разтопеното масло.
3. Сместа се разпределя в намазнена и намаслена тава (23 см). Пече се около 25 минути в предварително загрята на 150-160 градуса фурна. След това готовият блат се оставя да се охлади добре и се разрязва на три по-тънки блата.
4. Сметаната за крема се разбива на сняг, като към края се добавят последователно пудрата захар, ванилията и маскарпонето, без да спира да се разбива. Трябва да се получи хомогенна смес.
5. Върху решетка се поставя първият блат и се напоява със смесените топло кафе и ликьор. Отгоре с помощта на шпатула се нанася от крема и се поръсва с настърган натурален шоколад.
6. Поставят се другите два блата, като върху всеки се нанасят в същата последователност кафето с ликьор, крем и настърган шоколад. Преди консумация тортата трябва да стегне поне за 2 часа в хладилник.
 
 
Виж целия пост
# 2
Спести ми малко писане,защото аз я имам на лист  Laughing Изглеждаше много хубава, а май не се прави трудно.
Виж целия пост
# 3
Pupsi, ако ти трябват още рецептички от сайта на Бон Апети, казвай, имам кода.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви, много. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Благодаря за предложението, Manzhelka . Аз не си купувам списанието и за това си записвам която рецепта ми хареса /ако съм могла да го гледам де/.Но ако има нещо ще се възползвам   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия